Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

..:: SKARBONKA na 5,- zł ::..

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 11.06.2018 21:57

Dziś nadszedł dzień świniobicia/puszkobicia :lol: .
To nasze drugie podejście. W zeszłym roku udało się uzbierać 1500 zł. W tym roku jest trochę mniej, ponieważ mieliśmy większe niż zwykle wydatki (komunia) oraz zbieralismy 1,5 miesiąca krócej. Nazbierało się 1050 zł. Będzie na drobne przyjemności 8). Pozdrawiam zbieraczy :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.06.2018 22:01

Moja świnia rozłupana, 6140:). W tym roku rekord:). Do tego dojdzie jeszcze z zakładu pracy "wakacyjne" i można jechać:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2018 22:02

W tym roku nie miałem puszki ... lecz skarbonkę z Zlotu CRO.PL
Wrzucałem "piątki", ale można było z niej wyciągać, nie miałem dużo - wczoraj żona oznajmiła, że zabrała ostatnią ... :evil: :roll:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.06.2018 22:04

Janusz Bajcer napisał(a):W tym roku nie miałem puszki ... lecz skarbonkę z Zlotu CRO.PL
Wrzucałem "piątki", ale można było z niej wyciągać, nie miałem dużo - wczoraj żona oznajmiła, że zabrała ostatnią ... :evil: :roll:

Zgonisz na żonę:)
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 11.06.2018 22:07

Skromnie bo 450 zł ale na LPG będzie ;)
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 11.06.2018 22:08

amatus1 napisał(a):Moja świnia rozłupana, 6140:). W tym roku rekord:). Do tego dojdzie jeszcze z zakładu pracy "wakacyjne" i można jechać:)


przy średniej kwocie 500zł/mieś wpłacanej do ,,świnki'' zastanów się nad kontem oszczędnościowym ... jeszcze % zgarniesz :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.06.2018 22:18

Tayla napisał(a):
amatus1 napisał(a):Moja świnia rozłupana, 6140:). W tym roku rekord:). Do tego dojdzie jeszcze z zakładu pracy "wakacyjne" i można jechać:)


przy średniej kwocie 500zł/mieś wpłacanej do ,,świnki'' zastanów się nad kontem oszczędnościowym ... jeszcze % zgarniesz :)

W obecnej sytuacji wielkiego zarobku na koncie by nie było ale i są plusy bo kredyt mieszkaniowy nie podskakuje:). Skarbonka sprawdzona, z wielką przyjemnością się ją otwiera:)
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 11.06.2018 22:23

amatus1 napisał(a):
Tayla napisał(a):
amatus1 napisał(a):Moja świnia rozłupana, 6140:). W tym roku rekord:). Do tego dojdzie jeszcze z zakładu pracy "wakacyjne" i można jechać:)


przy średniej kwocie 500zł/mieś wpłacanej do ,,świnki'' zastanów się nad kontem oszczędnościowym ... jeszcze % zgarniesz :)

W obecnej sytuacji wielkiego zarobku na koncie by nie było ale i są plusy bo kredyt mieszkaniowy nie podskakuje:). Skarbonka sprawdzona, z wielką przyjemnością się ją otwiera:)


tego zazdroszczę, jakoś nigdy nie udaje się nam zebrać większej kwoty bo ,, wezmę na kosmetyczkę ok?'' , ,,biorę na myjnie ok?'' itd :) i świnia pusta przed wyjazdem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2018 22:28

Tayla napisał(a):jakoś nigdy nie udaje się nam zebrać większej kwoty bo ,, wezmę na kosmetyczkę ok?'' , ,,biorę na myjnie ok?'' itd :) i świnia pusta przed wyjazdem.

Trzeba świnie zamienić na puszkę. :wink:

Obrazek

Żeby zabrać, trzeba użyć noża do otwieranie konserw. :wink:
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 11.06.2018 22:35

Tak. Jedyny sposób to puszka nieotwieralna :mg:
Jedynym sposobem dotarcia do zawartości jest jej otwarcie za pomocą otwieracza do konserw :oops:
Przy dwójce dzieci, które co poniedziałek stoją w kolejce po kieszonkowe, to jedyne zabezpieczenie.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 11.06.2018 23:25

No co wy, nigdy nie wydłubywaliscie piątek z puchy? Wystarczy lekko ruszyć nożem pod kątem. Zawsze jak potrzebna kasa na bilet itp. nóż szedł w ruch, ale racją jest, że z takiej puszki mniej się pożycza niż z otwieranej :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2018 23:35

Jak miałem puszkę, nic nie dłubałem, żona też ... a noża do konserw się nie tyka :wink: :D
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 11.06.2018 23:37

wiolek_lp napisał(a):No co wy, nigdy nie wydłubywaliscie piątek z puchy? Wystarczy lekko ruszyć nożem pod kątem. Zawsze jak potrzebna kasa na bilet itp. nóż szedł w ruch, ale racją jest, że z takiej puszki mniej się pożycza niż z otwieranej :wink:


Cichooooo o tym się nie mówi. Mnie zdawało się że z puszki wyciągnę więcej. Stawiałem 800-900 no cóż ale tak jak mówisz piątki się nożem wyciągało ;)
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 12.06.2018 22:13

W końcu "dorosłam" do puszki - krótko w tym roku zbierane, bo puszka przyjechała do mnie w grudniu, ale wpadać do niej coś zaczęło w marcu, kiedy realne szanse na wyjazd się pojawiły ;)
Dorzuciły coś czasem dzieciaki, zbieraliśmy głównie "papierki", ale i 5 i 2 złotówek wpadło tam sporo.
Ogólnie po świniobiciu wyszło chyba 1070 zł i 150 euro - złotóweczki już wpłacone na konto i przerzucone do Revoluta - stamtąd nie do ruszenia przed wyjazdem, a do wyjazdu 4 dni :D

Poprzednio zbierałam 5 lat temu - założenie było 10 zł dziennie, pomysł od października, wyjazd w sierpniu - całkiem ładny wynik miałam, ale skarbonka otwieralna była, kusiło podbieranie :D
Teraz wiem,że tylko szczelne puchy i otwieracz do konserw :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2018 22:26

Natko_ napisał(a):Ogólnie po świniobiciu wyszło chyba 1070 zł i 150 euro - złotóweczki już wpłacone na konto i przerzucone do Revoluta - stamtąd nie do ruszenia przed wyjazdem, a do wyjazdu 4 dni :D

Jak wrócisz, podziel się informacją jak działa REVOLUT w Chorwacji.
revolut-karta-wielowalutowa-t54002-150.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
..:: SKARBONKA na 5,- zł ::.. - strona 103
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone