Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 24.05.2017 08:28

Proszę jeszcze o weryfikację trasy powrotnej.
Chodzi o to by płatne winiety były tylko w Słowacji ( Węgry i Austria bez opłat).

https://goo.gl/maps/fMKRHRPmWx72

(Trasa w stronę CRO- tutaj--https://goo.gl/maps/qtLkZurZGJ42)
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 24.05.2017 13:39

chwileulotne85 napisał(a):Proszę jeszcze o weryfikację trasy powrotnej.
Chodzi o to by płatne winiety były tylko w Słowacji ( Węgry i Austria bez opłat).

https://goo.gl/maps/fMKRHRPmWx72

(Trasa w stronę CRO- tutaj--https://goo.gl/maps/qtLkZurZGJ42)


Planując trasę korzystajcie z Openstreet Map. https://www.openstreetmap.org/#map=9/46.8001/15.5237

Macie tam na bieżące informacje, które odcinki są płatne, a które nie (po zbliżeniu na linię drogi mamy napis "toll" albo "toll free"). Ta mapa powstaje z pracy userów i jest bardzo aktualna.
Załączniki:
2017-05-24_134100.jpg
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 24.05.2017 21:12

Faktycznie, aktualna. Jest na niej naniesiona obwodnica Zalalovo.
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 25.05.2017 09:06

Pääkäyttäjä napisał(a):
Tomala1978 napisał(a):W Ołomuńcu i Brnie nic się nie dzieje - chyba, że planujesz zjechać z autostrady do miasta.

Wracając z majówki korki były od Wiednia praktycznie do Ołomuńca, potem trochę się poluzowało .
Od samego Wiednia chwila jazdy i stoimy i tak aż za Ołomuniec .
Myślę że jednak coś się dzieje :)


Eeeee, niemożliwe. To chyba ja mam takie szczęście albo Ty źle trafiłeś na godziny szczytu - kiedy jechałeś? Jedno jest pewne - tak, jak pisałem jakiś czas temu, w Brnie kończą parę rzeczy ale tragedii nie było bo ograniczało się to do zwężeń. W Ołomuńcu to samo - choć ja stałem dwa razy: zmieniali organizację ruchu (przerzucali wahadło na inną jezdnię) i jak mi tunel w Klimkovicích zamknęli... Od czerwca, w Brnie powinien być już spokój.


Hej może rzeczywiście masz więcej szczęścia w sprawie korków :) , to powiedz którędy jedziesz jadę w tym samym terminie może skorzystam z Twojej trasy .
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 25.05.2017 09:30

kamzio napisał(a):
Planując trasę korzystajcie z Openstreet Map. https://www.openstreetmap.org/#map=9/46.8001/15.5237

Macie tam na bieżące informacje, które odcinki są płatne, a które nie (po zbliżeniu na linię drogi mamy napis "toll" albo "toll free"). Ta mapa powstaje z pracy userów i jest bardzo aktualna.


Mogę wstawić start i metę a jak na tej mapie wstawić miejsca przez które chce jechać bo nie widzę takiej możliwości.
Ostatnio edytowano 25.05.2017 09:33 przez Pazurek, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 09:32

Tomala1978 napisał(a):Hej może rzeczywiście masz więcej szczęścia w sprawie korków :) , to powiedz którędy jedziesz jadę w tym samym terminie może skorzystam z Twojej trasy .


Ostatnio jechałem dość wcześnie rano, tj. w Brnie byłem po 6.00. W okolicy ósmej rano, byłem już za Wiediem (cały czas jadąc - wlokąc się momentami). Z tym, że ja w Brnie przez osiem lat mieszkałem i okolicę mam w małym palcu, może to dlatego... i z automatu włączam lokalne radio, aby przełączało się na komunikaty o ruchu drogowym.

Chyba w przyszłym tygodniu pojadę na Ignis Brunensis do Brna - zobaczę, jak to wygląda bo nie chcę, byś potem na mnie psy wieszał, że jednak stałeś w korku ;)
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 25.05.2017 10:57

Żadnych psów nie będziemy wieszać :) każda informacja jest cenna .
Cały czas się waham czy po staremu czy może Węgry .
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 25.05.2017 11:02

Pazurek napisał(a):
kamzio napisał(a):
Planując trasę korzystajcie z Openstreet Map. https://www.openstreetmap.org/#map=9/46.8001/15.5237

Macie tam na bieżące informacje, które odcinki są płatne, a które nie (po zbliżeniu na linię drogi mamy napis "toll" albo "toll free"). Ta mapa powstaje z pracy userów i jest bardzo aktualna.


Mogę wstawić start i metę a jak na tej mapie wstawić miejsca przez które chce jechać bo nie widzę takiej możliwości.


Musisz się chyba zalogować , ja korzystam z targeo i wgrywam do nawigacji i też muszę się tam logować .
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 25.05.2017 12:17

Trasa Boboszów- Wiedeń (piątek 30.06) powrót poniedziałek 10.07
- z winietka na Czechy przez Ołomuniec, Prościejów - wszystkie nawigacje pokazuję ze szybciej od trasy poniższej ok 40 min.
- bez winietki na Czechy czyli Svitavy, Brno - na pewno taniej o 17E

W 2016r. jechałem przez Svitavy w ciągu dnia- no cóż było długo i wolno, ale jechałem i nigdzie nie stałem

Wasze opinie w temacie tych dwóch tras ?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 25.05.2017 12:38

Jak z czeską winietą to nie lepiej: Wrocław, Gliwice, Ostrawa, Ołomuniec? Trochę więcej km ale cały czas szpula. Ja na Boboszów się więcej nie skuszę. To z uwagi na serpentyny górskie po stronie czeskiej. Jeżeli przeszkadzają nadmierne kilometry to można jeszcze: Wrocław, Krapkowice, Głogówek, Głubczyce, Bruntal.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 12:42

histe napisał(a):W 2016r. jechałem przez Svitavy w ciągu dnia- no cóż było długo i wolno, ale jechałem i nigdzie nie stałem

Wasze opinie w temacie tych dwóch tras ?


Jechałem tak kiedyś z Brna, właśnie do Poznania, z kolegą i jego "Škoda peněz" - fakt, jedziesz, i jedziesz, i jedziesz... 250 km w prawie 4h. Jak na road trip po jednym państwie - spoko. Ale na wyjazd wakacyjny to może niekoniecznie - przynajmniej dla mnie. Zwłaszcza znając czeskie podejście do prac drogowych, zapomnianych przez drogowców znaków (remont skończyli ale znaki zostawili a za znakami policja wlepia mandaty) i przelatywania przez małe miejscowości.

Nie wiem, czy to przypadkiem nie efekt placebo - np. przez Wiedeń wlokłem się 20 km/h i jakoś to szło. Ostatnio coś pomieszałem i z Wiednia wyjechałem "z lewej strony" przez Meidling, Döbling, Floridsdorf i Föhrenhain - wyszło mnie na to samo ale wrażenie ciągłej jazdy (nawet od świateł do świateł przy zielonej fali) spowodowało wrażenie szybszej jazdy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.05.2017 12:51

pablo2222 napisał(a): Jeżeli przeszkadzają nadmierne kilometry to można jeszcze: Wrocław, Krapkowice, Głogówek, Głubczyce, Bruntal.
Pozdrawiam

A ja bym radził Krapkowice- Racibórz - Chałupki - Bohumin :wink:
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 25.05.2017 12:55

pablo2222 napisał(a):Jak z czeską winietą to nie lepiej: Wrocław, Gliwice, Ostrawa, Ołomuniec? Trochę więcej km ale cały czas szpula. Ja na Boboszów się więcej nie skuszę. To z uwagi na serpentyny górskie po stronie czeskiej. Jeżeli przeszkadzają nadmierne kilometry to można jeszcze: Wrocław, Krapkowice, Głogówek, Głubczyce, Bruntal.
Pozdrawiam


Dziękuje za opinie- droga na Ostrawę, Ołomuniec odpada 120 km dalej, żeby to nadrobić czasowo na autostradzie musiałbym osiągać prędkości zbliżone do F1 ;-) licząc, że bramek w Sośnicy też z marszu nie minę.

muszę to przemyśleć bo wkrótce zamawianie winiet ;-)
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 25.05.2017 13:35

Tomala1978 napisał(a):
Pazurek napisał(a):
kamzio napisał(a):
Planując trasę korzystajcie z Openstreet Map. https://www.openstreetmap.org/#map=9/46.8001/15.5237

Macie tam na bieżące informacje, które odcinki są płatne, a które nie (po zbliżeniu na linię drogi mamy napis "toll" albo "toll free"). Ta mapa powstaje z pracy userów i jest bardzo aktualna.


Mogę wstawić start i metę a jak na tej mapie wstawić miejsca przez które chce jechać bo nie widzę takiej możliwości.


Musisz się chyba zalogować , ja korzystam z targeo i wgrywam do nawigacji i też muszę się tam logować .

Ale ja jestem tam zalogowany i nie widzę żeby się dało jak nie ma takiej możliwości to ta mapa się nie nadaje. Na targeo zrobiłem sobie mapę na Automapę.
karolw88
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.02.2016
Proszę o ocenę trasy Warszawa-Seget Donji

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolw88 » 29.05.2017 13:56

Witam wszystkich,
wybieram się pierwszy raz do Chorwacji (sierpień) i proszę Cro-maniaków o pomoc w ocenie mojej trasy. Podróżuję 2+1, dziecko 2,5 lat, nocleg w Bratysławie, interesuje mnie droga z dobrą nawierzchnią. Czy wybrany odcinek z Warszawy do granicy jest ok ? Czy granica przez Cieszyn to dobry wybór ? Czy odcinek przez Czechy jest darmowy ? nie chciałbym kupować dodatkowej winiety, a może lepiej od razu przez Słowację ? czy na tym odcinku Słowacji droga jest ok ? Dzięki za każdą pomoc i poradę.
https://goo.gl/maps/CSDumgxmNM22
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 163
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone