Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szkocja, czy Paryż?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 25.09.2013 20:27

Bea.ta napisał(a):strasznie gęsta ta woda :roll: :oczko_usmiech:


To nie wiedziałaś, że w Szkocji woda występuje w postaci koncentratu? :)


Rafał K napisał(a):Mam nadzieje, że masz coś jeszcze z Etive Mor :D


Coś tam się znajdzie. Obecnie jestem na etapie poprawiania niektórych fotek (nowy monitor :wink: ).
Żeby nie zanudzać pokaże tylko jedno, które poprzednio było nieźle skopane. :D


372a. Blackrock Cottage.
Obrazek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.09.2013 13:29

O! I to jest to!
:D :wink:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 26.09.2013 13:52

jan_s1 napisał(a):372.
Obrazek

jan_s1 napisał(a):372a. Blackrock Cottage.
Obrazek


Ale to jest inny kadr niż 372.
Na moim byle jakim monitorze :) na obu szczytowa ściana tego "cottage" jest całkowicie biała bez szczegółów.( Trójkąt pomiędzy belkami dachu.) A i dół wydaje się z lekka przepalony.
"Lupka" coś mi nie działa. :(
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.09.2013 14:26

longtom napisał(a):Na moim byle jakim monitorze :) na obu szczytowa ściana tego "cottage" jest całkowicie biała bez szczegółów.( Trójkąt pomiędzy belkami dachu.) A i dół wydaje się z lekka przepalony.

Mam tak samo, jak ty ...

Tylko lupka u mnie działa. A może monitor masz za duży i już nie da rady powiększyć? :?
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 26.09.2013 22:37

Miło, że ktoś tu się pokazał. :D

Fatamorgana napisał(a):O! I to jest to!
:D :wink:


Jeśli Ci się spodobało, to bardzo mnie to cieszy. :D



longtom napisał(a):Ale to jest inny kadr niż 372.


Oczywiście, że inny. Mogłem dać nowy numer, ale byłoby trudniej porównać, gdyby ktoś miał ochotę. :wink:
Poprzednio nie dość, że obróbka do kitu, to jeszcze w zaćmieniu jakimś nie ten kadr wybrałem. Chociaż ten też nie jest najlepszy, ale zabrakło mi szerszego kąta.


longtom napisał(a):Na moim byle jakim monitorze :) na obu szczytowa ściana tego "cottage" jest całkowicie biała bez szczegółów.( Trójkąt pomiędzy belkami dachu.) A i dół wydaje się z lekka przepalony.


weldon napisał(a):Mam tak samo, jak ty ...


Ten biały trójkąt jest po prostu idealnie biały, to i skąd wziąć tam szczegóły? :)
Żadna płaszczyzna nie jest przepalona. Są przepalone pojedyncze punkty (na chacie i śniegu), ale to wydało mi się bez znaczenia. Na dole nawet przepalonych punktów brak. Zastanawiam się, czy stopień przepaleń może być inny na różnych monitorach? Takiej wiedzy już nie posiadam. :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 27.09.2013 05:45

Tak dokładnie, to trójkąt jest OK i równo biały na obydwu zdjęciach, natomiast na górnym zdjęciu ściana pod tym białym trójkątem jest szara i składająca się z kamieni, a na dolnym jest biała, gładka i pozbawiona tych szczegółów.
Mocno bije po oczach.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 27.09.2013 11:03

Ja to widzę inaczej.....ściana jest jaśniejsza, ale kamienie są :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 27.09.2013 12:11

jan_s1 napisał(a):
Jeśli Ci się spodobało, to bardzo mnie to cieszy. :D


No nie mogło mi się nie podobać skoro tam kiedyś byłem- ale zdjęcia nie mam. Syfiaste powietrze było.
U Ciebie czystka w powietrzu aż miło. :) :lol:

A ten potok z pomarańczowymi kamieniami też znam- nawet bardzo dobrze, bo ślęczałem tam ze 2 godziny kombinując nad fotami i czekając na przejaśnienie. :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 27.09.2013 12:59

weldon napisał(a):...na górnym zdjęciu ściana pod tym białym trójkątem jest szara i składająca się z kamieni, a na dolnym jest biała, gładka i pozbawiona tych szczegółów.



ASIULA HK napisał(a):Ja to widzę inaczej.....ściana jest jaśniejsza, ale kamienie są :wink:


Oczywiście, że kamienie są. Piotrek, pora zmienić monitor. :lol:


Fatamorgana napisał(a):A ten potok z pomarańczowymi kamieniami też znam- nawet bardzo dobrze, bo ślęczałem tam ze 2 godziny kombinując nad fotami i czekając na przejaśnienie. :wink:


Ja spędziłem w tym miejscu też ok 2 godz. Trochę mało, przydałoby się też o wcześniejszej godzinie, ale o świcie byłem w Rannoch Moor, skąd pokazałem dopiero jedną fotkę. Do reszty pomału sie przymierzam, bo obróbka trudna i czasochłonna. :)
A tu jeszcze Paryż, Hel i inne sprawy. Chodzą słuchy, że jednak święta spędzę w Szkocji. A na wiosnę jest w planie Paryż i okolice między Bolonią i Florencją. :D
Chyba te zdjęcia będę obrabiał, jak już nie będę mógł chodzić (tfu!..odpukać. :wink: )
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 27.09.2013 15:07

No to teraz sam widzisz jakie są zmartwienia ludzi, co "za dużo" zdjęć robią... :lol: :roll: :wink:

Ja mam jeszcze zapasy z 2006 i 2007 nieruszane od dawna. :? :twisted:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 28.09.2013 11:41

jan_s1 napisał(a):
Rafał K napisał(a):Mam nadzieje, że masz coś jeszcze z Etive Mor :D
Coś tam się znajdzie


Konkretnie to chodziło mi o jakieś wariacje na bazie 392 (może coś w poziomie :?: ). Ze szkockich skeips-klimatów to moim skromnym zdaniem najściślejsza czołówka. Tam mógłbym rozbić namiot i z tydzień siedzieć, tylko gapiąc się... :D

:hut:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 28.09.2013 13:03

Fatamorgana napisał(a):Ja mam jeszcze zapasy z 2006 i 2007 nieruszane od dawna. :? :twisted:


No to rusz i pokazuj! :D


Rafał K napisał(a):Konkretnie to chodziło mi o jakieś wariacje na bazie 392 (może coś w poziomie :?: ).


Dokładnie z motywem z fotki 392 to trudna sprawa. Jest pewna niewielka dostępna powierzchnia, poza którą można połamać nogi, albo spaść na łeb. :)
Kadr poziomy? Chciałbym, ale moje 17mm nie chwyta. Mam zamiar spenetrować to miejsce dokładniej (jak się uda) o świcie. Może coś wyczaję.


Rafał K napisał(a):Ze szkockich skeips-klimatów to moim skromnym zdaniem najściślejsza czołówka. Tam mógłbym rozbić namiot i z tydzień siedzieć, tylko gapiąc się... :D



I nawet nie wziąłbyś ze sobą aparatu? :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.09.2013 15:28

jan_s1 napisał(a):... pora zmienić monitor. :lol:
W sumie wystarczyło zmienić jasność i kontrast na starym, tylko teraz nie odróżniam literek od tła ;)

:D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 30.09.2013 19:10

Fata, dzięki za zachętę. :wink: :)

Dla odmiany kilka paryskich bohomazów. :)

393.
Obrazek



394.
Obrazek



395. Milczenie jest złotem.
Obrazek



396. Akwarium.
Obrazek



397.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Szkocja, czy Paryż? - strona 77
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone