Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szlak Jakubowy

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
jacek1965
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 26.04.2006
Szlak Jakubowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1965 » 02.04.2007 13:34

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Ostatnio zainteresował mnie temat przemierzenia tzw. drogi francuskiej Szlaku Jakubowego czyli trasy która prowadzi do Santiago di Compostella w Portugalii poprzez Hiszpanię, wyrusza z Francji. Trasa ma około 780 km, prowadzi do grobu Św. Jakuba, jest trasą pielgrzymkową. Podróżujący nią przebywaja ją na pieszo lub na rowerach. Pomijając aspekty religijne (dla mnie akurat cenne ale mam świadomość, że nie dla wszystkich podróżujących po świecie :wink: , jest to według mnie bardzo interesujące wyzwanie turystyczne. Trasa prowadzi przez setki miasteczek i zakątków do których nie dojedzie się samochodem. Mam ochotę przejechać ta trasę na rowerze. Znalazłem sporo informacji ale ciągle brak mi podstawowych informacji technicznycha szczególnie informacji od ludzi którzy tam byli. Ciekawi mnie czy można gdzieś tam zostawić samochód na parkingu na dwa tygodnie, jak wrócić po samochód- pociąg, autobus? Czy może lepiej z Polski pojechac tylko z rowerami. Inaczej mówiąc będe wdzięczny za wszystkie informacje od ludzi którzy byli na tym szlaku.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 02.04.2007 14:30

780 km pieszo w dwa tygodnie??
To nie lada wyzwanie.
chesjowisz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 656
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) chesjowisz » 02.04.2007 15:15

http://www.caminosantiago.com/
są cztery fora ,może tam zapytasz? znajomi wynajmują busa, będzie wiózł bagaż ,a oni pójdą piechotą
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.04.2007 16:05

Kiedyś zdarzyło mi się iść z Kielc do Częstochowy na "spotkanie młodych" z JP II na piechotę (z plecakami po 25 kg na plecach). Pierwszy postój był w osławionej Włoszczowie :twisted: czyli ok 60 km w ciągu jednego dnia. Więc dla zaprawionego piechura 780 km w dwa tygodnie jest wykonalne. Nie mniej jednak podziwiam. Bo warunki pogodowe mogą być różne.
Pozdrawiam i życzę powodzenia. :papa:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 02.04.2007 19:31

jacek1965 napisał(a):Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Ostatnio zainteresował mnie temat przemierzenia tzw. drogi francuskiej Szlaku Jakubowego czyli trasy która prowadzi do Santiago di Compostella w Portugalii poprzez Hiszpanię, wyrusza z Francji. Trasa ma około 780 km, prowadzi do grobu Św. Jakuba, jest trasą pielgrzymkową. Podróżujący nią przebywaja ją na pieszo lub na rowerach. Pomijając aspekty religijne (dla mnie akurat cenne ale mam świadomość, że nie dla wszystkich podróżujących po świecie :wink: , jest to według mnie bardzo interesujące wyzwanie turystyczne. Trasa prowadzi przez setki miasteczek i zakątków do których nie dojedzie się samochodem. Mam ochotę przejechać ta trasę na rowerze. Znalazłem sporo informacji ale ciągle brak mi podstawowych informacji technicznycha szczególnie informacji od ludzi którzy tam byli. Ciekawi mnie czy można gdzieś tam zostawić samochód na parkingu na dwa tygodnie, jak wrócić po samochód- pociąg, autobus? Czy może lepiej z Polski pojechac tylko z rowerami. Inaczej mówiąc będe wdzięczny za wszystkie informacje od ludzi którzy byli na tym szlaku.


Witaj Jacku!
My właśnie w tym roku będziemy przemierzać szlak - najpierw drogą aragońską potem francuską! :D Pieszo :) - dajemy sobie miesiąc. Musimy sie zmieścić bo mamy zaklepane tanie latanie - najpierw z Krakowa do Barcelony a potem z Madrytu do Berlina :D

We wszelkich sprawach związanych z Camino wejdź i pytaj na forum tu:
http://www.santiago.defi.pl/

Jest jeszcze taka superowa stronka: http://www.mundicamino.com/
i jeszcze też świetna: http://caminodesantiago.consumer.es/

Aha! Santiago de Compostella to w Hiszpanii (nie w Portugalii :lol: )
aquavitae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 406
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavitae » 02.04.2007 20:29

Ja kiedyś za młodu 2 razy doszedłem z Białegostoku do Częstochowy, raz właśnie na w/w spotkanie, bez przerwy, raz z przerwą na Jarocin ;-)

Ale te spotkanie też było niezapomniane, ponieważ 13 sierpnia 1991 roku, kiedy Sojka grał w Częstochowie, w Chorzowie było Monsters of Rock: Queensryche - ktoś to pamięta?, Metallica i AC/DC to było coś.

Także takie miałem pielgrzymki...

Przemek
p.s. teraz to już nie ma tego smaczka jak za gówniarza, wsiadam w samochód i jadę na koncert z noclegiem w hotelu :-), kurcze a było o pielgrzymkach...
jacek1965
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1965 » 03.04.2007 08:03

Bardzo dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Nie zawiodłem sie na uczestnikach tego forum :D, wiedziałem, ze pomożecie. Oczywiście dwa tygodnie to na rowerze, na piechotę jest to własnie ponoć miesiąc wędrówki, to są jednak góry i upał, trudno przejśc więcej niż 30-40km dziennie. Przy okazji oczywiście w moją wypowiedź wkradł sie błąd Santiago di Compostella jest przy granicy portugalskiej ale to jeszcze Hiszpania. Tym bardziej dowodzi to mojej "zieloności w temacie.
Pozdrawiam wszystkich

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone