Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2015 15:06

Delikatesy napisał(a):"wspanałą 86" to ironia , czy jest ok.


Przede wszystkim route 86 jest kultowa.;)
Tu masz 108 stronicowy wątek o niej:
aktualizacja-stanu-wegierskiej-drogi-nr-86-t27834-1605.html

A jeszcze jest kilka innych jej poświęconych :D
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 28.07.2015 15:13

Na Lućko jestem zdecydowany , jak wyjadę o 20.00 myślę że będę tam między 4.00 a 6.00 , najgorsze korki w Słowenii
przy wjeżdzie do CRO , jak pisałem gdzieś tam moja znajoma 18.lipca stała ponad dwie godziny , póżniej dojazdówka
do pierwszych bramek ponad godzinę , skończyło się tak : Częstochowa wyjazd 19.30 , przyjazd Trogir 15.00 sobota.
I właśnie w tym momencie troszku popuściłem , najdłużej jechałem trzy lata temu 17h ( ale był wypadek na autostradzie w Słowenii ),
ponad 19 h do już duża kupa. Jadę ze znajomymi ( plus dwie rodziny i my ), którzy nie byli jeszcze w CRO i nie chcę ich wystraszyć. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2015 15:21

No to sobie postoicie w korkach 8)
Masz kilka alternatyw, a wybierasz największe korki :roll:

Twój wybór 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.07.2015 15:26

Nawet jakby jechać "normalnie" czyli Cz-A-Slo-Hr to też można trochę ograniczyć korki :oczko_usmiech: :mrgreen:
Zamiast autostradą w Słowenii, na końcu której w soboty robią się kilkukilometrowe korki, pojechać słynnym objazdem M-L-P. Jeśli na drodze nr 9 do granicy jest spory ruch lub nawet korek, zjechać na przejście w Rogatec. Jak ominąć Lučko już tu kilka razy pisali :oczko_usmiech: :mrgreen:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 28.07.2015 15:38

Tylko objazd MLP. Autostrada w Slowenii korkuje sie od switu lub wczesniej. W ten weekend bedzie najwiekszy ruch
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2015 18:58

Chwilami mam wrażenie, że część ludzi świadomie i celowo pakuje się w kłopoty, bo tak bardzo lubi, uwielbia stać w korkach i potem narzekać :wink: 8)

Jedni kombinują, wymyślają objazdy, wszystko kalkulują,
przygotowują się do podróży bardzo solidnie, omijają korki i się cieszą 8)

A drudzy jadą, jak im GPS pokaże i panicznie boją się zapłacić na Lucko kartą, a co dopiero jakiś objazd-ucieczkę przed korkami zastosować :wink: :wink: :wink:
Zjechać na boczną drogę, toż to skrajnie niebezpieczne, na pewno na nas napadną zbóje albo asfalt się skończy :wink: :wink: :wink:
A potem narzekanie :wink:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 28.07.2015 19:10

..dlatego startuję w poniedziałek, na dwa dni, ze spankiem, Lućko we wtorek 25 sierpnia, a powrót we wrześniu, 5-tego ... i tu może być przytkane.
Zabiorę kreta, może się przydać :P ; może sam se przetkam przed Karlowacem.
A propos, nie ma jak Chorwacja we wrześniu...
slavko.v napisał(a):Lucko - to są bramki na autostradzie za Zagrzebiem, gdzie pobiera się bilecik, albo się płaci, gdzie często z sezonie są duuuuuże korki, zwłaszcza w weekendy!
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 28.07.2015 19:17

a propos , boją się zapłacić kartą ..
Lednice, daj procedurkę na płacenie kartą .... please..
Sam mam obawy ... czy podołam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2015 19:42

oldGIZMO napisał(a):a propos , boją się zapłacić kartą ..
Lednice, daj procedurkę na płacenie kartą .... please..
Sam mam obawy ... czy podołam.


Myślę, że tak :D
Wszystko już opisano na forum 8)

karta-na-bramkach-w-cro-t23900.html
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
platnosc-karta-za-autostrade-w-chorwacji-t38766.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2015 07:47

Płatność kartą jest ok tylko jak ktoś jedzie z boxem i ma podwyższone auto to może mu naliczyć różne opłaty bo może auto zakwalifikować do II grupy.
W obie strony Zadar-Pirovac ściągnęło mi prawidłowo 138kn, a w drodze powrotnej za odcinek Zagreb-Maclelj 72kn zamiast 48 - w drodze do CRO ściągnęło prawidłowo. Niby 24kn niewiele, ale poczucie oszustwa niesmak pozostawia. Na bramce z płatnością gotówkową pewnie nie było by problemu. Ktoś już pisał o tym na forum.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2015 08:02

PWojtek napisał(a):Płatność kartą jest ok tylko jak ktoś jedzie z boxem i ma podwyższone auto to może mu naliczyć różne opłaty bo może auto zakwalifikować do II grupy.
W obie strony Zadar-Pirovac ściągnęło mi prawidłowo 138kn, a w drodze powrotnej za odcinek Zagreb-Maclelj 72kn zamiast 48 - w drodze do CRO ściągnęło prawidłowo. Niby 24kn niewiele, ale poczucie oszustwa niesmak pozostawia. Na bramce z płatnością gotówkową pewnie nie było by problemu. Ktoś już pisał o tym na forum.


Ale na bramkach "karcianych" masz przycisk wzywający obsługę, więc jeśli się zorientowałeś że zaliczyło Cię do niewłaściwej kategorii, wzywasz obsługę i wyjaśniasz sprawę na miejscu.
Ps. To nie oszustwo, tylko błąd maszyny która niestety (albo i stety) nie myśli :oczko_usmiech: :mrgreen:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 29.07.2015 09:05

PWojtek napisał(a):W obie strony Zadar-Pirovac ściągnęło mi prawidłowo 138kn, a w drodze powrotnej za odcinek Zagreb-Maclelj 72kn zamiast 48 - w drodze do CRO ściągnęło prawidłowo.


Mam dokładnie te same spostrzeżenia, z tą różnica, że 72kn policzyło mi w drodze do Dalmacj (odciniek Macelj-Zagrzeb), a w drodze powrotnej do PL "urzędowe" 48kn (Zagrzeb-Macelj).

Zagrzeb-Trogir, prawidłowo w obie strony.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2015 09:24

dids76 napisał(a):
PWojtek napisał(a):Płatność kartą jest ok tylko jak ktoś jedzie z boxem i ma podwyższone auto to może mu naliczyć różne opłaty bo może auto zakwalifikować do II grupy.
W obie strony Zadar-Pirovac ściągnęło mi prawidłowo 138kn, a w drodze powrotnej za odcinek Zagreb-Maclelj 72kn zamiast 48 - w drodze do CRO ściągnęło prawidłowo. Niby 24kn niewiele, ale poczucie oszustwa niesmak pozostawia. Na bramce z płatnością gotówkową pewnie nie było by problemu. Ktoś już pisał o tym na forum.


Ale na bramkach "karcianych" masz przycisk wzywający obsługę, więc jeśli się zorientowałeś że zaliczyło Cię do niewłaściwej kategorii, wzywasz obsługę i wyjaśniasz sprawę na miejscu.
Ps. To nie oszustwo, tylko błąd maszyny która niestety (albo i stety) nie myśli :oczko_usmiech: :mrgreen:


1. Na wyświetlaczu widziałem, że mi nieprawidłowo naliczyło, ale nie dostałem kwitka z maszyny (może papier się skończył a może celowo) więc kiepsko było by wytłumaczyć obsłudze o co mi chodzi,
2. Strata czasu była by większa niż warte te 24 kuny bo jechaliśmy na 3 auta i musiałbym wszystkich wstrzymać do czasu wyjaśnienia i zwrotu kasy, a to się mija z celem wjazdu na bramki do płatności kartą
3. Koledzy za mną też nie dostali potwierdzenia w postaci wydruku, tam gdzie nam naliczało prawidłowo wydruki były na 138kn - może to zbieg okoliczności

Mimo tego w przyszłości i tak będę korzystał z tych bramek :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2015 09:29

PWojtek napisał(a):1. Na wyświetlaczu widziałem, że mi nieprawidłowo naliczyło, ale nie dostałem kwitka z maszyny (może papier się skończył a może celowo) więc kiepsko było by wytłumaczyć obsłudze o co mi chodzi,
2. Strata czasu była by większa niż warte te 24 kuny bo jechaliśmy na 3 auta i musiałbym wszystkich wstrzymać do czasu wyjaśnienia i zwrotu kasy, a to się mija z celem wjazdu na bramki do płatności kartą
3. Koledzy za mną też nie dostali potwierdzenia w postaci wydruku, tam gdzie nam naliczało prawidłowo wydruki były na 138kn - może to zbieg okoliczności


Z tego co pamiętam, to żeby na bramkach automatycznych dostać wydruk trzeba o niego "poprosić" czyli nacisnąć przycisk :oczko_usmiech: :mrgreen:
Fakt na A2 różnica niewielka, ale zawsze to 13zł, gorzej gdyby takie coś było na A1. :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. W 2012 roku wracaliśmy ze znajomymi którzy jechali Oplem Vivaro i na A1 policzyło ich jak za osobówkę a na A2 już kategorię wyżej :oczko_usmiech: :mrgreen:
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 29.07.2015 13:01

dids76 napisał(a):
PWojtek napisał(a):1. Na wyświetlaczu widziałem, że mi nieprawidłowo naliczyło, ale nie dostałem kwitka z maszyny (może papier się skończył a może celowo) więc kiepsko było by wytłumaczyć obsłudze o co mi chodzi,
2. Strata czasu była by większa niż warte te 24 kuny bo jechaliśmy na 3 auta i musiałbym wszystkich wstrzymać do czasu wyjaśnienia i zwrotu kasy, a to się mija z celem wjazdu na bramki do płatności kartą
3. Koledzy za mną też nie dostali potwierdzenia w postaci wydruku, tam gdzie nam naliczało prawidłowo wydruki były na 138kn - może to zbieg okoliczności


Z tego co pamiętam, to żeby na bramkach automatycznych dostać wydruk trzeba o niego "poprosić" czyli nacisnąć przycisk :oczko_usmiech: :mrgreen:
Fakt na A2 różnica niewielka, ale zawsze to 13zł, gorzej gdyby takie coś było na A1. :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. W 2012 roku wracaliśmy ze znajomymi którzy jechali Oplem Vivaro i na A1 policzyło ich jak za osobówkę a na A2 już kategorię wyżej :oczko_usmiech: :mrgreen:


A płatność kartą na bramkach nie jest droższa niż za gotówkę , jak wracałem w tamtym roku , po sprawdzeniu wyciągu opłata była wyższa niż normalnie , tylko teraz nie wiem czy może moje autko
( C 4 PICASSO GRAND wraz z bagażnikiem dachowym )zostało zaliczone do innej grupy czy rzeczywiście jest drożej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 98
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone