Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sposób na tanie dzwonienie z Chorwacji do PL.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007
Sposób na tanie dzwonienie z Chorwacji do PL.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 27.05.2010 20:58

Witam.
Przestudiowałem dużo cenników połączeń telefonicznych do Polski. Mam telefon w Erze i o zgrozo czy odbierasz czy dzwonisz 4,90 tracisz. SMS 1,49.
Ja zrobię tak kupuje starter z Play za 30 pln + promocyjne doładowanie. Odebranie połączenia w Chorwacji kosztuj tylko 1 pln a osoba dzwoniąca z PL przez TP tylko 61 groszy, co razem daje 1,61 a nie 4,90.. Puszczam sygnał czekam i po sprawie (tak się umawiam z rodzinką) SMS w Play 1 złocisz. Dzwonić z Cro do Pl z Play nie polecam 5 pln.

Miłych i udanych wczasów.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.05.2010 21:06

Dzięki.na pewno się przyda....W zeszłym roku korzystałem z Plus-a i............maskara! Szczerze odradzam... :roll: :roll: :roll:
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 27.05.2010 21:09

Do mnie w momencie przekroczenia granicy Węgiersko-Chorwackiej ... zaczęło wydzwaniać do mnie BOA Ery - średnio 8-9 razy dziennie. Urocze - dodam że w zeszłym roku było to samo... To tak troche O/T :)
W Hr jest sporo miejsc z wi-fi więc można sobie załadować w telefon skype'a i nie ma problemu.
Pozdro
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 27.05.2010 21:16

Pik71 napisał(a):Witam.
Przestudiowałem dużo cenników połączeń telefonicznych do Polski. Mam telefon w Erze i o zgrozo czy odbierasz czy dzwonisz 4,90 tracisz. SMS 1,49.
Ja zrobię tak kupuje starter z Play za 30 pln + promocyjne doładowanie. Odebranie połączenia w Chorwacji kosztuj tylko 1 pln a osoba dzwoniąca z PL przez TP tylko 61 groszy, co razem daje 1,61 a nie 4,90.. Puszczam sygnał czekam i po sprawie (tak się umawiam z rodzinką) SMS w Play 1 złocisz. Dzwonić z Cro do Pl z Play nie polecam 5 pln.

Miłych i udanych wczasów.


Witam ja po prostu na pierwszej stacji na autostradzie kupiłem kartę VIP za 100 kun i dzwoniłem jakiś tydzień bez problemu rodzina znała mój numer i dzwoniła za co ja nie płaciłem... :lol:

generalnie te 60 zł to były wydatki na telefon (POLECAM).

Pozdrawiam... :lol:
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 27.05.2010 21:17

trzy lata temu miałem "potrzebę dzwonienia" do Polski. Nie pamiętam obecnie kosztów, ale z kupionego w kiosku z pocztówkami chorwackiego prepaida wychodziło mi duuuuużo taniej niż z polskiej karty (wtedy Era).
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 28.05.2010 06:46

Zawsze kupuje karte na poczcie do zwyklego telefonu,wychodzi najtaniej...
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 28.05.2010 08:40

anakin napisał(a):Dzięki.na pewno się przyda....W zeszłym roku korzystałem z Plus-a i............maskara! Szczerze odradzam... :roll: :roll: :roll:


Podobnie było u mnie.
Za ok 12 minut rozmowy w plusie, w bilingu okazało się,że muszę zapłacić 72 zeta. :cry:
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 28.05.2010 09:31

Pik71 napisał(a):Witam.
Przestudiowałem dużo cenników połączeń telefonicznych do Polski. Mam telefon w Erze i o zgrozo czy odbierasz czy dzwonisz 4,90 tracisz. SMS 1,49.
Ja zrobię tak kupuje starter z Play za 30 pln + promocyjne doładowanie. Odebranie połączenia w Chorwacji kosztuj tylko 1 pln a osoba dzwoniąca z PL przez TP tylko 61 groszy, co razem daje 1,61 a nie 4,90.. Puszczam sygnał czekam i po sprawie (tak się umawiam z rodzinką) SMS w Play 1 złocisz. Dzwonić z Cro do Pl z Play nie polecam 5 pln.

Miłych i udanych wczasów.


Od dwóch lat tak dzwonię i piszę smsy z Play. Dużo osób dopiero teraz dostrzega czwartego operatora, który od dawna miał takie stawki.

P.S. Jeszcze taniej będzie jesli osoba dzwoniąca z Polski też jest w Play - wtedy płaci za minutę 5 groszy, a odbierający 1 zł. - czyli 1,05 zł. za minutę z naliczaniem co 30 sukund po 0,50 zł.

Pozdrawiam.

P.S. Ale ja i tak chyba w tym roku kupię sobie starter Tomato - tam minuta do Polski wychodzi 3,25 kn, a sms 0,50 kn.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 28.05.2010 11:56

Jak masz apartman z Wi-Fi to Skype :)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 28.05.2010 21:47

Komórka z Wi-Fi. W Nokiach (np. E66) jest zainstalowana fabrycznie aplikacja, wystarczy ją skonfigurować pod VoIP. Ja używam VoIP (Tlenofon) w domu i z tego właśnie konta korzystam w komórce. Wystarczy dostęp do w miarę szybkiego Wi-Fi i płacę 9 gr/min na polskie stacjonarne (nie wspominając że na stacjonarne w USA jest 4 gr/min) będąc w dowolnym zakątku świata! Najlepsza zabawa jest jak się dzwoni z takiego telefonu z zagranicy i numer "domowy" wyświetla się znajomym w aparacie. Od razu pytają czemu zostałem w domu i nie pojechałem :lol:
Gdybym nie miał takiego telefonu to pewnie laptop, Wi-Fi, komunikator, słuchawki i mikrofon.
ledwozipie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 01.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ledwozipie » 29.05.2010 09:44

A jak wyglądają koszty tradycyjnych kart telefonicznych do automatów? Opłaca się z nich dzwonić?
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 29.05.2010 09:55

Zawsze kupuję kartę do automatu za np. 50 kun i z niej dzwonię, aby rodzinę zawiadomić, iż szczęśliwie dotarliśmy. A budki telefoniczne są wszędzie.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 29.05.2010 09:58

Przekraczam granicę - wyłączam telefon - rodzinę mam pod ręką - innych nie potrzebuję do szczęścia 8) :D Wychodzi najtaniej :sm:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 29.05.2010 10:17

2salamandra22 napisał(a): A budki telefoniczne są wszędzie.

Tak to prawda , nawet na przysłowiowym "zadupiu". :D
Nigdy nie liczyłem na ile minut wystarcza karta za 50 kun ale mniej więcej było to 7-9 rozmów po około 3-4 minuty w godzinach wieczornych.
Nie pamiętam dokładnie,
lukman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukman » 29.05.2010 10:32

mi jak przyszedł w zeszlym roku rachunek w kwocie 350zeta (plus) to mi szczena opadła,w tym roku postanowiłem, że zadzwonie tylko po przyjeździe i gasze telefon,w końcu to ma być urlop a nie wiszenie na telefonie
pozdrav :twisted:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sposób na tanie dzwonienie z Chorwacji do PL.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone