Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywczych

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
poison1988
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 13.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) poison1988 » 21.07.2012 15:17

Dżejan napisał(a):
poison1988 napisał(a):POTRZEBNE DO ŻYCIA:

- woda


zużyliśmy 5 zgrzewek wody 1.5l na 4 osoby na 10 dni

u nas zgrzewka ok. 12 zł
w Chorwacji 24 zł

jakbym wiedział to bym wziął z Polski bo miałem na tyle miejsca

P.S.1 w Podgorze z kranu nie da się pić, syn po pierwszym dniu picia wody z kranu miał kłopoty żołądkowe

P.S.2 A-cerumen do zatkanych uszu, mi woda utleniona nie pomogła


Dziękuję za cenne podpowiedzi :) Kolejny punkt do apteczki :) W Chorwacji woda aż taka droga? W sumie jak się człowiek ma załatwić i mieć problemy z żołądkiem to faktycznie lepiej zabrać jak jest miejsce :)
JarekC3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 14.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) JarekC3 » 21.07.2012 15:27

Do uszu to najlepszy ,,vaxol" testowałem. :wink:
JarekC3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 14.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) JarekC3 » 21.07.2012 15:34

Coś się powtarzam :oops:
Ostatnio edytowano 22.07.2012 13:33 przez JarekC3, łącznie edytowano 1 raz
poison1988
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 13.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) poison1988 » 21.07.2012 15:48

Chyba zaczyna do mnie docierać ile rzeczy bym przegapiła :D a wydawało mi się, że wszystko opanowałam :D Wydawało mi się ;) Zaczęłam poglądowo pakować walizkę, żeby zobaczyć ile mi to wszystko miejsca zajmie... (wyjazd dopiero w piątek rano), jak chłopak to zobaczy to się przeżegna :D Bo wersja "mi ta jedna duża walizka wystarczy" chyba się nie spełni :D Oczywiście zapomniałam wspomnieć w spisie, że bokserka / koszulka z logo Cro.pl obowiązkowa :D
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 21.07.2012 18:39

Dżejan napisał(a):zużyliśmy 5 zgrzewek wody 1.5l na 4 osoby na 10 dni

u nas zgrzewka ok. 12 zł
w Chorwacji 24 zł

jakbym wiedział to bym wziął z Polski bo miałem na tyle miejsca


Dla 60 pln przerzucić parę razy 45 kg? 8O 8O 8O
A zwiększone spalanie wziąłęś pod uwagę? Podobno każde 50kg to jakieś 1-2% większe spalanie...
Żartuję - każdy robi to co chce... masz ochotę i miejsce woź sobie wodę :D :D :D

Ja tam wożę wodę z Cro do PL (nigdy w drugą stronę :D) Bo takiej ze smakiem cytrynowym jak ichnia Jana z okusom limuna to u nas nie uświadczysz...

I w trakcie 12 lat i ze 20 różnych miejsc w Cro, nigdy nie miałam kłopotów żołądkowych z powodu picia wody z kranu (dziecko również - a bywa tam co roku, od pierwszego roku życia i pije wodę).

Pozdrawiam,
Aśka
poison1988
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 13.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) poison1988 » 21.07.2012 20:07

asikx&rafikx napisał(a):
Dżejan napisał(a):zużyliśmy 5 zgrzewek wody 1.5l na 4 osoby na 10 dni

u nas zgrzewka ok. 12 zł
w Chorwacji 24 zł

jakbym wiedział to bym wziął z Polski bo miałem na tyle miejsca


Dla 60 pln przerzucić parę razy 45 kg? 8O 8O 8O
A zwiększone spalanie wziąłęś pod uwagę? Podobno każde 50kg to jakieś 1-2% większe spalanie...
Żartuję - każdy robi to co chce... masz ochotę i miejsce woź sobie wodę :D :D :D

Ja tam wożę wodę z Cro do PL (nigdy w drugą stronę :D) Bo takiej ze smakiem cytrynowym jak ichnia Jana z okusom limuna to u nas nie uświadczysz...

I w trakcie 12 lat i ze 20 różnych miejsc w Cro, nigdy nie miałam kłopotów żołądkowych z powodu picia wody z kranu (dziecko również - a bywa tam co roku, od pierwszego roku życia i pije wodę).

Pozdrawiam,
Aśka


Jak to dla 60PLN przerzucać 45kg? :D a dla mięśni to co? Dla faceta fajny trening :D no ale z tym spalaniem to już inna sprawa :D Ja planuję wziąć na drogę co by gdzieś na stacjach benzynowych nie przepłacać ;) A z żołądkami to różnie bywa, niektóry zje wędzoną makrelę i zagryzie ciastkiem i mu nic nie jest (jak ja) a niektóry nawet nie chce myśleć co by później przeżywał (jak mój facet). Z wodą pewnie podobnie. A z doświadczenia już wiem, że rozchorowany facet to wcale nie jest dobra sprawa a tym bardziej na wyjeździe :D
JustineM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JustineM » 22.07.2012 13:00

poison1988 napisał(a):
JustineM napisał(a):;) a myślałam, że tylko ja mam świra przed wyjazdem hihihi
widać jest nas więcej.... pozdrawiam


Ja to mam masakrę przedwyjazdową :D Świrem to nazwać to jeszcze mało :D Ale lepiej mieć papierów na zapas niż za mało ;p



A no tak.... papier rzecz ważna :)

i ten toaletowy też, nie zapomnijcie!
opelr
zbanowany
Posty: 33
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) opelr » 22.07.2012 20:06

Kupując butelkę za 2zł 8O nie opłaca sie wozić absolutnie, jeśli mamy zaoszczędzić kupujemy 5l bańkę za 1,80 w biedronce, ja biorę zawsze 10 butelek, z tym 1-2% na 50kg to jakas bzdura :wink:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 23.07.2012 01:22

opelr napisał(a): ....., z tym 1-2% na 50kg to jakas bzdura :wink:


Czyli, jeżeli dołożymy jeszcze ze sto kilo to spalanie nie wzrosnie? 8O
Lolek2
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lolek2 » 23.07.2012 06:50

Mnie już też ogarnął w pełni szał wyjazdu choć do niego jeszcze całe trzy tygodnie ale kartka ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami już zapisana i miejmy nadzieję że wszystko się na niej znalazło :D
opelr
zbanowany
Posty: 33
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) opelr » 23.07.2012 12:28

krutom napisał(a):
opelr napisał(a): ....., z tym 1-2% na 50kg to jakas bzdura :wink:


Czyli, jeżeli dołożymy jeszcze ze sto kilo to spalanie nie wzrosnie? 8O


Policz ile ludzie ładują i zapinaja na hak jak jadą np. na kemping, z reguły to jakieś 1000-1500kg ( przyczepa, ladunek, ludzie) wylicz z tego spalanie przyjmując 1,5% wiecej co 50kg dodanego ładunku:), nie napisałem, że nie wzrośnie tylko że nie o tyle, choć to tez pewnie zależy od samochodu.

Mi spalił zestaw nie więcej niż 1l wiecej przy 1000kg ładunku, opór powietrza przyczepki, cieżkie warunki dojazdu do chorwacji.

Auto T4 2.4D

pozdr
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 23.07.2012 15:27

1 l przy wzrostu przy dodatkowym ładunku 1000 kg,
zakładając 5l/100 km wyjściowo bez tego 1000 kg,
to 20% więcej.

Czyli na każde 50 kg daje to 1% wzrostu spalania, CBDU :D

Nie napinaj się - generalnie większy ładunek - większe spalanie - gdzieś to wyczytałam i jak widać mniejsza lub większa prawda w tym jest (jak w każdym uśrednieniu).

Licząc oszczędność circa 50 pln na wiezieniu ładunku o objętości i wadze kostki do gry - można nie brać innych czynników do kalkulacji . Na ładunku 5 zgrzewek wody (waga ~45kg, objętość ~75l) należy jednak wziąć je pod uwagę. I tyle.

Pozdrawiam,
Aśka
opelr
zbanowany
Posty: 33
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) opelr » 24.07.2012 09:24

Nie napianm się, ale ten post to lol:)

milych wakacji
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 10.05.2013 14:47

Niezła ta lista. Tez mam swoja w excelu ale nie wiem jak ja wkleic?
MaJaKi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 26.08.2008
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaJaKi » 10.05.2013 19:59

marcgrzy napisał(a):Niezła ta lista. Tez mam swoja w excelu ale nie wiem jak ja wkleic?

a z exela najlepiej ctr c ctr v poprostu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywczych - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone