Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Spacer uzupełniający w stylu mieszanym :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.02.2012 21:46

alladyndelscorcho napisał(a):Niesamowity cmentarz. Wygląda znacznie cieplej niż nasze marmurowe, zimne grobowce.


Witam serdecznie :D

Jestem przekonany , że leżącym tam i tu ( w zimnych , marmurowych ) jest wszystko jedno :lol: , jednak tamten konkretny cmantarz pokazuje nieco :wink: inny stosunek do śmierci i sposobu jego wyrażania , w naszym tolerancyjnym kraju raczej mało prawdopodobny . . .


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.02.2012 21:49

Miecia napisał(a):Miejsce super, ale najbardziej podoba mi się ...... blondynka :wink: :lol:


Mnie też 8)
Zwyczajnie " wpadliśmy sobie w oko " :lol:


Pozdrawiam
Piotr
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 03.02.2012 21:52

Pisz Piotrze dalej, pisz i wklejaj swoje fotki. Całkiem zabawnie idzie Tobie ta relacja :D
Pozdrawiam, Aśka.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.02.2012 22:20

Dobrze Asiu :D :D

No to jedziemy dalej . Po pokonaniu kilku zakrętów wjeżdżamy do wioski , której budynki przyciągają naszą uwagę


Obrazek

Obrazek


Nawet kapliczki i przydrożne krzyże to swego rodzaju dzieła sztuki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo nam się podobają bramy i domy bogato rzeźbione , misternie poskładane na czopach , często bez użycia gwoździ konsrukcje drewniane :D
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 03.02.2012 22:24

Kurczę, że też im się chce strugać w tym drewnie :!:
Niesamowite, chyba całymi dniami nic innego nie robią :!:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.02.2012 23:19

Znajdujemy w końcu małą tabliczkę , przed którą skręcamy w lewo , w ostro wznoszącą się drogę dojazdową do cerkwi .
Po jakimś czasie droga betonowa zamienia się w szutrową , a potem polną , trawiastą .
Zatrzymujemy się przy ostatnim , najwyżej położonym i wciąż budującym się gospodarstwie naprzeciw cerkwii , od krórej dzieli nas jedynie stary sądząc po nagrobkach , jednak ciągle używany cmantarz

Świątynia w takim miejscu nie może odbiegać zbytnio od standardów :D
To Maramuresz

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niestety jest jeszcze zbyt wcześnie na to by można było zobaczyć ją w środku :? Szkoda , bo wygląda ciekawie i może wewnątrz nie zostały jeszcze zmodyfikowane malowidła naścienne ( kilka takich widziałem - po niby renowacji straciły to "coś" , po co między innymi łażę w takie miejsca :? ). Sprawdzę to następnym razem , bo w domu gdzie znajdują się klucze nie ma nikogo - z tego co zrozumiałem pojechali do miasteczka po zakupy . Mówi się trudno , obchodzimy cerkiew dookoła zwracając uwagę na misterną ciesielkę , a potem chwila na cmentarzu . . .
Wracając do naszego samochodu/sypialni zwróciliśmy uwagę na kury ( a może to hieny cmentarne w przebraniu :?: :roll:

Obrazek




No to lepiej wracajmy do drogi i podziwiania bram :)
Obrazek
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 03.02.2012 23:23

To coś opierzone, ze skrzydłami, na dwóch łapach wygląda bardziej na hienę cmentarną niż na kurę :lol: :lol: :lol:
Poza tym, fotki bajka.
Jeszcze mnie tam nie wywiało - a szkoda :(
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 04.02.2012 17:05

Oj coś bardzo spóźniony, ale jestem.
Piękna ta Rumunia. Muszę się w końcu zebrać i tam pojechać.
Te drewniane cuda strasznie oko cieszą.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 04.02.2012 18:23

piotrf napisał(a):Na prośbę Joanka23 kilka fotek z "wesołego cmentarza" ...


Dziękuję Piotr! :D
Ja tam jeszcze nie dotarłam, ale zawsze z ciekawością oglądam, kto z odwiedzających jakie zawody wychwycił i uwiecznił... :D

Bardzo też mi się ta rzeźbiona miejscowość podoba! 8)


Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.02.2012 19:12

Joanka23 napisał(a): zawsze z ciekawością oglądam, kto z odwiedzających jakie zawody wychwycił i uwiecznił... :D

Bardzo też mi się ta rzeźbiona miejscowość podoba! 8)


Do pięknie rzeźbionej miejcowości nie dotarliśmy :( , ale ujęć cmentarza mamy sporo :) .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.02.2012 20:00

Miecia napisał(a):Jeszcze mnie tam nie wywiało - a szkoda :(


Na wszystko przyjdzie czas :)


plessant napisał(a):Piękna ta Rumunia. Muszę się w końcu zebrać i tam pojechać.
Te drewniane cuda strasznie oko cieszą.


Witam serdecznie :D

Sama prawda . W rzeczywistości jest to jeszcze piękniejsze 8)


Joanka23 napisał(a):
Bardzo też mi się ta rzeźbiona miejscowość podoba! 8)



dangol napisał(a):
Do pięknie rzeźbionej miejcowości nie dotarliśmy :(




Relacja Wojtka Franza znacznie lepiej od mojej pokaże zainteresowanym piękno drewnianego Maramureszu ( wybacz Wojtku , że tak bez pytania :oops: ale u mnie fotek jak na lekarstwo ) .
Gdybym chciał zfocić wszystko to , co mi się tam podobało - spacer zmieniłby się w pobyt niemal stacjonarny :lol:

Jest wcześnie , zbyt wcześnie , nie ma jeszcze ósmej rano 8O :wink:
a my powoli zbliżamy się do wspaniałego monastyru drewnianego , jakim jest Barsana . Jej główna cerkiew uchodzi za najwyższą drewnianą budowlę w Europie. Liczy sobie 56 m wysokości i robi wrażenie 8O , za nią usytuowany jest cmentarz , na którym spoczywają szczątki sióstr przełożonych ( jakkolwiek to zabrzmi ) . Z tego miejsca widok na cały kompleks jest piękny , a i łatwiej docenić wysokość cerkiewnej wieży

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 05.02.2012 01:06

Piotrze, może dużo - jak sam piszesz - fotek nie masz, ale za to są interesujące - przynajmniej dla mnie. :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.02.2012 01:24

Miecia napisał(a):Piotrze, może dużo - jak sam piszesz - fotek nie masz, ale za to są interesujące - przynajmniej dla mnie. :D



Dziękuję , bardzo mi miło :D

Trochę filmów kręciłem , jednak dodałem do nich muzykę , która w moim przekonaniu do obrazków pasowała , wymagają jeszcze trochę zabawy , a na to czasu nie mam


Pozdrawiam
Piotr
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 05.02.2012 01:29

Wiem jak to jest z filmami - to na prawdę kosztuje czasu. Miałam osobistą przyjemność robić obróbkę filmu, więc znam to z autopsji.
Pozdrawiam, Aśka. :)
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 05.02.2012 13:18

Melduję się - spóźniona nieco ( właśnie wróciliśmy z ferii gdzie internet zamarzł :) Relacja rozpoczęła i zapowiada się świetnie -czekam na cd. i duuuuużo zdjęć !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Spacer uzupełniający w stylu mieszanym :) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone