Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Slatine 2016 i mieszane odczucia

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.09.2016 09:14

Belvoir napisał(a):
Gracko napisał(a):.


Ja nie o kurczaku :D
Tylko o ściemnianiu, że 60=80 8)



Nie podchodzilbym do relacji cenowych Gracko tak radykalnie...trend wzrostowy jest faktem, a tak jak wspomnialem ceva bylo jedbnym z tanszych dań, więc 80kn za kalmary 150-180kn za talerz mięsny dla 2 osób nie jest niemożliwe. Natomiast ceny napojów biją wszelkie rekordy: czasami mocno zastanawialem sie czy nie kupic dzieciakowi 0,5 toceno,bo kosztowalo dokladnie tyle samo (18) co 0,25 icetea od Jany.

Konkluzja jest jedna: przesadzaja
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 10.09.2016 09:28

dajcie spokój
komu nie podoba się w cro, niech jedzie do Grecji lub do innego Państwa
kogo stać , chodzi do knajp; kogo nie stać, bierze jedzenie z Polski lub kupuje w cro coś na grila,
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2016 11:22

el_guapo napisał(a):
Konkluzja jest jedna: przesadzaja


To akurat jest twój wniosek 8)
Na serwisie Tripadvisor są inne opinie, bardzo pozytywne:
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... matia.html

Skoro knajpa ma bardzo pozytywne opinie, to logiczne że przyciągają one następnych klientów :!:
Tripadvisor jest bardzo popularnym serwisem turystycznym.
Więcej klientów oznacza większy popyt, czyli mogą podwyższać ceny.

60 kun to niecałe 8 euro lub 35 złotych...
W kurorcie nad Bałtykiem, w restauracji ( nie w fastfoodzie ), za danie muęsne z frytkami zapłaci się przeszło 30 złotych 8)
Oczywiście można i więcej:
http://www.gessler-sopot.pl/menu


Jak ktoś nie chce, to nie stołuje się w danej knajpie, nikogo pod pistoletami i karabinami tam nie zaciągają.
Wolny wybór
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 10.09.2016 14:26

Moim zdaniem są miejscowości tańsze i droższe oraz restauracje tańsze i droższe. To kwestia wyboru. Ja byłam w miejscowości , która pozytywnie mnie zaskoczyła. Po Vodicach i Promostenie gdzie ceny były dość wysokie np. toceno 18-20 kuna, cevapci 65-80 kuna to w tym roku toceno 12-15 kuna (w porywach do 18 - ale to w droższych restauracjach), cevapci od 45, makrela z grilla 35, margarita od 35-40 kuna. Mimo to nie zdecydowała bym się na codzienne posiłki w restauracjach. :oops:
Gracko
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 21.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gracko » 11.09.2016 00:30

Belvoir matematyka to trudna sztuka ale jak napisalem ze za filet z kurczaka w panierce z frytkami za płaciłem 80 kun to tyle poprostu zaplacilem. Kuny kupilem w kantorze w Krakowskiej bonarce po 0,67zł wiec jak wykonasz proste mnożenie wychodzi 53,6 zł za kurczaka w panierce podanego z frytkami. Nie jadłem w każdej knajpie w której menu zajrzalem przechodząc obok (wystawiaja przed wejściem) i dlatego znalazlem najtaniej po 74 kuny. Nie twierdze że w Chorwacji nie da się tego zjeść za 40 kun nie sprawdziłem wszędzie ale tam gdzie sprawdzałem było drogo. Może źle trafiłem. Jeśli natomiast chcesz zrobić ze mnie większego idiotę niż jestem to się trochę postaraj i przynajmniej próbuj czytać ze zrozumieniem.

Jakie bajki napisałem o allwypasie? Napisałem o tym co widziałem i jest mi strasznie wszystko jedno z powodu tego że w to nie wierzysz. Może Ty także wynosiłeś kiedyś jedzonko z restauracji lub byłeś królem polowania na arbuzy wyprzedzając wszystkich w wyścigu miedzy stolikami i dlatego teraz udajesz ze taki problem nie istnieje. Nie wiem ale zupełnie Ciebie nie rozumiem.
Po co tutaj się logować tracić czas i zmyślać jakies pierdoły? Opisałem co widziałem nic więcej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2016 00:39

Gracko napisał(a): filet z kurczaka w panierce z frytkami za płaciłem 80 kun to tyle poprostu zaplacilem....


Jakie bajki napisałem o allwypasie? Napisałem o tym co widziałem i jest mi strasznie wszystko jedno z powodu tego że w to nie wierzysz. Może Ty także wynosiłeś kiedyś jedzonko z restauracji lub byłeś królem polowania na arbuzy wyprzedzając wszystkich w wyścigu miedzy stolikami i dlatego teraz udajesz ze taki problem nie istnieje. Nie wiem ale zupełnie Ciebie nie rozumiem.
Po co tutaj się logować tracić czas i zmyślać jakies pierdoły? Opisałem co widziałem nic więcej.


Teraz jest 80, wcześniej napisałeś, że było przeszło 100 kun, za ten nieszczęsny filet :D
Danie obiadowe w menu miało być minimum za 80 kun, było za 60 :D
Gracko napisał(a):Jakiś koszmar - danie obiadowe to minimum 80 kun a coś ciekawszego to już 110 - po prostu dramat.


"Opisałem, co widziałem", tylko za każdym razem piszesz co innego 8)

Co do all inclusive, to też same bzdury 8)
Nie ma żadnego problemu z all, jest problem z twoją relacją :lol:

Ja nie mam mieszanych odczuć, mam wyłącznie negatywne :cry:

Rozumiem, że byłeś zaskoczony cenami, bo na stronie Tripadvisor ludzie z Polski pisali, że w tym Bistrze jest tanio.
Tyle że oni brali pod uwagę, że jest tanio w porównaniu do Niemiec, Austrii, Włoch,
knajpy pani Gessler w Polsce :D
A nie, że ceny są takie jak kiełbasy sprzedawanej z nyski w Krakowie :wink:
I stąd całe nieporozumienie :D

Chorwacja jest droższa od Polski, to jest fakt. Ale fałszowanie cen i pisanie, że coś kosztowało 80 kun, a faktycznie kosztowało 60, to już jest lekka przesada ...
Ostatnio edytowano 11.09.2016 09:03 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
shamet
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) shamet » 11.09.2016 01:48

Belvoir napisał(a):Radzę zająć się konsumowananiem kiełbasy kupionej w Nysce,

Noż w mordę. Następny ma coś do wursta z Nyski. Jakbym tak na długość ręki dopadł :)

Jeden się zawiódł na cenach, bo się spodziewał niższych. Drugi będzie bronił wyższych (z roku na rok - fakt) cen jak niepodległości i tak do zaj...a.
Ale po co?
Przecież jeszcze sie taki nie narodził ...
Faktem jest, że taniej się w HR nie robi, prawda?
Czy to, że robi się drogo jest winą samych Chorwatów? Niekoniecznie. Oni po prostu wykorzystują sytuację, że przy podnoszeniu cen wciąż mają zbyt na swoje produkty. Każdy z nas podnosiłby ceny gdyby to nie miało wpływu na zbyt jego towaru. Proste jak budowa cepa. Jak klient jest gotowy zapłacić więcej to dlaczego nie dać mu szansy na to i przy okazji lepiej z tego żyć?
Przyjeżdżają Polacy, Czesi, Węgrzy, Słowacy, Węgrzy czy wreszcie Niemcy, Włosi i Holendrzy, dla których niewielkie znaczenie ma czy za kwaterę zapłaca 65 czy też 75€ za nockę lub 60 czy też 80HRK za porcję cevapów. I tak są zadowoleni bo zarąbiste widoczki mają, prawie pewną pogodę itd itp. No i o co kruszyć kopie? Za 5 lat dzisiejsze ceny i tak wspomnimy z rozrzewnieniem.
Gracko
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 21.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gracko » 11.09.2016 11:06

Jestem pewien że poza Belvoirem pozostali czytali ze zrozumieniem i nie uznali fileta z kurczaka jako dania ciekawszego tylko jako danie minimum w mojej wypowiedzi.

Idę dzisiaj z rodzinką i znajomymi na obiad do restauracji Ogniem i Mieczem oj będzie drogo;). Kiełba z Nyski też nie jest tania jak na kiełbe. Bardzo smaczna.
Odwiedzającym Kraków polecam także zapiekanki w okrąglaku na pl. Nowym. Najlepsze chyba u Endziora.

Zapomniałem napisać o lodach w Chorwacji:).Były pyszne a jak kupiłem jedną gałkę moim dzieciom to ich nie było widać zza tego loda. Sobie i żonie wzieliśmy po dwie gałki i ciężko było to unieść w kupie na wafelku. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Cen nie podaję bo tak czy tak polecam każdemu. Jedlismy w Trogirze, Splicie i Slatine i wszędzie było mniejwięcej podobnie.

Pięknej niedzieli wszystkim życzę.
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 11.09.2016 11:34

Przebrnąłem przez wątek - acz gdzieś w połowie już powoli pukałem się w głowę :)
Jest drożej. Z roku na rok jest drożej. Ja w tym roku będąc na kontynencie (czyli odpada koszt promu) za taki sam skład jak w zeszłym roku (2+3), wydałem więcej siana niż w latach ubiegłych. Koszt dwutygodniowego urlopu to u mnie c.a. 8500zł. Wyjście codzienne do sklepu po rzeczy pierwszej potrzeby typu kruh, ser, pomidor czy piwo :D :D to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. No cóż, tanio już było..
Ale....... moja przyjaciółka jest teraz w Hiszpanii, AI, 7 dni, cena za osobę 2600zł. Co kto lubi.. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2016 14:22

Gracko napisał(a):Jestem pewien że poza Belvoirem pozostali czytali ze zrozumieniem i nie uznali fileta z kurczaka jako dania ciekawszego tylko jako danie minimum w mojej wypowiedzi.



Przestań kręcić :D

Wcześniej napisałeś:
Gracko napisał(a):Jakiś koszmar - danie obiadowe to minimum 80 kun a coś ciekawszego to już 110 - po prostu dramat.


Tymczasem danie minimum kosztuje 60 kun:
el_guapo napisał(a):Wywoływane tu do tablicy cevapcici z frytkami (spora porcja):
2014 - 45kn (taka sama cena była też w Tribunj i Petrcane)
2015 - 50kn
2016 - 60kn


Za kurczaka ( filet ) z frytkami zapłaciłeś przeszło 50 złotych, co daje przeszło 100 kun 8)
Liczy się zawsze oficjalny kurs kuny do złotego. Inaczej można dowolnie manipulować danymi :!:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.09.2016 14:28

Belvoir napisał(a):.

Gdzieś już cię czytałem na tym forum dolly.
Powoli ale dowiemy się z czasem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.09.2016 16:09

Belvoir napisał(a):
Gracko napisał(a):Jestem pewien że poza Belvoirem pozostali czytali ze zrozumieniem i nie uznali fileta z kurczaka jako dania ciekawszego tylko jako danie minimum w mojej wypowiedzi.



Przestań kręcić :D


A ja proszę przestań bić pianę ... :!: :!: :!:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 11.09.2016 21:02

Belvoir napisał(a):...Za kurczaka ( filet ) z frytkami zapłaciłeś przeszło 50 złotych, co daje przeszło 100 kun 8)
Liczy się zawsze oficjalny kurs kuny do złotego. Inaczej można dowolnie manipulować danymi :!:

A świstak pakuje w sreberka 8O
Przy kursie 0,60 50,00 zł / 0,60 = 83,33 kn

Skąd wziąłem w przybliżeniu 0,60?
Patrz niżej.
krutom napisał(a):1. Kantor w Krakowie 01-08-2016 300 HKR za 201 PLN czyli kurs 0,67
2. Wypłata z bankomatu Zagrebacka Banka 20-08-2016 kartą PKO SA 1000 HKR za 608,25 PLN kurs 0,6083
3. Wymiana euro kupowanych w okresie od marca do sierpnia (kurs średni zakupu 4,3376) za 150 EUR 1116 HKR kurs 7,44
Wymiana w banku w Metković bez prowizji. Po przeliczeniu wyszedł kurs 0,5830
4. płatności kartą w okresie od 20 sierpnia do 3 września kurs od 0,5719 do 0,5827
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.09.2016 21:12

Ta relacja będzie hitem Cro pl , dziesięć stron , żadnej fotki. :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.09.2016 21:14

Belvoir napisał(a):............

Ktoś usuwa konto bo......nie wiem...towarzystwo mu nie odpowiada, unosi się honorem, czy z jakichś tam innych powodów. :?
I ja to rozumiem.
Ale jeżeli ktoś po usunięciu starego zakłada nowe, to sorry gregory, ale z honorem nie ma to nic wspólnego.
I o ile niespecjalnie coś dla Ciebie miałem ( w odróżnieniu do połowy forum) pod starym nickiem, to niestety teraz szacunku z mojej strony nie spodziewaj się żadnego.
Teraz jesteś po prosty wrzodem na d............jak każdy klon.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Slatine 2016 i mieszane odczucia - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone