Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rafting na rzece Cetina

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.04.2009 00:01

Torac napisał(a):Na Twoim raftingu również byłeś dobrany w/g narodowości bo właśnie Czechów dobierają do Polaków i na odwrót. Tego typu klucz występował w paru firmach które rozpoczynały spływ. Dodatkowo napisałem "zazwyczaj" aby zaznaczyć inne opcje. Proszę ,aby nie uczył mnie szacunku do innych forumowiczów gość który moje zdanie komentuje jednym wyrazem "Bzdura"

Byłeś na "moim" raftingu i widziałeś jak to się odbywało?
Licz się leniwy gówniarzu ze słowami!
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.04.2009 06:38

Popiel napisał(a):
Torac napisał(a):Na Twoim raftingu również byłeś dobrany w/g narodowości bo właśnie Czechów dobierają do Polaków i na odwrót. Tego typu klucz występował w paru firmach które rozpoczynały spływ. Dodatkowo napisałem "zazwyczaj" aby zaznaczyć inne opcje. Proszę ,aby nie uczył mnie szacunku do innych forumowiczów gość który moje zdanie komentuje jednym wyrazem "Bzdura"

Byłeś na "moim" raftingu i widziałeś jak to się odbywało?
Licz się leniwy gówniarzu ze słowami!


Zabawny jesteś :)
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 20.04.2009 07:48

chłopy dajcie sobie pokoj :D i jeden i drugi ma po części rację
Pewnie dobieraja po części wg.kryterium żeby po pierwsze
- przynajmniej dwóch porządnych chłopa na łajbie było do wiosłowania
( tak było u mnie płynęliśmy w dwie rodziny my Polacy 2+1(12lat) i Słoweńcy 2+2(dziecieki w wieku ok.9-12lat)) ,
a po drugie - żeby można było lepiej się dogadac jedną komendą czyli kryterium narodowościowe też ma znaczenia - jak sie ma Polaków z innymi Słowianami - Czechami , Słowakami czy Słoweńcami można spokojnie wydawac jedną komendę, prawo lewo itp. , inaczej pewnie trzeba wołac do Włochów Brytyjczyków czy Niemców .
Na marginesie nasz skiper zadowolony był że płynie ze Słowianami , mówił że najgorzej to pływa się z Włochami ,najmniej ruchliwi do wiosłowania ...... :?
A tak przy okazji przypomnę że , kurcze zeszło mi trochę nim się połapałem , ze "polako" to nie znaczy po Chorwacku Polak tylko wolno , na początku myślałem że skiper mnie strofuje a on mnie prosił o spokojniejsze wiosłowanie :)
A drugie doświadczenie , którym moge się podzielic, to dla osób słabo pływających , że trzeba pamiętac że to jest jednak górska rzeka , na pierwszym postoju , gdzie większośc wyszła z łajb zamoczyc nóżki i rozprostowac kości , my z synem zaczeliśmy sobie pływac na całego . w pewnej chwili syna zaczeło znosic , po podjęciu prób go ratowania stwierdziłem ze nie dam rady , ale widząc spokojnego skipera który machał mi żeby zawracac ,wróciłem do łajby , faktycznie za następnym zakrętem było rozszerzenie , nurt wyhamowywał i syn leżał uczepiony konara przy brzegu i spokojnie czekał na nas .Mój syn bardzo dobrze pływa i super czuje sie w wodzie ( nawet jak go znosiło to sie śmiał do mnie ) , ale innna osoba na jego miejscu mogłaby ulec panice i wtedy mogłoby to wyglądac naprawde groźnie ..... Dla niego to była taka fajniesza wersja płynącej rzeczki dla dzieci w aquparku - jak sam to stwierdził .

Torac napisał(a):Mam pytanie , czy ktoś spływał inną rzeką w Cro niż Cetina ?

Mam nadzieje ze po tych wakacjach będę miał coś na ten temat do powiedzenia , jestem wstępnie umówiony na rafting w okolicach Bihaca w Bośni rzeka UNA
- http://www.una-kiro-rafting.com/
deq
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) deq » 20.04.2009 21:21

Witam ponownie
dziekuje za wszelkie informacje, linki były bardzo przydatne. Jestem pewien że rafting zalicze muszę jeszcze przekonac moja Połowe. Moze jakby, któryś z Was napisał że to jest bezpieczne i nie trzeba mieć specjalnych zdoloności to by pomogło bo na razei troszke się boi.
Pozdrawiam
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.04.2009 21:46

Bezpieczne , nawet dla 7-9 latków. kapoki są dla psychicznego bezpieczeństwa. W praktyce wysypać się z łódki nie sposób.
Jedynie trudna jest dróżka którą trzeba pokonać jak skiperzy przenoszą łódkę. Dodatkowo niebezpieczne są skoki do wody ze skały ale każdy skacze na swoją odpowiedzialność , nawet nie sam skok ale wdrapywanie się po skale "gęsiego"
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.04.2009 22:44

deq napisał(a):Witam ponownie
dziekuje za wszelkie informacje, linki były bardzo przydatne. Jestem pewien że rafting zalicze muszę jeszcze przekonac moja Połowe. Moze jakby, któryś z Was napisał że to jest bezpieczne i nie trzeba mieć specjalnych zdoloności to by pomogło bo na razei troszke się boi.
Pozdrawiam

W mojej "relacji" do której Ci link podałem, jest napisane że bezpiecznie i tak jest. Maluch siedzi w środku i nic mu nie grozi. Bardziej Ty musisz uważać, bo jak trafisz na mniej wykwalifikowanego skippera, to spotkanie z bujną roślinnością może Ci zostawić kilka kresek na ramieniu.

A fotka, by Twą połówkę przekonać, może być? Wkleiłem do tematu, co podesłałem wcześniej.

Pozdrav Popiel :wink:

Obrazek
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.04.2009 09:19

armar napisał(a): można spokojnie wydawac jedną komendę, prawo lewo itp. , inaczej pewnie trzeba wołac do Włochów Brytyjczyków czy Niemców .
Na marginesie nasz skiper zadowolony był że płynie ze Słowianami , mówił że najgorzej to pływa się z Włochami ,najmniej ruchliwi do wiosłowania ...... :?


:lol:
Jakbym widział dobór składu naszego pontonu :wink: - Polacy + jeden Włoch, który nie chciał nauczyć się podstawowych komend i nie wiosłował prawie w ogóle, tylko z rozmarzoną miną podziwiał krajobrazy kiedy inni "padlowali".
deq
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) deq » 21.04.2009 17:34

Popiel dzięki za fotkę i wszelkie informacje. Już mam obiecane że w tym roku rafting na Cetinie będzie jedna za atrakcji tegorocznych wakacji. pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 21.04.2009 17:50

W naszym pontonie trzech panów, trzy panie (jedna pani to skipper) i dziecko.
Wypływaliśmy jako ostatni, a na mecie byliśmy jedni z pierwszych. Kolega narzucił takie tempo, że Czech cały spocony, a po drodze gdy mijaliśmy inne osady to Marina, do śliniących się do niej innych skipperów, mówiła że płynie z turbo :lol:
Był nawet czas by wpłynąć pod mały wodospad i napełnić butelki wodą. Nie wszyscy doznają tego zimnego orzeźwienia.

el_guapo Marina, choć filigranowa - jak powiedziałeś, też ostro wiosłowała, a inni skipperzy widziałem jak się relaksowali. Ich załogi, najczęściej panny, po pokonaniu szybszych progów zresztą też. Kapoki ściągnięte i się opalamy 8O Oczywiście limit czasowy jest.
W tym miejscu zwracam jeszcze raz uwagę na to, by zabrać z sobą olejek czy balsam do opalania, bo na Cetinie flauta i słonko też potrafi przypiec. 8)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 21.04.2009 18:17

deq napisał(a):Popiel dzięki za fotkę i wszelkie informacje. Już mam obiecane że w tym roku rafting na Cetinie będzie jedna za atrakcji tegorocznych wakacji. pozdrawiam

Mówisz masz :wink:
Dla mnie, a szczególnie dla mojego kolegi, była to najlepsza rozrywka w Cro.

Pozdrav Popiel

Ps. Inne atrakcje znajdziesz na tej liście :wink:
Ostatnio edytowano 24.04.2009 23:11 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.04.2009 07:47

warto zabrać coś do picia :!:
Wodopój dopiero na koniec spływu.
hexapus
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 31.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hexapus » 23.04.2009 09:50

el_guapo napisał(a):
armar napisał(a): można spokojnie wydawac jedną komendę, prawo lewo itp. , inaczej pewnie trzeba wołac do Włochów Brytyjczyków czy Niemców .
Na marginesie nasz skiper zadowolony był że płynie ze Słowianami , mówił że najgorzej to pływa się z Włochami ,najmniej ruchliwi do wiosłowania ...... :?


:lol:
Jakbym widział dobór składu naszego pontonu :wink: - Polacy + jeden Włoch, który nie chciał nauczyć się podstawowych komend i nie wiosłował prawie w ogóle, tylko z rozmarzoną miną podziwiał krajobrazy kiedy inni "padlowali".


Mielismy podobna sytuacje. Lecz szybko wywalony do wody zrozumiał ze trzeba wiosłowac i słuchac komend :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 23.04.2009 18:59

hexapus napisał(a):Mielismy podobna sytuacje. Lecz szybko wywalony do wody zrozumiał ze trzeba wiosłowac i słuchac komend :)

Woda w Cetinie hmm... jak by to powiedzieć? Szybko ścina białko :roll:
Poprzednia strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rafting na rzece Cetina - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone