Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pyt. do ludzi ze Świętokrzyskiego - zamienione w fotorelację

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Pyt. do ludzi ze Świętokrzyskiego - zamienione w fotorelację

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 04.07.2012 10:17

Szybki temat: z racji skwaru wybieram się na weekend nad jakieś jeziorko. W planach był Rożnów. Nie byłem tam nigdy, więc zacząłem szukać po sieci jakiegoś info. I znalazłem. Podobnież mała kaszanka tam jest teraz i kąpieli raczej nie polecają. Może ktoś tą informację zweryfikować? To - raz...

...a dwa...pomyślałem ewentualnie o jakiejś miejscówie w Górach Świętokrzyskich. Setkę razy przejeżdżałem przez ten teren, ale w sumie nigdy nie wylądowałem na dłużej. Poleci ktoś jakieś fajne jeziorko w fajnym górskim otoczeniu? Byle nie Chańcza, bo tam chyba tłok nieziemski:).
Ostatnio edytowano 13.08.2012 10:57 przez MRK, łącznie edytowano 2 razy
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 04.07.2012 10:35

Jezioro Rożnowskie mogę Ci polecić, ale jako miejsce ładne widokowo, do spokojnego wypoczynki.
Natomiast do kąpieli raczej nie polecam.
Czystość wód Dunajca pozostawia dużo do życzenia, wiele małych miejscowości nad rzeką nie posiada oczyszczalni...
Dwadzieścia lat temu mi to nie przeszkadzało, ale teraz jakoś nie mogę się przełamać, aby wejść do jeziora.
W Gródku nad Dunajcem jest pole namiotowe i kąpielisko uczęszczane raczej przez małolaty - zaglądnąć kiedyś po drodze zawsze możesz.
PozdraV
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Pytanie do ludzi z Małopolskiego i Świętokrzyskiego

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 04.07.2012 10:47

Moze Sielpia - choć tam też trochę ludków będzie

http://www.sielpia.com.pl/
http://www.sielpia.com/
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 04.07.2012 10:49

No to "widokowo" pewno tam kiedyś się zjawię :lol: . Teraz na weekend jednak woda potrzebna:).
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Pytanie do ludzi z Małopolskiego i Świętokrzyskiego

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 04.07.2012 10:54

pawelli napisał(a):Moze Sielpia - choć tam też trochę ludków będzie

http://www.sielpia.com.pl/
http://www.sielpia.com/


O! Nie znałem. Zakładam, że Chańcza to to nie jest i jednak będzie troszkę mniej, co??
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Pytanie do ludzi z Małopolskiego i Świętokrzyskiego

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 04.07.2012 11:24

MRK napisał(a):
pawelli napisał(a):Moze Sielpia - choć tam też trochę ludków będzie

http://www.sielpia.com.pl/
http://www.sielpia.com/


O! Nie znałem. Zakładam, że Chańcza to to nie jest i jednak będzie troszkę mniej, co??


Opinie trochę zniechęcają...
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Pytanie do ludzi z Małopolskiego i Świętokrzyskiego

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.07.2012 11:29

MRK napisał(a):Szybki temat: z racji skwaru wybieram się na weekend nad jakieś jeziorko. W planach był Rożnów. Nie byłem tam nigdy, więc zacząłem szukać po sieci jakiegoś info. I znalazłem. Podobnież mała kaszanka tam jest teraz i kąpieli raczej nie polecają. Może ktoś tą informację zweryfikować? To - raz...


Zdecydowanie sobie odpuść... :!:
Połazić owszem można,ale do wody dziś bym nie wszedł... :roll:

Jak powiedział turan- kiedyś jeździło się tam z przyjemnością.
Nie wiem czy dzisiejsze "niechcenie" nie jest spowodowane "klątwą Jadrana" :lol: ,ale jeśli nawet trochę tak, to woda w Jez.Rożnowskim pozostawia do życzenia.
Wiele. 8)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 04.07.2012 11:47

No to coś zdatnego do kąpania macie w pobliżu? Ja u siebie już wszystko objeździłem i szukam czegoś w województwach ościennych:)...w promieniu 200km od Katowic...
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 04.07.2012 14:04

Nad jeziorem Rożnowskim od kilku lat nie działa żadne oficjalne kąpielisko a to z uwagi na niespełnienie wymagań sanitarnych itp.
Byłem tam niedawno w okolicy u znajomych i generalnie nie polecam.
Szczerze mówiąc jeszcze w tamtym roku szukałem czegoś w okolicach Krakowa ale teraz dałem sobie spokój.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 04.07.2012 14:36

No to pozostaje mi pytanie skierować do Scyzoryków:)
kato
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 29.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kato » 05.07.2012 07:30

Dwudniaki koło Tarnowa.

Chotowa koło Pilzna. bardzo przyjemny zalew. Niestety bardzo popularny. Można zjeść, wypić, a nawet przespać się.
Dookoła piękny las.

Koło Radgoszczy jest zalew. Nie wiem, co to warte, bo dopiero planuje się tam wybrać.

150 km od Tarnowa, na Słowacji, jest zalew Wielka Domasa. Polecam :)
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 05.07.2012 09:14

Może Cedzyna pod Kielcami blisko do Św. Kaśki

Ewentualnie jeszcze Skarżysko-Kamienna zalew Rejów,

no i zalew w Brodach ( koło Starachowic) ale tam co roku jest zakaz kąpieli, nie wiem jak w tym roku :? obok stary, pamiętający czasy PRL- u, ośrodek, (domki) mocno zaniedbane.

U nas zalew Lubianka i "Piachy" ale niestety kompletny brak infrastruktury turystycznej.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 05.07.2012 15:36

A kojarzycie cos o nazwie Bolmin w swietokrzyskim? Albo podobnie jakos...:)
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 05.07.2012 16:32

MRK napisał(a):A kojarzycie cos o nazwie Bolmin w swietokrzyskim? Albo podobnie jakos...:)


Niestety nie, ale znalazłam informację, że gmina chciała sprzedać zbiornik
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /120329835
ciekawe co z tego wyszło

Znalazłam jeszcze to: http://www.czarownice.com.pl/zalewy.html

Zalew w Wilkowie
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 05.07.2012 21:07

Sylwetka, strasznie Ci dziękuję. Szkoda, ze tak późno założyłem temat. Wybraliśmy na nocleg Hutę Szklaną. Moje klimaty:). Osada itp... Plan był taki, że zahaczymy też o Szydłów wracając, ale widzę, że możliwe iż Wilków pojawi się na naszej drodze. Szkoda, że dzisiaj rano klepnąłem nocleg, bo może jeszcze inaczej jakoś bym to rozwiązał. No nic...zobaczymy. Napiszę w poniedziałek/wtorek gdzie byłem i co udało mi się zobaczyć. Następną razą kolejne miejsca:).
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pyt. do ludzi ze Świętokrzyskiego - zamienione w fotorelację
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone