Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam niedrogiego noclegu na Węgrzech

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009
Szukam niedrogiego noclegu na Węgrzech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 11.06.2009 21:16

Może ktoś zna jakieś niedrogie miejsce noclegowe na Węgrzech wzdłuż autostrady M7, gdzieś w rejonie Balatonu lub bliżej granicy Chorwackiej? Chodzi oczywiście o 1 nocleg dla rodziny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 21:28

Marek358 napisał(a):Może ktoś zna jakieś niedrogie miejsce noclegowe na Węgrzech wzdłuż autostrady M7, gdzieś w rejonie Balatonu lub bliżej granicy Chorwackiej? Chodzi oczywiście o 1 nocleg dla rodziny.

Nie wiem co to znaczy dla Ciebie "niedrogie" więc kilka linków w prezencie bo był ten temat "robiony" na forum:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19829&highlight=
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20020&highlight=
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17806&highlight=
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22820&highlight=
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 11.06.2009 21:38

Dzięki za prezent :) Bardzo przydatny.
Wyszukiwarka daje bardzo dużo wątków i nie mogłem znaleźć w nich tego co mnie interesuje.
Jak widzę w portalach z węgierskimi noclegami, nad Balatonem jest mnóstwo penzionów, ale one chyba w sezonie ukierunkowane są głównie na ludzi takich co "na tydzień". A ja potrzebuję jednej nocy, niestety na przełomie lipca i sierpnia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 21:42

Marek358 napisał(a):.... nad Balatonem jest mnóstwo penzionów, ale one chyba w sezonie ukierunkowane są głównie na ludzi takich co "na tydzień". A ja potrzebuję jednej nocy, niestety na przełomie lipca i sierpnia.

I tu się mylisz :wink:
Na odcinku od Balatonu do Letenye jest tego cała masa na zasadzie do wyboru, do koloru - sa to lokale nastawione nie tylko na pobytowców ale i na obsługe osób jadących tranzytem.
Szukanie i rezerwowanie czegokolwiek nie ma sensu bo zatrzymujesz się tam gdzie Ci pasuje, szczególnie na odcinku NAGYKANIZSA - LETENYE
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 11.06.2009 21:49

Piotrek_B napisał(a):I tu się mylisz :wink:
Na odcinku od Balatonu do Letenye jest tego cała masa na zasadzie do wyboru, do koloru - sa to lokale nastawione nie tylko na pobytowców ale i na obsługe osób jadących tranzytem.
Szukanie i rezerwowanie czegokolwiek nie ma sensu bo zatrzymujesz się tam gdzie Ci pasuje, szczególnie na odcinku NAGYKANIZSA - LETENYE

A jak do nich trafić z autostrady? Bo jak się domyślam własnych zjazdów nie mają...
Czy muszę zjechać na tę równoległą do autostrady drogę nr 7 żeby do nich trafić?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 22:01

Marek358 napisał(a):....A jak do nich trafić z autostrady? Bo jak się domyślam własnych zjazdów nie mają...
Czy muszę zjechać na tę równoległą do autostrady drogę nr 7 żeby do nich trafić?

Po pierwsze to odradzam zjazd z autostrady na równoległą droge balatońską jak nie wiesz dokąd jedziesz. Przejazd drogą Nr 7 i szukanie w ciemno noclegu to strata czasu - non-stop ograniczenia prędkości i światła.
O wiele lepszym rozwiązaniem jest dojechać do Nagykanizsy lub Letenye (autostradą poniżej godziny jazdy) i tam szukać noclegów bo są przy głównych drogach.
Np. ok. 10 km za Nagykanizsą jest Sormas i www.istvanfogado.hu (sprawdzałem osobiście - całkiem przyjemny lokal)
lub wjechac do Letetnye i tam bez problemu znajdziesz lokal (ew. linki do pensjonatów są w moim pierwszym poście)
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 11.06.2009 22:14

Obawiam się, że ten 3-gwiazdkowy Istvan może być ciut drogi.
Natomiast podoba mi się koncepcja zjechania z autostrady w Letenye.
Choć wolałbym już z Polski znaleźć jakieś kontakty na motele w Letenye.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 22:16

Marek358 napisał(a):Obawiam się, że ten 3-gwiazdkowy Istvan może być ciut drogi...

1 os - 8000 HUF
2 os - 10500 HUF
3 os - 13000 HUF
4 os - 15500 HUF
Najtaniej możesz przespać się w domkach na kempingu w Letenye (jest tylko jeden więc łatwo trafić)- poniżej 2500 HUF/osoba - niżej nie zejdziesz z ceny, nawet nie szukaj.
Marek358 napisał(a):...Choć wolałbym już z Polski znaleźć jakieś kontakty na motele w Letenye.

Drugi post od góry - 4 link i gotowe :wink:
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 11.06.2009 22:40

Ten Muracenter Pansio Restaurant wygląda nieźle ale ich strona nie działa ( www.muracenter.hu )
Mowa o nim była w wątku
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=296391#296391

I to poniżej wygląda ciekawie:

http://www.szelkakas.hu/

Wersja bardziej oszczędnościowa:

http://www.motelfapuma.hu/en/index.htm
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 11.06.2009 22:44

Piotrek_B napisał(a):4 os - 15500 HUF

To byłaby dość uczciwa cena za 4 osoby. To chyba wychodzi coś koło 55 euro. Nie wiesz czy to cena ze śniadaniem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 22:46

Marek358 napisał(a):Ten Muracenter Pansio Restaurant wygląda nieźle ale ich strona nie działa ( www.muracenter.hu )
Mowa o nim była w wątku
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=296391#296391....

W nim nie spałem ale coś tam przekąsiłem w knajpce - ceny i wielkość porcji zadawalająca :D
Ten pensjonat jest położony ok. 50 m przed szlabanem granicznym (po prawej stronie jadąc do HR) też całkiem przyjemne miejsce.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 22:51

Marek358 napisał(a):....To byłaby dość uczciwa cena za 4 osoby. To chyba wychodzi coś koło 55 euro. Nie wiesz czy to cena ze śniadaniem?

To jest cena bez śniadania.
Kurs dziś to coś koło 300 HUF za 1 EURO
Ceny w knajpie możesz przeglądnąć tu: www.istvanfogado.hu/de/etterem.htm (niestety tylko wersja niemiecka i węgierska)
rafcio_102
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcio_102 » 12.06.2009 18:24

W tym roku zarezerwowałem pokój tu: http://translate.google.pl/translate?hl ... a%26sa%3DG
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 12.06.2009 19:19

rafcio_102

Hotel wygląda świetnie.
Tylko cena nie do przyjęcia dla mnie.
Szukam do mniej więcej 15000 HUF za czteroosobową rodzinę.
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 12.06.2009 19:35

rafcio_102 napisał(a):W tym roku zarezerwowałem pokój tu: http://translate.google.pl/translate?hl ... a%26sa%3DG


bardzo mi sie tam podoba !!!
nie wiesz czy duze maja oblozenie czy mozna wpasc z drogi ?
nie moge doczytac sie czasu otwarcia wellnes (trzeba bylo sie uczyc) :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Szukam niedrogiego noclegu na Węgrzech
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone