Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami miłośników wyspy Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 08.11.2012 16:48

Dzięki Mariusz za wyczerpującą odpowiedz. Jak dostaliście się na wyspę ze Splitu do Stari Grad czy z Drvenik do Sucuraj?. Przeglądając linie promowe Jadrolinija to ze Splitu troszkę drogo wychodzi przepłynięcie. Znów z Drvenik tanio tylko trzeba sporo zjechać niżej Splitu i przejechać wyspę. Co radzisz?
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 08.11.2012 17:06

Ja jechałem do Drvenika.
Raz że prom tańszy, dwa, że zjeżdżasz z autostrady i jedziesz jadranką samym nabrzeżem podziwiając piękne widoki, myślę, że warto zobaczyć, zatrzymać się i trochę zwiedzić i te okolice...

Obrazek

to właśnie z tej trasy... może wstawię jeszcze kilka innych fotek :D

A po zjechaniu z promu w Drveniku przejazd przez wyspę też ma swoje uroki, później już się nie zapuszczaliśmy na południową stronę wyspy

Obrazek

a warto to zobaczyć...

Promem do Splitu płynęliśmy w drodze powrotnej, bo postanowiliśmy jechać na noc więc wypłynęliśmy chyba koło 20tej... ale rzeczywiście dużo drożej :x

Myślę, że to optymalne rozwiązanie i ze względów finansowych i turystyczno - estetycznych :D :D

Pozdrawiam :papa:
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 02.12.2012 17:23

Cześć Mariusz.
Pisałeś, że często stołowałeś się w restauracji Tamaris. Jak oceniasz ich apartamenty? Położenie, itp. Z tego co widziałem na zdjęciach to apartamenty są położone powyżej restauracji.
Pozdrawiam
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 02.12.2012 18:40

O apartamentach niewiele mogę powiedzieć ale sama restauracja położona jest w bardzo dogodnym miejscu w pierwszej linii brzegowej wychodząc z niej na lewo biegnie ścieżka prowadząca do plaży tej z dużym kamieniem wybrzeże jest skałkowe na którym sporo osób plażuje skacząc do wody, do wyjścia są drabinki.

Tak na prawdę to nawet nie wiem czy apartamenty za restauracją należą do niej czy też nie... :( , choć może być, że tak gdyż z głównej sali restauracji wychodziło sie również na tyły gdzie były te apartamenty, u góry z drugiej strony chyba też biegła droga w górę więc myślę, że położenie ich jest korzystne...

A widoki z tarasu restauracji są przecudowne... przed nią tor bulowy, na dole kawiarnia bardziej zacieniona generalnie atmosfera dość swojska i przyjemna...
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 01.05.2013 18:03

Swietne zdjecia irelacja:-) Ja w tym roku tez na Hvar. Gdzie mozna zaparkowac zwiedzajacmiasto Hvar, pisaliscie ze ze ciasno tam.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 01.05.2013 21:09

Myślę, że spokojnie w samym Hvarze byliśmy tylko raz przy twierdzy Spaniola spokojnie udało się nam zaparkować, a na dole blisko starego rynku też są parkingi ... wprawdzie płatne ale idzie wytrzymać :D :D ... ach jak Wam zazdroszczę... jeszcze dzisiaj oglądaliśmy z żoną program o chorwackich wyspach i stwierdziliśmy, że musimy tam wrócić... lecz niestety już nie w tym roku :x ... ale w przyszłym baardzo prawdopodobne :D :D
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 16.07.2013 13:33

Dlaczego mnie TU wcześniej nie było? Chyba poszukamy i Waszych śladów na wyspie...
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 16.07.2013 13:49

mama_Kapiszonka napisał(a):Dlaczego mnie TU wcześniej nie było? Chyba poszukamy i Waszych śladów na wyspie...


Jak znajdziecie nasze ślady to napiszcie relację :D :D miło będzie powspominać... i za rok ruszyć w poszukiwaniu Waszych śladów

Pozdrawiam :papa: :papa:
AnaSz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnaSz » 16.07.2013 14:23

zaczyna się świetnie niestety nie mam czasu teraz poczytać :)
Pozdrawiam i pozostawiam ślad na potem.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 19.07.2013 12:23

Witam . Dzieki za swietna relacje . Mam pytanie w miejscowosci w ktorej byles jak jest z zaopatrzeniem chodzi mi o piekarnie I sklepik .
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 19.07.2013 17:27

Jeszcze raz przeczytałem a co :papa:

Pzd be-ja
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 27.07.2013 13:23

agnes128 napisał(a):Witam . Dzieki za swietna relacje . Mam pytanie w miejscowosci w ktorej byles jak jest z zaopatrzeniem chodzi mi o piekarnie I sklepik .


Witam nie odpowiadałem bo dopiero dzisiaj wróciłem znad morza... polskiego niestety :( :( massakra po ubiegłorocznym Hvarze nie mogłem się przestawić... zresztą nie da się przestawić trzeba planować kolejne wakacje w cro :D :D
A co do sklepiku to piekarnia jest w dolnej części SN nad samym morzem otwarta praktycznie caały boży dzień obok zwykle sprzedawali również warzywa, owoce miód itp... na inny sklepik nie natrafiłem ale i tak niemal codziennie byliśmy w jakimś większym miasteczku więc bez problemu

Pozdowienia :papa: :papa:
sari9
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 10.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sari9 » 28.07.2013 19:45

W Sv. Nedjelji jest mini market w wiosce. Piekarnia czynna od 7-21 pyszne mafiny czekoladowe moja córka zajadała sie nimi, była gotowa isc rano 500m w dół i 500m pod górę po mafiny :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 28.07.2013 19:56

sari9 napisał(a):W Sv. Nedjelji jest mini market w wiosce. Piekarnia czynna od 7-21 pyszne mafiny czekoladowe moja córka zajadała sie nimi, była gotowa isc rano 500m w dół i 500m pod górę po mafiny :)


Zawsze się człowiek czegoś dowie :D ... 2 tygodnie w SN a do tego mini marketu nie trafiliśmy... może dlatego, że mieliśmy apartman nad samym morzem więc nie chodziliśmy w górę... a jak już jechaliśmy to do Jelsy... jeśli tam powrócimy na pewno obadamy osobiście i spróbujemy mafiny :lol:

pozdrawiam :papa:
ewelka1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelka1 » 30.07.2013 20:25

Do tego marketu strasznie stromo z dołu S.N.Mufinki pychotka,a tak ogólnie to wszystkie bułeczki pychotka :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Śladami miłośników wyspy Hvar - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone