Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skorpiony.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jarzynka_Magda
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarzynka_Magda » 19.07.2009 21:29

jarekrk napisał(a):jarzynka może się narażę, ale napewno zrobiłbym to samo boję sie wszystkich owadów itp. i to jest 1sza reakcja jaka przychodzi na myśl takiemu człowiekowi:)
wogule dopuki nie przeczytalem tych postow, ani tych o owadach tam , nie moglem sie doczekac wycieczki do cro a teraz bede na kazdym kroku pod nogi patrzył:(

Bez przesady, groźnie nie jest. :) Chyba, że dla alergików...
Chorwacja jednak, mimo różnych stworzonek jest SUPER i widziałam już kleszcze, komary, skorpionka i nadal zdania nie zmieniam.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 19.07.2009 23:16

też mieliśmy coś takiego w sypialni (na Braću) właścicielka była co najmniej zdziwiona, :o i później to już był wieczorny rytuał ze sprawdzaniem :lol:

Obrazek

i było jeszcze coś takiego na tarasie i przy wejściu, co gospodyni określiła jako " eat moskity no problema" :lol:

Obrazek
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.07.2009 23:21

"To drugie" to gekon....
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 19.07.2009 23:27

Tu Jarzynke moge zrozumiec byl to typowy odruch i zabila skorpionika , ale nie moge sie zgodzic ze stwierdzeniem ze "taka rola czlowieka w przyrodzie"dobrze ze nie wszyscy tak mysla ,niezapomnij ze jedno jest potrzebne drugiemu zeby wlasciwie bytowac na tym swiecie pzdr
Jarzynka_Magda
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarzynka_Magda » 19.07.2009 23:28

O! To drugie to ciekawy zwierzaczek. Gekon? O! No to skorpiony, gekony ;) Prawie jak zoo w tej Chorwacji.
Moja nie była zdziwiona, wręcz przeciwnie jak się okazało skończyła jakiś kurs o ekologi i przyrodzie czy coś w tym guście.
No cóż, może ja mam takie tylko zdanie o człowieku, więc masz prawo się cieszyć, że z takimi poglądami osób jest mało.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 19.07.2009 23:50

dziękuje Kasiu za podpowiedź,
za wiki:
Pokarm
Głównie duże owady, większe gatunki są drapieżnikami polującymi na małe kręgowce - ptaki i gryzonie. Dorosłe gekony często zjadają mniejszych przedstawicieli swojego gatunku (np. gekon toke). Przedstawiciele rodzajów Hoplodactylus i Naultinus oprócz bezkręgowców jedzą również nektar i pyłek kwiatowy.

tak więc bez obaw :D
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 22.07.2009 09:11

Czy ktoś może mi odpowiedzieć bo chcę wiedzieć czego mogę się spodziewać - czy skorpiony przestraszone poruszają się szybko (zwiewają jak pająk i ciężko je złapać) czy raczej nie są "strachliwe" i można je bezpiecznie zgarnąć na szufelkę i wynieść, a one to stoicko zniosą?
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 16.07.2010 08:27

I mnie wczoraj zaskoczyło jak szedłem po drinka do lodówki

Obrazek

Ale nie polałem mu - utłukłem.
Sorry za jakość zdjęcia - jest ona wprost proporcjonalna do mojej ostrości widzenia w chwili wykonania zdjęcia ;).
pietrekzbronami
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrekzbronami » 16.07.2010 09:43

Bocian napisał(a):
zabiłam zwierzątko.

Kompletna głupota... zabijasz wszystko czego się boisz?


Daj spokój - stało się coś? Ciekawy czy muchy bądź komara też nigdy nie zabiłeś?
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Skorpiony. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone