Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

..:: SKARBONKA na 5,- zł ::..

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 23.01.2018 09:38

te kiero napisał(a):przez rok takiego odkładania - przez wyrównywanie kwot do okragłych + pobieranie 5zł - wychodzi mi 1tyś, może nie dużo, ale dla mnie to mw. 1/4 wydatku wyjazdowego, do tego dorzucam drugi tysiąc (mam nadzieję, że i tym razem) ze skarbonki, a drugą połowę dorzuca żona - dzięki swemu systemowi odkładania, i jest na wyjazd


U mnie zaokrągla do 10 zł. W tamtym roku mieliśmy ponad 2 tyś :lol: Do tego ok 1 tyś ze skarboneczki na piąteczki :papa:
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 25.01.2018 12:39

te kiero napisał(a):przez rok takiego odkładania - przez wyrównywanie kwot do okragłych + pobieranie 5zł - wychodzi mi 1tyś, może nie dużo, ale dla mnie to mw. 1/4 wydatku wyjazdowego, do tego dorzucam drugi tysiąc (mam nadzieję, że i tym razem) ze skarbonki, a drugą połowę dorzuca żona - dzięki swemu systemowi odkładania, i jest na wyjazd


Czytam i zastanawiam się czy kiedyś też nam się uda spędzić urlop za 4 tyś w Chorwacji :roll:
Jak widać to możliwe tylko zapewne u nas doświadczenia jeszcze brak :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.01.2018 12:56

khml napisał(a):
te kiero napisał(a):przez rok takiego odkładania - przez wyrównywanie kwot do okragłych + pobieranie 5zł - wychodzi mi 1tyś, może nie dużo, ale dla mnie to mw. 1/4 wydatku wyjazdowego, do tego dorzucam drugi tysiąc (mam nadzieję, że i tym razem) ze skarbonki, a drugą połowę dorzuca żona - dzięki swemu systemowi odkładania, i jest na wyjazd


Czytam i zastanawiam się czy kiedyś też nam się uda spędzić urlop za 4 tyś w Chorwacji :roll:
Jak widać to możliwe tylko zapewne u nas doświadczenia jeszcze brak :wink:

oczywiście przy 2os., na ~10dni, pobyt w app. z 1 międzynoclegiem, już 5x się sprawdziło
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2018 13:25

khml napisał(a):Czytam i zastanawiam się czy kiedyś też nam się uda spędzić urlop za 4 tyś w Chorwacji :roll:
Jak widać to możliwe tylko zapewne u nas doświadczenia jeszcze brak :wink:
Wszystko zależy jak drogi/tani masz app., paliwożerny samochód czy płyniesz promem i ile kasy zostawiasz w knajpach i na pierdołach... :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.01.2018 13:31

piekara114 napisał(a):
khml napisał(a):Czytam i zastanawiam się czy kiedyś też nam się uda spędzić urlop za 4 tyś w Chorwacji :roll:
Jak widać to możliwe tylko zapewne u nas doświadczenia jeszcze brak :wink:
Wszystko zależy jak drogi/tani masz app., paliwożerny samochód czy płyniesz promem i ile kasy zostawiasz w knajpach i na pierdołach... :papa:

otóż to :!: od wielu czynników to zależy, ale o tym inny dział
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 25.01.2018 13:46

te kiero napisał(a):
piekara114 napisał(a):
khml napisał(a):Czytam i zastanawiam się czy kiedyś też nam się uda spędzić urlop za 4 tyś w Chorwacji :roll:
Jak widać to możliwe tylko zapewne u nas doświadczenia jeszcze brak :wink:
Wszystko zależy jak drogi/tani masz app., paliwożerny samochód czy płyniesz promem i ile kasy zostawiasz w knajpach i na pierdołach... :papa:

otóż to :!: od wielu czynników to zależy, ale o tym inny dział


Całą wiedzę i wszystkie uwagi staram się uczciwie uzupełniać, żeby można było dwa razy w roku na urlop pojechać :lol:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.01.2018 08:05

te kiero napisał(a):
piekara114 napisał(a):
khml napisał(a):Czytam i zastanawiam się czy kiedyś też nam się uda spędzić urlop za 4 tyś w Chorwacji :roll:
Jak widać to możliwe tylko zapewne u nas doświadczenia jeszcze brak :wink:
Wszystko zależy jak drogi/tani masz app., paliwożerny samochód czy płyniesz promem i ile kasy zostawiasz w knajpach i na pierdołach... :papa:

otóż to :!: od wielu czynników to zależy, ale o tym inny dział


Dokładnie, wszystko zależy od cech indywidualnych, ale osobiście dawno mi się taki wyczyn nie udał :(
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 26.01.2018 08:59

file.jpg


Mam przeczucie, że "ona" mi w tym pomoże tzn. uzbiera tyle żeby wszelakie zachcianki zostały spełnione :lol:
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 17.02.2018 05:37

Hej. Ja zbieram cały bilon od przyjazdu z poprzednich wakacji, czyli od sierpnia, i powiem Wam ze przekroczylem już 3k. Do lipca będzie 5k. Staram się przynosić ten bilon codziennie. W sklepach płace gotówka a nie kartą,żeby reszta była. Około 10 zł dziennie, przy weekendach więcej. Pomysł świetny. Wiadereczko już ciężko podnieść. W lipcu pierwszy raz do cro, więc będzie jak znalazł.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 17.02.2018 13:29

Majo napisał(a):Hej. Ja zbieram cały bilon od przyjazdu z poprzednich wakacji, czyli od sierpnia, i powiem Wam ze przekroczylem już 3k. Do lipca będzie 5k. Staram się przynosić ten bilon codziennie. W sklepach płace gotówka a nie kartą,żeby reszta była. Około 10 zł dziennie, przy weekendach więcej. Pomysł świetny. Wiadereczko już ciężko podnieść. W lipcu pierwszy raz do cro, więc będzie jak znalazł.


Jak "wiadereczko" będzie pełne bilonu od 1zł w górę to może ten pierwszy lipcowy pobyt w Cro będzie baaaardzo długi :lol:
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 17.02.2018 14:01

Robię tak od około 5 lat, tyle ze wcześniej wymieniałem jak miałem kaprys. Teraz powiedziałem sobie że nie rusza ani grosza do wakacji. Ciekawostka: od 1gr do 50 gr mam juz prawie 300zl. Tylko z wymianą tego mam problem. A te 3 najcenniejsze monety wymiana od ręki u dziewczyn w hurtowniach, w których robię zakupy w pracy. 4k? Idę i wymieniam. Raz narzeczona chciała na myjnie kilka złotych, bure dostała i więcej nie pyta ( a samochód czysty).
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.04.2018 19:28

Dziś u nas był ten dzień...
zbieranie do skarbonki (~10 m-cy) to u nas jeden z trzech różnych sposobów oszczędzania;
finalnie udało się uzbierać ~1100zł (694zł w 2 i 5tkach; 310 w banknotach PLN; + ~100zł w eur/huf/hrk jako pozostałości z poprzedniego wyjazdu).

20180429_182558.jpg


20180429_184206.jpg
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.04.2018 19:42

Ja zawsze zaczynam zbieranie od powrotu z Cro czyli od września. Nasz rekord to 2k. W zeszłym roku wrzucaliśmy monety i czasami papierek, max dyche lub dwie i udalo sie uzbierać 1500. Było na paliwo i winiety :oczko_usmiech:
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 08.05.2018 06:33

He he ja juz poporcjowałem monety. Jest juz 4400 z hakiem. Wyjazd 22.07 wiec jeszcze ponad 2 miesiace. Jedziemy pierwszy raz we dwoje, target Brela. Myslicie ze starczy? Oczywiscie obok zbieralem 10 i 20 i tego tez juz jest ze 2k. "Darmowe wczasy" ;)
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 13.05.2018 20:44

Jak na "dwoje" to już niezła suma :roll:
Biorąc pod uwagę, ze do wyjazdu jeszcze kilka tygodni to z pewnością coś dołożysz i wystarczy :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
..:: SKARBONKA na 5,- zł ::.. - strona 102
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone