Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Starigrad - Paklenica

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
head
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 27.04.2014 12:53

mervik napisał(a):...zaraz ....zaraz....skąd ja znam to miejsce , no tak byliśmy tam miesiąc przed wami :wink:

krka.png

20130710144741(1).jpg

niezłe widokowo, nam się podobało, a Wam?
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.04.2014 17:59

head napisał(a):
mervik napisał(a):...zaraz ....zaraz....skąd ja znam to miejsce , no tak byliśmy tam miesiąc przed wami :wink:

krka.png

20130710144741(1).jpg

niezłe widokowo, nam się podobało, a Wam?

Oczywiście że nam się podobało , my lubimy takie zakamarki :wink:
do-chorwacji-przez-montenegro-t43071-120.html
Jak poczytasz dalej to dojedziesz do Mali Alan :D
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.04.2014 18:02

head napisał(a): Z relacji na forum domyślam się, że muszę wystartować z Obrovac, ale nie bardzo kojarzę miejsce w którym mam odbić na przełęcz Mały Alan. Jeśli ktoś się orientuje jak trafić na tą drogę to będę wdzięczny.

Nie musisz startować z Obravaca :wink:
Jadąc z autostrady A1 zjeżdżas do miejscowości Jasenice za tą miejscowością jakieś ze 7 km jest krzyżówka i tam skręcasz w lewo na Mali Alan ,jak byś jechał jednak z Obravaca to zobaczysz na tym skrzyżowaniu tablicę kierującą na przełęcz :wink:
https://www.google.pl/maps/@44.217867,1 ... JxmHJQ!2e0
https://www.google.pl/maps/dir/44.21801 ... m0!1m0!3e0
Jak będziesz przejeżdżał w tym rejonie ,warto też zajechać nad kanion Zrmnaja to jest jakieś 2km za Jasenice ,tu w tym miejscu skręcasz w prawo w tą szutrową drogę gdzie jest ten brązowy kierunkowskaz ,jakieś 1km i jesteś nad wspaniałym kanionem, zdjęcia są w mojej relacji :wink:
https://www.google.pl/maps/@44.228188,1 ... dcbOiQ!2e0
https://www.google.pl/maps/dir//44.2220 ... m2!1m0!1m0
head
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 27.04.2014 19:35

mervik napisał(a):
head napisał(a): Z relacji na forum domyślam się, że muszę wystartować z Obrovac, ale nie bardzo kojarzę miejsce w którym mam odbić na przełęcz Mały Alan. Jeśli ktoś się orientuje jak trafić na tą drogę to będę wdzięczny.

Nie musisz startować z Obravaca :wink:
Jadąc z autostrady A1 zjeżdżas do miejscowości Jasenice za tą miejscowością jakieś ze 7 km jest krzyżówka i tam skręcasz w lewo na Mali Alan ,jak byś jechał jednak z Obravaca to zobaczysz na tym skrzyżowaniu tablicę kierującą na przełęcz :wink:
https://www.google.pl/maps/@44.217867,1 ... JxmHJQ!2e0
https://www.google.pl/maps/dir/44.21801 ... m0!1m0!3e0
Jak będziesz przejeżdżał w tym rejonie ,warto też zajechać nad kanion Zrmnaja to jest jakieś 2km za Jasenice ,tu w tym miejscu skręcasz w prawo w tą szutrową drogę gdzie jest ten brązowy kierunkowskaz ,jakieś 1km i jesteś nad wspaniałym kanionem, zdjęcia są w mojej relacji :wink:
https://www.google.pl/maps/@44.228188,1 ... dcbOiQ!2e0
https://www.google.pl/maps/dir//44.2220 ... m2!1m0!1m0

Dzięki, na pewno skorzystam, będę w Starigradzie trzeci raz więc trzeba coś innego zaplanować, a nie tylko plaże....
alutka9
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 15.06.2014 15:48

proszę o więcej fotek i ciekawostek ze Starigradu,my tez uwielbiamy to miasteczko i w sierpniu po rocznej przerwie wracamy tam po raz 3 :D
head
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 21.06.2014 22:28

alutka9 napisał(a):proszę o więcej fotek i ciekawostek ze Starigradu,my tez uwielbiamy to miasteczko i w sierpniu po rocznej przerwie wracamy tam po raz 3 :D

a kiedy jedziecie? bo my na przełomie lipca i sierpnia będziemy po raz kolejny... ze względu na dziecko ta mieścina pasuje nam bez żadnych uwag..
alutka9
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 22.06.2014 09:42

witaj :D nam pod wieloma względami bardzo pasuje to miasteczko :) ze względu na dzieci też,fajne położenie bo i góry i morze,płasko,wszędzie blisko i na miejscu i jako baza wypadowa a i nasi gospodarze z miejscówką na przeciw targu bardzo sympatyczni :) przy okazji ceny jak czytam relacje z innych miejscowości sporo niższe.my wyjeżdżamy 08.08 na miejscu od 09.08-22.08,zawsze staramy się być na święto 15.08 bo zawsze są koncerty i inne zabawy.pozdrawiam
Kacper111
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 22.06.2014 11:42

zasiadam do czytelni
head
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 22.06.2014 19:57

alutka9 napisał(a):witaj :D nam pod wieloma względami bardzo pasuje to miasteczko :) ze względu na dzieci też,fajne położenie bo i góry i morze,płasko,wszędzie blisko i na miejscu i jako baza wypadowa a i nasi gospodarze z miejscówką na przeciw targu bardzo sympatyczni :) przy okazji ceny jak czytam relacje z innych miejscowości sporo niższe.my wyjeżdżamy 08.08 na miejscu od 09.08-22.08,zawsze staramy się być na święto 15.08 bo zawsze są koncerty i inne zabawy.pozdrawiam

No właśnie, pytałem o datę bo chciałem Wam wspomnieć o festynie na 15 tego :-) ale jak widzę stałym bywalcom nie trzeba takich podpowiedzi :-) Jeździliście gdzieś na plaże nie w stronę seline tylko poza Starigrad?? szukamy czegoś innego na ten rok do plażowania.... Słyszałem coś o jakichś piaszczystych plażach w tamtą stronę.. tylko nie wiem czy to prawda....
alutka9
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 23.06.2014 20:53

head napisał(a):
alutka9 napisał(a):witaj :D nam pod wieloma względami bardzo pasuje to miasteczko :) ze względu na dzieci też,fajne położenie bo i góry i morze,płasko,wszędzie blisko i na miejscu i jako baza wypadowa a i nasi gospodarze z miejscówką na przeciw targu bardzo sympatyczni :) przy okazji ceny jak czytam relacje z innych miejscowości sporo niższe.my wyjeżdżamy 08.08 na miejscu od 09.08-22.08,zawsze staramy się być na święto 15.08 bo zawsze są koncerty i inne zabawy.pozdrawiam

No właśnie, pytałem o datę bo chciałem Wam wspomnieć o festynie na 15 tego :-) ale jak widzę stałym bywalcom nie trzeba takich podpowiedzi :-) Jeździliście gdzieś na plaże nie w stronę seline tylko poza Starigrad?? szukamy czegoś innego na ten rok do plażowania.... Słyszałem coś o jakichś piaszczystych plażach w tamtą stronę.. tylko nie wiem czy to prawda....

plażujemy się raczej na miejscu albo na betonówce w pobliżu kościoła (mamy około 100 metrów do niej )albo właśnie na granicy z Seline,może nic specjalnego ale nam pasuje.jeżdziliśmy na wycieczki w obie strony ale w pobliżu nic specjalnego do plażowania w oko nam nie wpadło niestety,fakt że staramy się używać samochodu jak najmniej dlatego nam wybitnie ta miejscówka pasuje :) raz się wybraliśmy jadranką na północ to na pewno przez jakieś 100-130 km na pewno piaszczystej plaży nie ma,są góry urwiska,zakręty,schody do wody ale widoki cudne :)
pkucaba
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 30.06.2014 21:55

Byliśmy w Starigardzie Paklenicy w zeszłym roku. Świetne miejsce, spokojnie, idealna baza wypadowa. Na miejscu góry i morze. Jednego dnia można być na wysokości naszego Morskiego Oka i na plaży.
Faktycznie w samym Starigradzie plaża nie jest najlepsza. My jeździliśmy plażować w stronę Seline.

Widok z punktu widokowego na miasteczko. Obrazek
Zachód z punktu widokowego.
Obrazek
travian
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) travian » 16.01.2016 21:47

Byłem tam w zeszłym roku. Nam sie bardzo podobało, także plaża która była bardzo fajna. Jak ktoś chiałby wiecej szczegółów to chętnie pomogę. Pozdrawiam
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.02.2016 00:51

Też byliśmy w zeszłym roku w Starigradzie. Odnośnie plażowania: najczęściej przebywaliśmy przy ul. Stipana Busljete (uliczka wzdłuż brzegu zaczynająca się w okolicach portu i biegnąca na NW).
Miejsca było stosunkowo niewiele, ale i ludzi nie było dużo, do wody schodziliśmy najczęściej betonowymi schodkami a powrót-albo schodkami albo po kamieniach/głazach na brzegu.
Zaś odnośnie pytania o miejsca do plażowania po drugiej stronie miasta-widzieliśmy ciekawą zatoczkę, ale że było tam kilka osób to pojechaliśmy dalej i tam po zaparkowaniu w miejscowości Kozjaca znaleźliśmy ciekawe miejsce.
Widok w stronę gór wyglądał tak:
Obrazek

Pod wodą bywały różne organizmy, np takie:
Obrazek

takie:
Obrazek

czy takie:
Obrazek

Przepraszam, że się wtrącam w Twoją relację, ale mam nadzieję, że nie podpadłem ;)
majchrzy
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 10.02.2016 07:24

Wspomnienia wróciły wakacje 2012r. Dzięki za tą relację :D
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Starigrad - Paklenica - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019