Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumunia - Mamaia 2012

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
zellt
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 09.06.2011
Rumunia - Mamaia 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zellt » 01.02.2012 10:54

Witam,
bardzo proszę o pomoc.

Chcemy w 4/5 rodzin wyruszyć do Rumunii, a konkretnie do Mamai. W Neckermannie są bardzo ciekawe oferty z dojazdem własnym. Hotel Richmond - 4 gwiazdki.

Moje pytanie to przede wszystkim o ceny w Rumunii, a konkretnie w Mamai oraz ogólnie o pare słów odnośnie tego kurortu.


Z góry dziękuję za pomoc
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 01.02.2012 13:39

Z tego co wyczytałem w relacjach z wyjazdów to Mamaia to rumuński kurort. Ceny wyższe niz w Bułgarii i bardzo tłoczno. Ale może wypowie sie ktoś kto był osobiście....
zellt
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zellt » 02.02.2012 10:44

Witam, dzięki krystian186 za odpowiedź, chociaż ciekaw jestem cen w samym kurorcie Mamaia bo gdzieś czytałem, że są restauracje gdzie sama rezerwacja miejsca to ........ ok 1000zł :) Czy jest aż tak drogo ? Co do tłoku to mamy zamiar wyjechac 21 sierpnia więc może już tak źle nie będzie :)
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 03.02.2012 19:46

z moich obserwacji wynika, że tłoczno to już i w Romkowie i BG nie jest skuli przeinwestowania...
co prawda ostatni raz nocowałem niedaleko bo w Costinesti ale kilka lat temu to jednak dwa lata temu tranzytując wzdłuż wybrzeża od Contancy patrząc aż po Achtopol też nie widziałem tlumów...
a i sami Romkowie skamali, że u sąsiadów taniej a może i z 2 stopnie cieplej więc na drodze do BG spory ruch ichnich wechikułów z zamiarami urlopowymi...
ceny zaś restauracyjne - biorąc średnią krajową w Romkowie ostro gonią poziom Wiślan...
osobiście - wolałbym dołożyć te pół baku na drogą tam i z powrotem żeby w bułgarskich kurortach nie trzymać tak ostro sakiewki jak u Romków...
w ubiegłym roku w 3ciej dekadzie sierpnia w mniejszych bułgarskich kurorcikach ( nie słynnych ZP i SB ) był luzik hotelowy wykazujący jak na moje oko ca 30 - 40 % miejscówek w gotowości ale i w rezerwie....
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 03.02.2012 21:35

W moim odczuciu wizyta w Rumunii = Dracula ... wybrzeże to już niestety nie ta bajka :wink:
zellt
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zellt » 04.02.2012 13:21

Dziękuję za porady odnośnie wczasów w Rumunii, uściślając to zaczynamy tam wczasy od 21 sierpnia wieć nie sam szczyt. Cena w Neckermannie była hmmm zaskakująco niska: 2osoby dorosłe + 5latka, hotel Richmond (4*), 2 posiłki dziennie, żadnych dodatkowych opłat, dojazd własny .............. 1446zł/całość. Myślę, że nawet jak jest trochę drożej niż BG to nie będzie tragedii ?

Dzięki jeszcze raz za pomoc powyżej wpisującym i może jeszcze ktoś coś skrobnie.
miłoszek
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) miłoszek » 04.02.2012 14:13

Witaj Zelt
Nie jesteś sam, my też jedziemy do tego samego hotelu tylko w dniach 16-23 lipca rodzina 4 osobowa płacimy 2400zł też Neckermann, dojazd własny.
Znajomy bardzo polecał Rumunię i ten hotel.Sprawdzimy.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 04.02.2012 14:53

Obydwaj, jak wrócicie to napiszcie jak było. Chętnie poczytam jak tam teraz jest.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 06.02.2012 09:41

Rumunia jak najbardziej - ale na wypoczynek radziłbym któreś z gwiezdnych miasteczek (tam też miał posiadłość - słoneczko Karpat -NC
http://www.panoramio.com/photo/38251187 ... google.com ).

Mamaia za blisko od Rompetrol. Z plaży piękny widok na rafinerię, dawniej tam woda była - powiedzmy niezbyt czysta.



Mapka


pozdrav.
zellt
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zellt » 25.07.2012 17:35

miłoszek napisał(a):Witaj Zelt
Nie jesteś sam, my też jedziemy do tego samego hotelu tylko w dniach 16-23 lipca rodzina 4 osobowa płacimy 2400zł też Neckermann, dojazd własny.
Znajomy bardzo polecał Rumunię i ten hotel.Sprawdzimy.


Kolego może opisać jak było w hotelu oraz samej Mamai - bo rozumiem, że pewnie już wróciłeś? Może ktoś jeszcze coś skrobnie jeżeli ma przydatną wiedzę?

Pozdrawiam
tomb
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomb » 31.07.2012 13:13

Rumunię jak najbardziej polecam, wybrzeże również. W Mamai nie byłem, ale zdaje się, że to najdroższy kurort w Rumunii, więc wszystkie ceny pewnie będą ze 2 razy wyższe.
Poza tym, Rumunia jest tania, ceny żywności i napojów chłodzących nieco niższe niż w Polsce, ceny znakomitych napojów rozweselających znacznie niższe, po drodze mnóstwo tranzytowych hoteli, moteli i pensjonatów po 70 do 100 zł za duży i czysty pokój 2 osobowy. Trochę droższe paliwo.
Obiad z deserem i piwem nad morzem (byle nie w jakiejś knajpie na samej plaży, nastawionej na frajerów) to wydatek ok. 25 zł, w głębi kraju 15.
Bardzo sympatyczni i gościnni tubylcy.
Ogromny plus: zupełny brak niemieckich emerytów.

Powrót do Rumunia - România


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rumunia - Mamaia 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone