Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rysiowe wypociny - Zapraszam :-)

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 14.09.2008 13:09

Rysiu po zrzuceniu do kompa fotek odrazu je zapodajesz na cro.pl czy jeszcze je wyostrzasz?
Pozdrawiam.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.09.2008 13:51

Generalnie każda fotka podlega mniejszej lub większej obróbce. Wiadomo, że plik źródłowy niezależnie czy jest to RAW czy JPG ma 8, 10 czy 12 Mpix, tak więk konieczne jest jego zmniejszenie na potrzeby forum do rozdziałki 800 x xxx. Podczas zmniejszania dochodzi do utraty ostrości w każdym pliku graficznym, tak więc wymaga on doostrzenia programowego. Dodatkowo, to już w zależności jak kto lubi, poprawieniu może podlegać kolor, kontrast, nałożenie filtrów programowych (np szara połówka) której nie używam np w przypadku obiektywu Sigma 10-20, bo najczęściej nakręconego mam polara a nałożenie dodatkowo połówki sprzyja powstawaniu winiety i jest kłopotliwe w obsłudze :wink: Czasem dla uzyskania zdjęcia takiego jakie byśmy chcieli konieczne jest zastosowanie bardziej radykalnych działań ale o tym Ci napiszę jak dojdę do tych zdjęć o których myślę :D Nota bene, jeśli ktoś tu zagląda, to ciekawe czy zauważy "nieprawidłowości" w pewnych zdjęciach które pokażę :lol: :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.09.2008 14:24

Ciąg dalszy wycieczki Podgora - Hvar - Brac - Podgora.

21.

Obrazek

22.

Obrazek

23. Vrboska

Obrazek

24.

Obrazek

25. Jak byliśmy około kilometra od portu masowo pojawiły się alki ? mewy ? rybitwy ? nie wiem :oops:

Obrazek

26.

Obrazek

27.

Obrazek

28.

Obrazek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 14.09.2008 14:55

Chyba mewy ...
Zdjęcia piękne.
Ale może trochę za bardzo ... niebieskie ?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.09.2008 15:47

Brakuje mi tych kolorów na co dzień na tym szarym Śląsku, więc może na fotografiach chcę sobie odbić frustracje :wink: Nie wiem, ja tak lubię, trochę podkolorowane może i niektóre są, ale większość to zasługa porządnego polara i odpowiedniego ustawienia względem słońca. Chorwację chcę mieć właśnie w takim klimacie, nawet jeśli zostanie mi zarzucona nienaturalność czy nierzeczywistość :D :wink:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 14.09.2008 16:05

Noż, krude, Rysiu.. !!!
Dawaj, dawaj .. więcej..
dobre masz oko, chłopie.. i chyba obiektywy niezłe
gratuluję..

ech.. te kolory, w zaśmierdziałym Krakowie też mi ich brakuje.. :(
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.09.2008 16:40

Wycieczki ciąg dalszy czyli płyniemy do Bolu.

29. Grunt to zająć dobre miejsce. Wiatr chłodził rewelacyjnie, pomimo tego że słonko grzało niemiłosiernie.

Obrazek

30. Dopływamy na miejsce. Bol odradzam każdemu. Takiego syfu i komercji dawno nigdzie nie widziałem ...

Obrazek

cdn bo coś się żaba krzaczy

:?
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 15.09.2008 09:34

Najgorszy był ten z zielonymi szmatami nad pokładem.
Pływał codziennie z Makarskiej na Hvar i Brac.
Głośniki rozkręcone na full i dup! dup! dup! niosło się po całej okolicy.

Krzysztof
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.09.2008 10:58

Zgadza się. Gdybym nim miał płynąć to głośniki bym im na stałe powyłączał :wink:
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 15.09.2008 14:12

czy mółgbyś napisać coś więcej o tej wycieczce Podgora - Hvar-Brac, tzn koszty, czas trwania, i czy warto, z góry dziękuje
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 15.09.2008 14:22

Jak widzisz Rysiu,ludziska zaglądają i podziwiają :D ,więc szybko zapodaj następne
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.09.2008 14:24

Szczerze :?: nie warto :wink: Lepiej popłynąć na Hvar i tam mieć więcej czasu wolnego na zwiedzanie i pławienie się w morzu. Wycieczka trwa od rana do późnego popołudnia z czego ponoć główną atrakcją jest Bol, a pobytu tam nie polecam nawet wrogom :) Nawet takiego 2 godzinnego :wink: 2 lata temu byliśmy na Hvarze na wycieczce i zdecydowanie milej to wspominam 8)
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 15.09.2008 14:37

To dobrze,że nie skorzystaliśmy z oferty,choć poważnie była rozważana,powiem szczerze,że głośniki też mnie przeraziły (bo co to w końcu za przyjemność i delektowanie się pięknem przyrody,gdy coś dudni za uszami), no i czas-stanowczo za mało moim skromnym zdaniem,żeby zobaczyć tyle miejsc.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 15.09.2008 14:48

Rysiu, moje faworyty na tej stronie to 21 i 27 ;)

A co do jedynie słusznego systemu to się pocieszaj, że jest tak jak piszesz :lol: i tak Ci to nic nie pomoże poza poprawieniem samopoczucia ;)

Pozdrav :papa:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 15.09.2008 15:30

Rysio napisał(a):Wycieczka trwa od rana do późnego popołudnia z czego ponoć główną atrakcją jest Bol


Może okolice Bolu są atrakcyjne, natomiast samo miasto jest mocno takie sobie i jako cel wycieczki to lekkie przegięcie.

Leszek Skupin napisał(a):
A co do jedynie słusznego systemu to się pocieszaj, że jest tak jak piszesz :lol: i tak Ci to nic nie pomoże poza poprawieniem samopoczucia ;)


Ten system poprawia mi samopoczucie od ładnych kilkunastu lat.
Nie ma jak Minolta AF 8)

Pozdrawiam
Rafał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
Rysiowe wypociny - Zapraszam :-) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone