Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stary Grad jak w Rovinj

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolkasz
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 03.01.2014
Stary Grad jak w Rovinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolkasz » 10.06.2014 22:29

Proszę o wskazówki gdzie znajdę piękne stare miasto jak w Rovinj ? :hut:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 10.06.2014 22:38

Ale gdzie chcesz to miejsce znaleźć? :roll: może Trogir?
wiolkasz
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 03.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolkasz » 03.07.2014 18:10

Przymierzamy się właśnie w okolice Zadar -Split . W Rovinji stare miasto nas urzekło bo codziennie wieczorem odkrywaliśmy nowe uliczki o niesamowitym klimacie . Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.07.2014 18:36

Trogir - stare miasto (UNESCO) to plątanina wąskich uliczek i urokliwych zakamarków. Do tego ładna riva. Nie mówiąc o całej masie zabytkowych budynków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okolicznych plaż nie znam, więc się nie wypowiem.
wiolkasz
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 03.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolkasz » 03.07.2014 18:42

Dzięki :D to jest właśnie to na czym nam zależy i za czym tęsknimy :D a to jeszcze 42 dni do wyjazdu , jak tu wytrwać ? :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2014 18:45

wiolkasz napisał(a):Proszę o wskazówki gdzie znajdę piękne stare miasto jak w Rovinj ? :hut:



Niedaleko jest Piran :D
Co prawda to Słowenia, ale rzut beretem od Chorwacji. Piran i Rovinj rywalizują ze sobą o miano najładniejszego miasta Istrii. Pojedynek jest nierozstrzygnięty :roll:
https://picasaweb.google.com/1163719743 ... nIPortoroz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2014 19:06

wiolkasz napisał(a):Dzięki :D to jest właśnie to na czym nam zależy i za czym tęsknimy :D a to jeszcze 42 dni do wyjazdu , jak tu wytrwać ? :papa:

Duże "stare miasta" to Split, Zadar, Sibenik, Dubrovnik, mniejsze znajdziesz prawie w każdej miejscowości będącej miastem (także wakacyjnym): Primosten, Makarska, Ston, Korcula, Cavtat....itd.

P.S.
A tak na marginesie co znaczy "Wrocław czy oby na pewno" :?: :wink: :lol: :lol: ....czy granica miasta biegnie przez Twój przedpokój :?: :lool:
wiolkasz
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 03.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolkasz » 03.07.2014 20:51

może nie przez przedpokój ale biegnie ....... :D :D :D :papa: :hut: Nie chcę do dużego miasta , mniejsze ale z duszą .
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.07.2014 21:16

wiolkasz napisał(a):Nie chcę do dużego miasta , mniejsze ale z duszą .


No to ewentualnie jeszcze Primošten wchodzi w grę. Urokliwa, nieduża starówka na wyspie z mostem.
triada1301
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.04.2012
Co tak klimatyczne jak ROVINJ ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) triada1301 » 05.01.2015 20:05

Proszę osoby skore do pomocy aby mi zaproponowały, podzieliły sie swą wiedzą i spostrzerzeniami. Wszystko przeanalizuje, przemyślę. Za wszystko dziękuję.

Zauroczyło mnie kompletnie miasteczko Rovinji o pięknej starówce, cudownym włoskim klimacie, nie tak bardzo tłoczne, z ładnymi plażami, dobre miejsce wypadowe.

Wyspa Rab tez mi się bardzo podobała za to mniej np. Pula.

Teraz szukam nowego miejsca, chętnie pojechałbym niżej aby widziec z okna góry, (ale nie koniecznie), aby plaza był ładna i centrum było z klimatyczną starówką. Tak by wieczorami mozna było niej spacerować, miłe knajpki (ale dyskoteki nie interesują nas) itp.

Co polecacie?
Zastanawiałam się nad Vodicami lub Brelą, Tribujn ale juz sama nie wiem :(
Dubrownik jest natomiast za daleko.

Dodam ze szukam apartamentu na lipiec dla 4 osób dziecko.

Za wszystkie podpowiedzi dzięki piekne:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Co tak klimatyczne jak ROVINJ ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.01.2015 21:54

Może Primošten?
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: Co tak klimatyczne jak ROVINJ ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 05.01.2015 22:03

Też czytałem dużo dobrego o Primosten. Chociaż, niestety, nie miałem okazji tam zawitać :) .
Z miejsc, które znam, to Korcula (bardziej) i mój ulubiony Veli Losinj (mniej).
Moim zdaniem Rovinj dość wysoko "podniosło poprzeczkę". Nie tak łatwo będzie mu dorównać :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Co tak klimatyczne jak ROVINJ ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.01.2015 14:35

triada1301 napisał(a):Co polecacie?
Zastanawiałam się nad Vodicami lub Brelą, Tribujn ale juz sama nie wiem :(
Dubrownik jest natomiast za daleko.


Bocian napisał(a):Może Primošten?


:lol: :oczko_usmiech:


Polecam Tribunj (bo chyba o to miasto chodziło).


Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Co tak klimatyczne jak ROVINJ ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.01.2015 14:39

Vjetar napisał(a):
Polecam Tribunj (bo chyba o to miasto chodziło).


Pozdrawiam

Mnie chodziło o Primošten. W Tribunju nie byłem, nie znam tego miasteczka. A Primosten zwiedzałem, podobał mi się. Bardziej mi sie kojarzy z Rovinj.
wiolkasz
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 03.01.2014
Re: Co tak klimatyczne jak ROVINJ ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolkasz » 06.01.2015 16:05

Hej, tak Rovinj ma piękne stare miasto i też zwracałam się z prośbą do forumowiczów o podpowiedź gdzie znajdę podobne miejsce .W 2014 roku byliśmy w Vodice , plaże fajne natomiast tęskniliśmy za rovinj za starym miastem i włóczeniem się po nim wieczorami. trochę pozwiedzaliśmy Trogir -strasznie zatłoczony, Sibenik i Primosten podobało się nam tam moglibyśmy pojechać :) :hut:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone