Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Starówki/Promenady w miejscowościach CRO

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2016 12:22

kaeres napisał(a):Ocenię w tym roku i starówkę w Rab i w Primosten.
Ale czy któraś się może równać z Dubrovnikiem ? :)

Starówki miasta Rab nie znam.

W Primošten i w Dubrowniku byłem.
Każda jest inna. :idea:

Grad Rab

Grad Primošten

Grad Dubrovnik
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 09.06.2016 17:15

I właśnie dlatego tak uwielbiam Chorwacje. Gdzie się nie pojedzie to zawsze takie piękne miejsca się znajdzie. Nieważne czy znajdziemy małe klimatyczne miasteczko, czy takie nieco większe wystarczy poczytać na forum i już wiemy co zobaczyć, gdzie pojechać. :)
iza79
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 28.02.2012
Gdzieś gdzie można robić długie spacery ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) iza79 » 27.07.2016 15:04

Witam:)
Chciałabym prosić o polecenie mi jakieś małej mieściny z możliwością robienia długich wieczornych spacerów.
W zeszłym roku np. byliśmy w miejscowości Podaca w apartamentach Kosović I i to była bomba:) Raz, że wychodzisz od razu na plażę co przy małym dziecku jest rewelacyjne:) to pod nosem deptak, którym możesz odbyć dwugodzinny spacer (tam i z powrotem) przez Brist do Gradaca praktycznie cały czas brzegiem morza. W drugą stronę w zasadzie podobnie choć mniej urokliwie i nie cały czas wzdłuż morza. Podobało nam się też w Rogoźnicy bo np. można wejść na panoramiczna górkę w okolicy portu czy też w godzinkę obejść półwysep. Pogdora caklje też uszła bo nie w centrum więc w miarę zacisznie (okropna śmierdząca "ciufcia" psuła klimat) a spacer długi można było zrobić. Jeździmy zawsze w okolicach 10-15 września więc na szczęście wszędzie jest mało ludzi i knajpy się powoli zamykają. Sielanka tak jak lubimy:) Pozdrawiam i liczę na jakieś propozycje:)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Gdzieś gdzie można robić długie spacery ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 27.07.2016 20:05

Moja propozycja to Baska Voda. Z jednej strony można dojść piękną trasą spacerową aż do końca Breli-mijając po drodze słynną skałkę i piękną plażę Punta Rata. Z drugiej strony można dojść do Promajny-jak są siły i chęci to dalej do Bratusa-jak mało to dalej do Krvavicy-a można jeszcze dalej aż do Makarskiej. Widoki gwarantowane.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Gdzieś gdzie można robić długie spacery ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 28.07.2016 13:27

Nie wiem jaki region bardziej preferujesz ale pomyśl o miejscowości Srima. Bardzo spokojne miejsce. Podczas ubiegłorocznego pobytu (II połowa sierpnia), tłumów nie było (czego nie mogę powiedzieć o Vodicach - tam dopiero widać ilość turystów 8O ). Spacerując deptakiem do Vodic (wzdłuż plaży) można było zauważyć dość liczne osoby wraz z pociechami w wózkach różnego typu. Spokojnie idąc w jedną stronę zajmowało nam około 45 minut.
iza79
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 28.02.2012
Re: Gdzieś gdzie można robić długie spacery ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) iza79 » 28.07.2016 16:17

Dzięki za propozycje:) W Baśce i Makarskiej byłam na "wycieczce" że tak powiem jak mieszkaliśmy w Podgorze i są to dla mnie zdecydowanie zbyt duże i gwarne miejscowości Vodice też wyglądają na ogromne na mapie ale poczytam o Srimie bo widzę, że trochę z boku i Promajnie bo widzę, że pomiędzy Baśką i Makarską to może zacisznie w połowie września:)
Nie mam jakiś specjalnych wymagań co do regionu byle nie byłoby np. pionowe zejście 200 schodami na plaże hehe No i wyspy odpadają bo zbyt długa podroż.
Do tej pory mieszkaliśmy w Zatonie, Rogoźnicy, Podgorze i Podace w zacisznych okolicach i z fajnymi plażami dla naszej córki która o dziwo nie lubi piachu a kamyczki czy żwirek:) W Rogoźnicy byliśmy 2 razy. Raz się trafiło w sierpniu a raz we wrześniu. W sierpniu to masakra była, nie poznaliśmy tego miejsca bo rok wcześniej we wrześniu na plaży byliśmy tylko my i jeszcze 4 osoby a w sierpniu tłumy. W Rogoźnicy fajne jest też to że blisko na piwko czy kawkę do Trogiru czy Primosten ze swoimi starymi miastami które bardzo lubię:). Zwiedziliśmy dosyć sporą część wybrzeża ale oczywiście jest jeszcze wiele miejsc do obejrzenia:) Tym razem chcemy się przez tydzień pobyczyć ze względu na dziecko więc lokalne wieczorne spacerki i zwiedzanie a drugi tydzień pozwiedzać Istrię bo tam nas jeszcze nie było:) Pozdrawiam i dziękuję za odzew:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 17:42

Jest jeszcze Gradac z promenadą do Brist.
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012
Plaża i starówka - połączenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 08.08.2016 13:29

Witam, mam pytanie do bywalców Makarskiej Riviery:
która z miejscowości tam położonych ma najciekawsze połączenie: fajne plaże ale też choć by mini starówka, żeby wieczorami pospacerować po wąskich uliczkach z kamiennymi domami? Byłem w Rovinju i takiego czegoś wiem, że tam nie ma, ale jakieś wg. Was najklimatyczniejsze miejsce biorąc pod uwagę i plaże i "stare miasto" ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Plaża i starówka - połączenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 13:55

MARK1 napisał(a):Witam, mam pytanie do bywalców Makarskiej Riviery:
która z miejscowości tam położonych ma najciekawsze połączenie: fajne plaże ale też choć by mini starówka, żeby wieczorami pospacerować po wąskich uliczkach z kamiennymi domami? Byłem w Rovinju i takiego czegoś wiem, że tam nie ma, ale jakieś wg. Was najklimatyczniejsze miejsce biorąc pod uwagę i plaże i "stare miasto" ?

W miejscowościach na Makarskie Riwierze

Obrazek

nie ma typowych starówek.
W niektórych masz połączenie plaża - promenada.
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 08.08.2016 14:02

Tego się spodziewałem, dlatego napisałem "mini". Chodziło mi o jakieś w miarę "klimatyczne miejsce", nie tyle promenadę co właśnie coś przypominające "starówkę", chyba, że w ogóle nic takiego nie ma.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.08.2016 14:08

Jak chcesz typową starówkę z promenadą do spacerów i klimatem podobnym do Rovinj , ciasne , wąskie uliczki to wal na Korculę.

Tam jest cudownie!
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 08.08.2016 17:29

Dzięki za propozycję :) , ale szukam informacji na stałym lądzie :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 18:33

MARK1 napisał(a):Dzięki za propozycję :) , ale szukam informacji na stałym lądzie :)

Na Riwierze Makarskiej góry schodzą do mora - nie ma miejsca na starówki.
sain1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sain1 » 09.08.2016 08:00

maniust napisał(a):Jak chcesz typową starówkę z promenadą do spacerów i klimatem podobnym do Rovinj , ciasne , wąskie uliczki to wal na Korculę.

Tam jest cudownie!


też właśnie szukam czegos takiego, plus fajne miejsca do plazowania w okolicy.Niestety korcula to juz troche daleko. Czy jest cos jeszcze podobnego? Mysle o Primosten tylko nie wiem czy nie jest zbyt małe..
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Starówki/Promenady w miejscowościach CRO - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone