Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaz32420
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 781
Dołączył(a): 21.06.2011
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz32420 » 22.07.2013 09:20

Zasiadam i ja w czytelni. Chętnie poczytam i pooglądam.(Istria była w planach na ten rok ale był Hvar) może za rok się uda zobaczyć Istrie.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.07.2013 13:38

Jak już wspomniałem wcześniej, nie zabieram na urlop laptopa a smartfon służy mi wyłącznie do odbierania maili jeśli znajdę się w zasięgu wi-fi. Dlatego nie mogłem wspomóc się croforum i odświeżyć swoją wiedzę na temat tych miejscowości. Pamiętam zaledwie jakieś strzępki wcześniej przeczytanych relacji - chyba właśnie m.in. mkm, jak wspomniał walp. O Dugiej Luce nie wiem nic, za to pamiętam, że właśnie Sv. Marina i Ravni to spokojne miasteczka i ładne plaże a Rabac to głośny i zatłoczony kurort. Nie lubimy tłoku i hałasu, więc wstępnie decydujemy się na Ravni lub Sv. Marinę.

Zanim jednak ruszymy dalej, praktyczna informacja dla zainteresowanych i smakoszy lignji. Nasza gospodyni z Brsecu poleciła nam lignje w konobie przy słynnym rondku w Moscenickiej Dradze. Wstąpiliśmy tam w drodze powrotnej z Lovranu. Potwierdzam – jadłem tam chyba najlepsze lignjie na zaru jakie do tej pory udało mi się zjeść w trakcie wszystkich naszych pobytów :!: :oczko_usmiech:

No ale wracam do naszej podróży. Po kilkudziesięciu minutach jazdy krętymi drogami docieramy do Labinu. Wjeżdżając od strony północnej jego szczególny urok nie rzuca się zbytnio w oczy. Przejeżdżamy centrum, ignorujemy skręt na Dugą Lukę i po kilku minutach kierujemy się na Sv. Marinę. Przed nami jakieś 10 km dość stromej miejscami i krętej drogi. Wreszcie docieramy. Po lewej sklep i konoba – jest dobrze :D . Parę metrów dalej camping a wcześniej strome zejście w dół w stronę plaży i chyba „centrum” miasteczka. Zostawiamy samochód i idziemy. Mijamy ładną, żwirkową i prawie pustą plażę i zaczynamy szukać apartamentu. Nie będę się tu rozpisywał, wspomnę tylko, że wolny apartament znalazł się już po 10 minutach szukania (trzecie zapytanie). Jest świetny, a najważniejsze – jest taras z pięknym widokiem na całą zatokę :!: Czegóż chcieć więcej :?: Z drżącym sercem pytamy o cenę. Jest do przyjęcia – spodziewaliśmy się, że będzie drożej, więc z wrażenia zapominamy nawet się targować. Wreszcie możemy rozpakować się na dłużej.
Załączniki:
Sv.Marina.jpg
Sv.Marina2.jpg
Sv.Marina-plaża.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.07.2013 13:41

Na Istrii mnie jeszcze nie było... Chętnie będę tu zaglądać :)

Piękny widok z balkonu.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 22.07.2013 13:51

:D Czekam na więcej... Jakoś do niedzieli muszę ładować akumulatorki i zbierać cenne informację przed zbliżającym się szybko wyjazdem do Rabac... :D
Ines303
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2012
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ines303 » 22.07.2013 20:30

Fajna relacja, czekam na ciąg dalszy, Istria w planach przyszłorocznych.
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 25.07.2013 13:07

Świetna relacja! Przepiękny widok z apartamentu, idealna plaża. Życzę udanych wakacji i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy, gdyż sama w tym roku kieruję się na Istrię (pierwszy raz!). :)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.07.2013 13:37

Dzięki. Trochę cierpliwości :wink: W sobotę ciąg dalszy :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.07.2013 13:43

Jakoś na tę Istrię mnie specjalnie nie ciągnie, ale co mi szkodzi popaczeć? :oczko_usmiech:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.07.2013 13:58

No to postaram się by było na co :oczko_usmiech: Choć fotograf ze mnie marny a i sprzęt taki sobie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2013 14:22

Stacjonujecie niecałe 10 km od "mojej bazy". Mam nadzieję, że opisy odwiedzonych miejsc będą pozytywne, bo zostało mi 10 dni i nic już nie zamierzam zmieniać. :D

Ponieważ wszystko muszę mieć zaplanowane, zostało mi jeszcze ustalenie toalet na trasie: z ... do ... i jazda. Nie wiem tylko, czy wypada zakładać taki wątek :?: :oczko_usmiech:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.07.2013 14:32

A gdzie ta baza? Jeśli byłem to postaram się coś więcej napisać w kolejnym odcinku.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2013 15:04

Baza będzie w Ravni - stamtąd będą wypady eksploracyjne. :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.07.2013 16:28

Do Ravni nie dotarłem ale od napotkanych Polaków dowiedziałem się, że plaża jest super a i sama miejscowość niczego sobie. Jednak do plaży podobno trzeba kawałeczek dojść.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2013 18:35

Tak do końca, to w nieznane nie jedziemy, bo miejsce wybrałem na podstawie relacji naszych forumowiczów, a na cromaniakach można polegać, nieprawdaż. :) Jest świetna relacja mariusza-w. Było też kilka głosów za, kiedy w 2009 roku chcieliśmy pojechać na Istrię i założyłem ten wątek. Wtedy jednak przeważył Pelješac, Korčula i Dubrovnik, a potem tak jakoś skutecznie mnie wszyscy do tej Istrii zniechęcali, aż przyszedł ten czas.
No, ale teraz skupmy się już na Twojej relacji. :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 28.07.2013 23:29

Po rozpakowaniu robimy rekonesans po miejscowości. Idziemy wzdłuż wybrzeża w przeciwnym kierunku niż centrum. Gdy kończą się domki, zaczyna się las, lecz dość szeroka ścieżka biegnie dalej. Już mamy wracać, gdy słyszymy jakieś głosy. Zaciekawieni idziemy dalej. Po kilku minutach wychodzimy na piękną ukrytą w lesie plażę. Z jednej strony las i śródziemnomorskie zarośla, z drugiej biała plaża usiana drobnymi kamykami i błękit morza a po bokach biało żółte skały. Plaża dość duża a na niej zaledwie kilkanaście osób. Już wiem, gdzie będziemy chodzić się kąpać. Są też niestety dwa przepełnione kosze na śmieci i trochę papierków w krzakach. Trudno, będziemy odwracać głowę.

Jak się później okazało na plaży tej byliśmy tylko raz, bo już następnego dnia odkryliśmy jeszcze bardziej atrakcyjne miejsce. Tuż pod linią domów znajduje się skaliste nabrzeże, usiane licznymi tarasami, na których można się rozłożyć i dogodne zejścia do morza po jakby „basenowych” drabinkach. Mamy tu dużo bliżej a co najważniejsze, zdarzało się, że byliśmy tu zupełnie sami.
Załączniki:
Plaża1.jpg
Plaża2.jpg
Nasz domek.jpg
Nasz domek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Przypadkowa relacja z przypadkowego wyjazdu - Istria 2013 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone