Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Strój w katedrach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002
Strój w katedrach

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 13.04.2003 16:13

W jakim stroju zwiedzaliście katedry ? (czy krótkie spodnie mogą byc ?)

Pozdrowienia dla bywalców

Mariusz
romek
Croentuzjasta
Posty: 209
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek » 13.04.2003 20:22

Zwiedzliśmy katedrę w Splicie(był tam nasz Ojciec Święty) w krótkich spodniach(35 st.) ,warto wejść na wieżę skąd jest ładny widok na całe miasto wraz z portem.Wszyscy byli w krótkich spodniach.Sadzę,że krótkie spodnie nie są przeszkodą w nabożnym zwiedzaniu świątyń. Podobno we Włoszech nie można zwiedzać kościołów w krótkich spodenkach. :evil:
marconi
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 14.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) marconi » 13.04.2003 20:50

Ze strojem się zgadzam.
Bardziej pilnują aby nie kamerować i nie fotografować!!!
Jest całkowity zakaz.
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 14.04.2003 09:27

romek napisał(a):Podobno we Włoszech nie można zwiedzać kościołów w krótkich spodenkach. :evil:

Wprawdzie nie jest to forum o słonecznej Italii, ale potwierdzam, że we Włoszech rygorystycznie przestrzegane jest posiadanie właściwego stroju do zwiedzania tzw. obiektów sakralnych. :roll: Chodzi tutaj o zakryte ramiona (a więc nie w bluzeczce na ramionkach) i kolana (w spodenkach bermudach już mozna). Dotyczy to nie tylko Rzymu i Watykanu, ale również i obleganej Wenecji. Poza tym oczywiście zakaz używania aparatów i kamer.
PZDR
Monika
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 14.04.2003 23:26

monaa ma rację,ale Włosi (zwłaszcza czarni :D )bywają dokładniejsi i przy wchodzeniu w krótkich spodniach do bazyliki św.Piotra można usłyszeć "Signore,pantaloni!" .
W Chorwacji rzeczywiście jest luźniej,ale myślę ,że z kolei my też nie powinniśmy przesadzać.
Co do kamer,to nakręciłem wszystko co chciałem w pewnej katedrze ,a po wyjściu zobaczyłem znak zakazu.Nikt mi nie zwrócił uwagi słowem ani gestem,ale poczułem się głupawo :oops: .
Makta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makta » 17.05.2003 15:30

MariuszLo napisał(a):W jakim stroju zwiedzaliście katedry ? (czy krótkie spodnie mogą byc ?)

Pozdrowienia dla bywalców

Mariusz


Hej!
Zdecydowanie zgadzam sie z Romkiem. Krótkie spodenki i spódnice, rozdekoltowane bluzki to normalka w czasie takiego upału:-)))
xxx

Nieprzeczytany postnapisał(a) xxx » 22.06.2003 11:26

Wybaczcie, ale chyba jest małą przesadą paradowanie w katedrze w mikro spodenkach, bluzce na ramiączkach, czy tym podobnym stroju. Niestety, do synagogi mężczyźni muszą zakładać jarmułki, w meczetach też są nieugięte zasady, dlaczego roznegliżowani turysci mieliby mieć prawo wstępu do świątyń chrześcijańskich? Wiadomo, że nie chodzi o opatulanie sie płótnem, ale można zarzucić chustę, ubrać bermudy, itp. Uważam takie plażowanie w kościołach za bardzo nie na miejscu.Pozdro
Anka z Bielska Białej

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone