Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Starówki/Promenady w miejscowościach CRO

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2016 13:22

kaeres napisał(a):Ocenię w tym roku i starówkę w Rab i w Primosten.
Ale czy któraś się może równać z Dubrovnikiem ? :)

Starówki miasta Rab nie znam.

W Primošten i w Dubrowniku byłem.
Każda jest inna. :idea:

Grad Rab

Grad Primošten

Grad Dubrovnik
shira22
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 09.06.2016 18:15

I właśnie dlatego tak uwielbiam Chorwacje. Gdzie się nie pojedzie to zawsze takie piękne miejsca się znajdzie. Nieważne czy znajdziemy małe klimatyczne miasteczko, czy takie nieco większe wystarczy poczytać na forum i już wiemy co zobaczyć, gdzie pojechać. :)
iza79
Turysta
Gdzieś gdzie można robić długie spacery ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) iza79 » 27.07.2016 16:04

Witam:)
Chciałabym prosić o polecenie mi jakieś małej mieściny z możliwością robienia długich wieczornych spacerów.
W zeszłym roku np. byliśmy w miejscowości Podaca w apartamentach Kosović I i to była bomba:) Raz, że wychodzisz od razu na plażę co przy małym dziecku jest rewelacyjne:) to pod nosem deptak, którym możesz odbyć dwugodzinny spacer (tam i z powrotem) przez Brist do Gradaca praktycznie cały czas brzegiem morza. W drugą stronę w zasadzie podobnie choć mniej urokliwie i nie cały czas wzdłuż morza. Podobało nam się też w Rogoźnicy bo np. można wejść na panoramiczna górkę w okolicy portu czy też w godzinkę obejść półwysep. Pogdora caklje też uszła bo nie w centrum więc w miarę zacisznie (okropna śmierdząca "ciufcia" psuła klimat) a spacer długi można było zrobić. Jeździmy zawsze w okolicach 10-15 września więc na szczęście wszędzie jest mało ludzi i knajpy się powoli zamykają. Sielanka tak jak lubimy:) Pozdrawiam i liczę na jakieś propozycje:)
kibic hr
Croentuzjasta
Re: Gdzieś gdzie można robić długie spacery ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 27.07.2016 21:05

Moja propozycja to Baska Voda. Z jednej strony można dojść piękną trasą spacerową aż do końca Breli-mijając po drodze słynną skałkę i piękną plażę Punta Rata. Z drugiej strony można dojść do Promajny-jak są siły i chęci to dalej do Bratusa-jak mało to dalej do Krvavicy-a można jeszcze dalej aż do Makarskiej. Widoki gwarantowane.
khml
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 28.07.2016 14:27

Nie wiem jaki region bardziej preferujesz ale pomyśl o miejscowości Srima. Bardzo spokojne miejsce. Podczas ubiegłorocznego pobytu (II połowa sierpnia), tłumów nie było (czego nie mogę powiedzieć o Vodicach - tam dopiero widać ilość turystów 8O ). Spacerując deptakiem do Vodic (wzdłuż plaży) można było zauważyć dość liczne osoby wraz z pociechami w wózkach różnego typu. Spokojnie idąc w jedną stronę zajmowało nam około 45 minut.
iza79
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) iza79 » 28.07.2016 17:17

Dzięki za propozycje:) W Baśce i Makarskiej byłam na "wycieczce" że tak powiem jak mieszkaliśmy w Podgorze i są to dla mnie zdecydowanie zbyt duże i gwarne miejscowości Vodice też wyglądają na ogromne na mapie ale poczytam o Srimie bo widzę, że trochę z boku i Promajnie bo widzę, że pomiędzy Baśką i Makarską to może zacisznie w połowie września:)
Nie mam jakiś specjalnych wymagań co do regionu byle nie byłoby np. pionowe zejście 200 schodami na plaże hehe No i wyspy odpadają bo zbyt długa podroż.
Do tej pory mieszkaliśmy w Zatonie, Rogoźnicy, Podgorze i Podace w zacisznych okolicach i z fajnymi plażami dla naszej córki która o dziwo nie lubi piachu a kamyczki czy żwirek:) W Rogoźnicy byliśmy 2 razy. Raz się trafiło w sierpniu a raz we wrześniu. W sierpniu to masakra była, nie poznaliśmy tego miejsca bo rok wcześniej we wrześniu na plaży byliśmy tylko my i jeszcze 4 osoby a w sierpniu tłumy. W Rogoźnicy fajne jest też to że blisko na piwko czy kawkę do Trogiru czy Primosten ze swoimi starymi miastami które bardzo lubię:). Zwiedziliśmy dosyć sporą część wybrzeża ale oczywiście jest jeszcze wiele miejsc do obejrzenia:) Tym razem chcemy się przez tydzień pobyczyć ze względu na dziecko więc lokalne wieczorne spacerki i zwiedzanie a drugi tydzień pozwiedzać Istrię bo tam nas jeszcze nie było:) Pozdrawiam i dziękuję za odzew:)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 18:42

Jest jeszcze Gradac z promenadą do Brist.
MARK1
Croentuzjasta
Plaża i starówka - połączenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 08.08.2016 14:29

Witam, mam pytanie do bywalców Makarskiej Riviery:
która z miejscowości tam położonych ma najciekawsze połączenie: fajne plaże ale też choć by mini starówka, żeby wieczorami pospacerować po wąskich uliczkach z kamiennymi domami? Byłem w Rovinju i takiego czegoś wiem, że tam nie ma, ale jakieś wg. Was najklimatyczniejsze miejsce biorąc pod uwagę i plaże i "stare miasto" ?
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Plaża i starówka - połączenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 14:55

MARK1 napisał(a):Witam, mam pytanie do bywalców Makarskiej Riviery:
która z miejscowości tam położonych ma najciekawsze połączenie: fajne plaże ale też choć by mini starówka, żeby wieczorami pospacerować po wąskich uliczkach z kamiennymi domami? Byłem w Rovinju i takiego czegoś wiem, że tam nie ma, ale jakieś wg. Was najklimatyczniejsze miejsce biorąc pod uwagę i plaże i "stare miasto" ?

W miejscowościach na Makarskie Riwierze

Obrazek

nie ma typowych starówek.
W niektórych masz połączenie plaża - promenada.
MARK1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 08.08.2016 15:02

Tego się spodziewałem, dlatego napisałem "mini". Chodziło mi o jakieś w miarę "klimatyczne miejsce", nie tyle promenadę co właśnie coś przypominające "starówkę", chyba, że w ogóle nic takiego nie ma.
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.08.2016 15:08

Jak chcesz typową starówkę z promenadą do spacerów i klimatem podobnym do Rovinj , ciasne , wąskie uliczki to wal na Korculę.

Tam jest cudownie!
MARK1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 08.08.2016 18:29

Dzięki za propozycję :) , ale szukam informacji na stałym lądzie :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 19:33

MARK1 napisał(a):Dzięki za propozycję :) , ale szukam informacji na stałym lądzie :)

Na Riwierze Makarskiej góry schodzą do mora - nie ma miejsca na starówki.
sain1
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) sain1 » 09.08.2016 09:00

maniust napisał(a):Jak chcesz typową starówkę z promenadą do spacerów i klimatem podobnym do Rovinj , ciasne , wąskie uliczki to wal na Korculę.

Tam jest cudownie!

też właśnie szukam czegos takiego, plus fajne miejsca do plazowania w okolicy.Niestety korcula to juz troche daleko. Czy jest cos jeszcze podobnego? Mysle o Primosten tylko nie wiem czy nie jest zbyt małe..
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Starówki/Promenady w miejscowościach CRO - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019