Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumunia

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009
Rumunia

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 09.06.2009 13:23

Witajcie. Sierpniowe plany dla grupy około 20 osób to nieznana Rumunia , własnymi samochodami. Towarzystwo mieszane zarówno wiekowo jak i zawodowo. Plan dojazdu przez Słowację i Węgry-Tutaj też planowany jest postój. Czy ktoś może mi polecić , podpowiedzieć jakieś ciekawe-niedrogie miejsce na kilkugodzinny postój? Odpoczynek , może jakaś kąpiel , wspólne jedzonko , coś ciekawego do zobaczenia. W tym czasie nasi kierowcy będą odpoczywać-spać. Z góry dzięki za wszelkie rady i podpowiedzi.
Ostatnio edytowano 09.06.2009 13:55 przez dareke, łącznie edytowano 2 razy
tur69
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 12.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tur69 » 09.06.2009 13:44

Sigishoara! To (dla mnie) najciekawsze miasto/miejsce w Rumunii. Można tam było spać (2005) w Hotelu Steua. Bez luksusów, ale za przyzwoitą cenę.
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 15.08.2009 10:55

Dziś nad ranem wróciłem z Rumunii. Totalnie inne klimaty , niż wcześniej Chorwacja.
Przypominały mi się klimaty bieszczadzkie , tylko takie 20 lat wstecz. Polaków spotykałem , spać jest gdzie , ludzie naprawdę otwarci.
Spore kontrasty jeśli chodzi o majętność ludzi. Osobiście bardzo polecam.
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 15.08.2009 10:58

prosimy o jakieś fotki, informację o trasie, co można zobaczyć,
zachęcam do rozwinięcia tematu:)))
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 15.08.2009 11:36

Proszę, napisz coś więcej- chętnie poczytam :)
Bardzo kręci mnie Rumunia, ale nie ta hotelowo- mocno turystyczna raczej :)
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 16.08.2009 10:23

Proszę o kilka dni cierpliwości. Jeśli komuś bardzo i pilnie zależy na info to proszę napisać na adres mailowy adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl . Muszę przygotować zdjęcia , opisy , jest tego sporo , a trzeba wybrać najfajniejsze.
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 16.08.2009 14:49

spokojnie, poczekamy, tylko koniecznie je wrzuć:)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.08.2009 19:34

Zasiadam do czytelni ...... a tu nic :?
Ciekawośc gryzie , że aż strach :) co się tam zmieniło po pięciu latach :)
Pisz i wklejaj . Czekamy :)
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 18.08.2009 08:44

Z tym porównaniem po 5 latach , to sam nie wiem , gdyż w Rumunii byłem pierwszy raz. Na wyjeździe byłem w grupie osób , rodzinka zadowolona , warunki różne , ale raczej trzeba być gotowym na wszystko.
Powiem tylko jedno , ludzie tam są bardzo mili , pomagają , podpowiadają ( nie wszystko rozumiałem), nie pozwolą spać pod gołym niebem. Moim zdaniem do wyjazdu tam , warto się troszkę przygotować , zebrać informacje , popytać , poczytać opisy pobytów. Naprawdę szykuję zdjęcia i dane do opisu pobytu , proszę jednak o trochę cierpliwości.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.08.2009 17:59

Moje pierwsze spotkanie z Rumunią - sierpień 2002 .
Trochę Transylwanii / czasem drogą , czasem - nie / , dwa noclegi w motelach przy drogach tranzytowych / pamiętam napis na dachu jednego z nich - "2000" / , Bukareszt , potem przejazd przez ten piękny kraj od przejścia Giurgiu - Ruse :lol: do granicy z Węgrami , w drodze powrotnej z Bułgarii .
W planach na ten rok była Rumunia , ale . . . nic z tego :cry:
Dlatego tak czekam na Twoją relację
Pozdrawiam
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 14.02.2010 13:30

dareke napisał(a):(...) Naprawdę szykuję zdjęcia i dane do opisu pobytu , proszę jednak o trochę cierpliwości.

Jestem cierpliwa, no ale ile można czekać? :roll: :)

Powrót do Rumunia - România

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone