Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Simpa T-mobile

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010
Simpa T-mobile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 05.04.2010 15:54

Cześć!
Na początek witam wszystkich - piszę pierwszy raz, chociaż czytam już od jakiegoś czasu.
W zeszłym roku byłem po raz pierwszy w Chorwacji. Wcześniej w Polsce sprawdziłem oferty prepaidów - poczytałem też trochę to forum i doszedłem do wniosku, że najkorzystniejsza jest Simpa z ofertą "Ti&Ja" - rozmowy zagraniczne za pół ceny.
Przyzwyczajony, że w Polsce wszystkie sieci sprzedają startery na stacjach benzynowych, zacząłem od granicy uderzać do cepeenów - i zonk! na niektórych były tylko kupony uzupełniające. Po dojechaniu na wysepkę, udałem się do punktu T-mobile - i tu drugi zonk! - nie mają akurat starterów bez aparatów - będą w przyszłym tygodniu. 8O Na szczęście Chorwaci to naprawdę życzliwy naród - Pani z punktu powiedziała, że co prawda w zasadzie nie orientuje się, gdzie można kupić starter - ale żebym spróbował na poczcie - i to był strzał w dziesiątkę! :D

Teraz pytanie - w tym roku pewnie znowu pojadę do Chorwacji - jakie są sprawdzone miejsca, gdzie można pytać o startery - poza oczywiście punktami T-mobile. Chodzi mi np. o stacje benzynowe (może w jakiejś określonej sieci?), może jeszcze inne szczególne miejsca?
Pozdrawiam
Krzysiek
Ostatnio edytowano 05.04.2010 20:01 przez Kitt, łącznie edytowano 1 raz
jjs
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jjs » 05.04.2010 18:10

Poczta, na starym przejściu granicznym Gorican - Letenye.
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 05.04.2010 20:15

Dzięki!
Więc jednak trzeba szukać na poczcie... :)
Pozdrawiam
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 21.04.2010 22:49

A jak to cenowo wychodzi - jaki koszt za minutę do Polski, bo myślałem o Tomato ???

Pozdro.
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 22.04.2010 08:53

porto napisał(a):A jak to cenowo wychodzi - jaki koszt za minutę do Polski, bo myślałem o Tomato ???


Dwa numery do Polski za 50%

Pzdr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.04.2010 08:57

porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 22.04.2010 11:17

Nie wiem czy dobrze doczytałem, ale w Tomato wychodzi minuta do Polski 3kn, a sms 0,5kn. Tylko nie wiem ( może ktoś rozszyfruje ) czy napewno dobrze zrozumiałem cennik. I za ile w końcu ten starter ??? Strona z cennikiem http://www.tomato.com.hr/tomato/show?id ... ews=628499

Pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.04.2010 13:18

Cos ten kalkulator nie funkcjonuje, jak trzeba.. Po wyborze kraju nie ma żadnego kalkulowania...ale jeśli Polska znajduje wśród krajów grupy Europa I, to rzeczywisćie 3 kn plus 0,25 kn za wykonanie połączenia.
Ceny startów mają w zakładce web shop..
i tu
Pozdrawiam
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 22.04.2010 13:38

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Cos ten kalkulator nie funkcjonuje, jak trzeba.. Po wyborze kraju nie ma żadnego kalkulowania...


Też byłem zdezorientowany :) Zmienia się podświetlenie.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 22.04.2010 17:33

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Cos ten kalkulator nie funkcjonuje, jak trzeba.. Po wyborze kraju nie ma żadnego kalkulowania...ale jeśli Polska znajduje wśród krajów grupy Europa I, to rzeczywisćie 3 kn plus 0,25 kn za wykonanie połączenia.
Ceny startów mają w zakładce web shop..
i tu
Pozdrawiam


Też wczoraj zauważyłem, że nie działa kalkulator. A czy Polska jest w strefie Europa1 to nie wiem... Ale jeśli nie, to napewno łapie się do Świat1 i wtedy cena wynosi 4kn - to też niezła cena moim zdaniem. A jeszcze ponawiam pytanie o smsa - czy tak jak pisałem wychodzi po 0,5kn ???

Dzięki wielkie za odpowiedź. Pozdrawiam.

P.S. Musimy poczekać aż ktoś wypróbuje... :D :D :D
Ostatnio edytowano 22.04.2010 17:42 przez porto, łącznie edytowano 1 raz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.04.2010 17:38

porto napisał(a):A jeszcze ponawiam pytanie o smsa - czy tak jak pisałem wychodzi po 0,5kn ???

Tak wynika z info na stronie.
Pozdrawiam
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 22.04.2010 17:44

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
porto napisał(a):A jeszcze ponawiam pytanie o smsa - czy tak jak pisałem wychodzi po 0,5kn ???

Tak wynika z info na stronie.
Pozdrawiam


Dzięki. Pozdrawiam z zimnego, wietrznego ale słonecznego Łańcuta. 22 kwietnia, a temp. +8 ... :cry: :cry: :cry:
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 22.04.2010 17:53

Kitt napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Cos ten kalkulator nie funkcjonuje, jak trzeba.. Po wyborze kraju nie ma żadnego kalkulowania...


Też byłem zdezorientowany :) Zmienia się podświetlenie.


Jeszcze raz - napisałem zbyt lakonicznie.
Kiedy wybierzemy z listy rozwijanej kraj - odpowiednia stawka staje się wyróżniona ciemniejszym kolorem tła.
Kiedy wybierzemy dla przykładu Afganistan - podświetla się "Svijet II", kiedy np. Ruska Federacija - "Svijet I".
Jak wybierzemy Poljska - podświetla się "Europa I" - czyli 3 kuny.

Pozdrawiam!
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.04.2010 17:58

Kitt napisał(a):Kiedy wybierzemy z listy rozwijanej kraj - odpowiednia stawka staje się wyróżniona ciemniejszym kolorem tła.
Kiedy wybierzemy dla przykładu Afganistan - podświetla się "Svijet II", kiedy np. Ruska Federacija - "Svijet I".
Jak wybierzemy Poljska - podświetla się "Europa I" - czyli 3 kuny.
Pozdrawiam!


Hm... nie zwróciłam na to uwagi... ale ze mnie gapa :oops:
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009
jaki pre-paid do rozmów między sobą w Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 01.06.2010 19:50

W lipcu wybieramy się wraz ze znajomymi do Chorwacji na Istrię. Będziemy w różnych miejscowościach - oddalonych od siebie o 70 kilometrów.

Przeszukałam już forum ale nie mogę znaleźć nic aktualnego na temat taryf telefonii pre-paid w Chorwacji - najnowsze dane znalazłam z 2009 roku a przecież oferty telefonii często się zmieniają.

Proszę o pomoc i podpowiedź którego operatora i którą taryfę wybrać (dwa startery: jeden dla mnie i jeden dla znajomych) oraz ile kosztuje starter (najlepiej chciałabym ten najtańszy) i minuta rozmowy i gdzie kupić starter na Istrii w okolicach Porecia i Puli.

Telefonu potrzebuję głównie do rozmów miejscowych w Chorwacji (do komunikacji ze znajomymi) oraz sporadycznie do odebrania rozmów z Polski.

Próbowałam coś znaleźć sama na stronach chorwackich ale nie potrafię dokładnie rozszyfrować wszystkich zasad i szczegółów.

Znalazłam na przykład taryfę Simpa Maraton w T-Mobile - tam chyba pisze że jest 1000 darmowych minut do wykorzystania przez 30 dni, lub VIP taryfa Za dvoje gdzie chyba pisze że z jedną osobą minuta kosztuje 0,39 kuny, ale nie potrafię zrozumieć jakie trzeba spełnić warunki, jaka jest cena startera i doładowania i czy rzeczywiście dobrze to wszystko zrozumiałam- jak ktoś wie proszę o pomoc w rozszyfrowaniu lub o inne propozycje.

Proszę też o informacje co wychodzi taniej czy odbieranie rozmów z Polski na karcie chorwackiej czy polskiej.

Z góry dziękuję za rady.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone