Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 27.02.2017 12:19

gusia-s napisał(a):
Darkos napisał(a):-
A'propos:
tyniolek napisał(a):Trochę jakby Lefka :D

Chciałoby Ci się autorko porównać w kilku zdaniach Krk z Lefkadą?
Widokowo obie piękne, do obu dojazd mostem, obie górzyste :) Inny kolor morza i rodzaj plaż. Nie... no to tak trzeba by było porównywać w równorzędnych aspektach ... :)


Mi się tylko tak skojarzyła ta jedna plaża, skały, kolor wody i autorka, której pierwszą relację czytałam z Lefkady właśnie :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.02.2017 17:08

tyniolek napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Darkos napisał(a):-
A'propos:
tyniolek napisał(a):Trochę jakby Lefka :D

Chciałoby Ci się autorko porównać w kilku zdaniach Krk z Lefkadą?
Widokowo obie piękne, do obu dojazd mostem, obie górzyste :) Inny kolor morza i rodzaj plaż. Nie... no to tak trzeba by było porównywać w równorzędnych aspektach ... :)


Mi się tylko tak skojarzyła ta jedna plaża, skały, kolor wody i autorka, której pierwszą relację czytałam z Lefkady właśnie :)
No i ja miałam to samo na myśli ... Golden czy tam Złota z Krk bardzo przypomina Porto z Lefkady, Białą z Itaki i Pasjace z Popovici za Dubrovnikiem i chyba tą ostatnią najbardziej z uwagi na bardzo podobny kolor skał i wysokość klifu :)
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 27.02.2017 19:26

Zauroczyć to jednak trzeba umić :) Dzięki za inspirację.
Rezerwacja na wrześniowy Punat już się domyka :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.02.2017 09:01

AdamZ napisał(a):Zauroczyć to jednak trzeba umić :) Dzięki za inspirację.
Rezerwacja na wrześniowy Punat już się domyka :mrgreen:
Udanych wakacji :) ... do Punatu zajedziemy w relacji lada dzień :)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 28.02.2017 09:53

Im dłużej czytam Twoją relację, tym bardziej się utwierdzam, że wybór Krk-u na ten rok to był dobry wybór :) A tu jeszcze 4,5 miesiąca........

Relacja bardzo fajna !
Użytkownik usunięty
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2017 13:00

Witam :D

Kolega Masallah
W swojej relacji napisał,że Pag
to taka wersja"demo"Chorwacji

Po swoich doświadczeniach,oraz dzięki Twojej relacji
śmiem twierdzić,że to właśnie wyspa Krk
Jest właśnie taką wyspą
Jest tam wszystko
Klify, złoto ,piasek,błotka,oraz najfajniejszy żwirek jaki spotkałem w Hr. :D
To jeżeli chodzi o to co natura stworzyła,
bo miasteczka to nie moja bajka,(choć lubię)

Pozdrawiam :papa:

ps.O istnieniu"Złotej" 8O niedawno się dowiedziałem i
śni mi się po nocach :roll:
Ostatnio edytowano 28.02.2017 18:06 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 28.02.2017 16:55

Z wielką przyjemnością nadrobiłem zaległości :) . Plaże cudne, kolor morza też przedni. :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.03.2017 01:01

Malowa napisał(a):Im dłużej czytam Twoją relację, tym bardziej się utwierdzam, że wybór Krk-u na ten rok to był dobry wybór :) A tu jeszcze 4,5 miesiąca........
Relacja bardzo fajna !
Przynajmniej wiesz dokąd jedziesz a ja :?: :mrgreen:
Za pochwałę dziękuję :)

tomekkulach napisał(a):... O istnieniu"Złotej" 8O niedawno się dowiedziałem i śni mi się po nocach :roll:
I co teraz z tym zrobić :?: :oczko_usmiech:

Natura stworzyła na Krku naprawdę wiele, tylko ludzie tych kamiennych miasteczek nie pobudowali. Mogliby jeszcze dosadzic porządnych palm ... ale czy to nadal by był Krk? :oczko_usmiech:

Nefer napisał(a):Z wielką przyjemnością nadrobiłem zaległości :) . Plaże cudne, kolor morza też przedni. :)
Przyznam, że najwięcej najładniejszych plaż dostępnych dla szczurów lądowych jest własnie w okolicach Starej Baski. Tych dla wilków morskich również w tej okolicy jest najwięcej + trochę w okolicach Baski. Wszystkie są otoczone przez naturę, żadnych tam deptaków, uliczek za plecami. Ja takie lubię najbardziej. Kilka plaż z pozostałych miejscowości też pokażę i ocenicie całokształt. Jadąc drugi raz zdecydowanie wybrałabym jeden słuszny kierunek na miejsce noglegowe - Stara Barbara rządzi :!: :oczko_usmiech:

Jutro postaram się wrzucić kolejny odcinek :)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 01.03.2017 12:16

tomekkulach napisał(a):Witam :D

Kolega Masallah
W swojej relacji napisał,że Pag
to taka wersja"demo"Chorwacji

Po swoich doświadczeniach,oraz dzięki Twojej relacji
śmiem twierdzić,że to właśnie wyspa Krk
Jest właśnie taką wyspą



Baaardzo trafne określenie :D ( odnośnie Pagu pewnie też, ale nie byłam więc nie wiem).
Zawsze będę polecać Krk, bo nie ma się do czego przyczepić, ale to jeszcze nie to... dopiero w Dalmacji poczułam, że to jest to, czego szukałam. A że każdy szuka czegoś innego, to polecam Krk bo jest niezaprzeczalnie fajny ( chociaż ja już tam raczej nie wrócę).
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.03.2017 12:31

Magda O. napisał(a):... polecam Krk bo jest niezaprzeczalnie fajny ( chociaż ja już tam raczej nie wrócę).

..... i to mi się podoba. Nie każdy miło wspomina KRK, nie dla każdego jest to miejsce. Ja też mam takie, że byłem raz i wystarczy choć tak naprawdę to miejsce jak każde inne. Dlaczego tak - nie wiem. Może promieniowanie kosmiczne, może żyły wodne, może .... :wink:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 01.03.2017 14:24

woka napisał(a):
Magda O. napisał(a):... polecam Krk bo jest niezaprzeczalnie fajny ( chociaż ja już tam raczej nie wrócę).

..... i to mi się podoba. Nie każdy miło wspomina KRK, nie dla każdego jest to miejsce. Ja też mam takie, że byłem raz i wystarczy choć tak naprawdę to miejsce jak każde inne. Dlaczego tak - nie wiem. Może promieniowanie kosmiczne, może żyły wodne, może .... :wink:

;)
W moim przypadku to raczej kwestia tego, że wolę jechać gdzieś indziej. Gdybym jednak miała bardzo długi urlop, to pewnie bym wróciła na chwilę chociażby do miasta Krk, które moim zdaniem jest jednym z ładniejszych na wybrzeżu czy w okolice Stara Baška.
Ale ten zielony, dziki Pelješac tak mnie urzekł że przy nim wszystkie inne miejsca wypadają blado ;)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 01.03.2017 14:50

gusia-s napisał(a):Przyznam, że najwięcej najładniejszych plaż dostępnych dla szczurów lądowych jest własnie w okolicach Starej Baski. Tych dla wilków morskich również w tej okolicy jest najwięcej + trochę w okolicach Baski.

Z pewnością na Krk chciałbym powrócić, Stara Baśka wydaje się dobrą lokalizacją :) .
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.03.2017 16:17

gusia-s napisał(a): Przyznam, że najwięcej najładniejszych plaż dostępnych dla szczurów lądowych jest własnie w okolicach Starej Baski.(...) Jadąc drugi raz zdecydowanie wybrałabym jeden słuszny kierunek na miejsce noglegowe - Stara Barbara rządzi :!: :oczko_usmiech:


Obrazek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.03.2017 21:17

Dzień 5 - 6.07.2016 środa

Dzień lenia i wieczorny wypad na pobliski szczyt.


Kolejny dzień zapowiada piękną pogodę :hearts:
DSCN6152.JPG
DSCN6153.JPG


Po wczorajszym kajakowaniu, robimy sobie dzień laby. Żadnego wysiłku. Cały dzień leniuchujemy na kempingu i przykempingowej plaży Obrazek.
DSCN6150.JPG


Z rana morze jest bardzo spokojne a plaża praktycznie pusta, w trakcie dnia znowu jednak zaczyna mocno wiać 8O
DSCN6154.JPG
DSCN6145.JPG
DSCN6147.JPG


Na końcu głównej plaży jest zaciszny kącik, udało nam się go zająć pierwszego dnia może uda się i dziś.
plaża skrila.JPG


Idziemy sprawdzić.
DSC_1674.jpg


Miejsce okazuje się wolne więc część dnia spędzamy właśnie tam, bacznie obserwowani Obrazek
DSCN6148.JPG


Aparat i komórki też mają wolne. W międzyczasie jakiś obiadek, obchód kempingu bo jeszcze się z nim dobrze nie zapoznaliśmy, ponowne moczenie się w Jadranie. Trochę gadamy z kempingowymi sąsiadami, którzy w ubiegłym roku też byli na tym kempie. Pytam czy też tak wiało, okazuje się, że wcale Obrazek

Tak upływa dzień, nuda. Wieczorem przypominam sobie, co wczoraj widziałam.
DSCN6115.JPG
DSCN6126.JPG


Może by się ruszył?
Tom nie zgłasza chęci, sąsiady też nie, więc idę sama i pomacham im z góry :)

Jako takiego szlaku nie znajduję więc idę tak jak mi wygodnie przedzierając się początkowo przez jakieś chaszcze. Pierwszy przystanek.
DSCN6156.JPG


Ściągam zoomem naszą miejscówkę, w jej lokalizacji pomaga stojące obok czerwone auto i charakterystyczny dach naszej budki :).
DSCN6157.JPG


Kamienne kopczyki już blisko :).
DSCN6158.JPG


Docieram do nich w 10 minut od rozpoczęcia wspinaczki. Na horyzoncie rysuje się garb Cresu.
DSCN6162.JPG


Kopczyki pięknie oświeca zachodzące słoneczko. Działają tu nawet kempingowe Internety Obrazek :)
DSCN6163.JPG
DSCN6164.JPG
DSCN6165.JPG


Pobliska Oprna skryła się już w cieniu i pożegnała swoich gości.
DSCN6160.JPG
DSCN6166.JPG


Powyżej plaży (mniej więcej na połowie wysokości fotki) widoczna ścieżka na zboczu. Można nią dotrzeć do tej malutkiej plażyczki, przy której wczoraj z kajaka obserwowaliśmy skoczka.
DSCN6167.JPG


A w drugą stronę widoczny fragment Starej Baski, Prvic, Grugr i Velebit.
DSCN6168.JPG

DSCN6175.JPG


Za sobą dostrzegam kolejne wzgórze z kopczykami, nie było go widać z kempingu.
DSCN6171.JPG


Na dole wiało ale tu ... mało łba nie urwie, mimo to postanawiam iść dalej. Natrafiam na fajną ścieżkę … przynajmniej na razie :mrgreen:
DSCN6172.JPG


Z tej wysokości widać więcej :)
DSCN6173.JPG
DSCN6174.JPG


Dochodzi do bliskiego spotkania :)
DSCN6176.JPG
DSCN6177.JPG


Jestem coraz dalej od kempingu. Podoba mi się :)
DSCN6178.JPG
DSCN6184.JPG
DSCN6186.JPG
DSCN6187.JPG


Spotykam wcześniej widzianą koleżankę ;) Prawie się dogadałyśmy ;) :mrgreen: Dopóki mówię jej językiem, zbliża się na zawołanie. Niepotrzebnie się do niej zwracam po ludzku … jak człowiek … dobry człowiek :mrgreen: :mrgreen: Wiatr tak dmucha, że musicie wybaczyć te odgłosy i wstrząsy … i proszę się nie śmiać … dobrze mi szło :mrgreen:


Owca mnie olała więc znów zostałam sama.

Za chwilę jednak spotykam jej rodaczki :mrgreen: Mają tu co poszamać. Niżej nie ma praktycznie roślin, tylko ostre skały.
DSCN6189.JPG
DSCN6190.JPG


Ależ tu pustooooo … tylko ptaszki ćwierkają ;)


Szczyty wyrastają tu jak grzyby po deszczu, za każdą zdobytą górką wyłania się kolejna, której nie widać z górki niżej.
DSCN6191.JPG


Ale są też bardzo głębokie rozpadliny, niebezpieczne o zmroku :oslabiony: Po jej zobaczeniu postanawiam zawrócić. Kto by mnie w takiej znalazł i kiedy. Pytanie czy ktoś by mnie szukał ;)
DSCN6193.JPG


Jestem spowrotem przy pierwszych kopczykach, skąd widać już kemping. Robi się coraz ciemniej.
DSCN6194.JPG
DSCN6200.JPG
DSCN6205.JPG
DSCN6201.JPG
DSCN6203.JPG


Schodząc po czymś takim trzeba uważać na usuwające się spod stóp kamienie. Mimo, że w adidaskach idzie mi się bardzo wygodnie.
DSCN6196.JPG


I prawie na dole :).
DSCN6207.JPG


Cała wędrówka od wyjścia z kempingu do powrotu zajęła mi nieco mniej niż 2 h.
Tak oto upłynął ten dzień :)
DSCN6209.JPG
DSCN6211.JPG


Już całkiem wieczorem Tom wprawia mnie w osłupienie 8O stwierdza, że jutro możemy ruszyć w góry na najwyższy szczyt Krku - Obzovo 8O :look: Nie wierzę :mrgreen: przecież jeszcze 2 dni temu, kiedy przechodziliśmy obok wejścia na szlak powiedział NO WAY :!: Przegrzał się czy co :?: :oczko_usmiech:

Start o 5 rano najpóźniej i ani minuty dłużej :!: To warunek Toma, na powrocie i tak dopadnie nas już upał. Ustawiam budzik i pospiesznie uciekamy spać Obrazek

cdn ... :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 01.03.2017 21:26

będą góry :oczko_usmiech: :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone