Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 09.04.2014 11:48

Dzieki za odpowiedź :) Z racji że nie wydaję 1000 euro na rozliczenia elektroniczne, dam się "naciąć" tak jak w zeszłym roku :)
martol92
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 30.03.2011
Przelew zaliczki do Chorwacji- sprawa pilna

Nieprzeczytany postnapisał(a) martol92 » 09.04.2014 11:53

Witajcie :) Po długim poszukiwaniu w końcu znaleźliśmy kwaterę w Basce Vodzie. (ul. A.G. Matosa- może ktoś jest w stanie coś powiedzieć nt. okolicy? :) )
Dostałam mejla potwierdzającego, czas wysłać zaliczkę- 30%. Zawsze tym zajmował się kuzyn, który w tym roku z nami nie jedzie. Musze więc poradzić sobie sama. :)
Konto mam najzwyklejsze w BZ WBK.
Czy ktoś jest w stanie mnie pokierować? Przelew muszę zrobić tak szybko, jak się da.

Przy okazji, dostałam jeszcze od Chorwata takie info:
Please be aware that sometimes the banks take their provision when you make the payment. For exemple: you paid 1.000,00 eur from your acccount, but we received 990,00 eur. That means that the bank took 10 eur for "their service". We need to receive the exact amount (1.000 eur) which mens that you have to make the transfer 1.010,00 eur, or pay extra 10,00 eur upon arrival.

Czyli, że mam zapłacić 10 euro więcej? Wszystkie banki biorą taką prowizje?

Pozdrawiam i naprawdę liczę na pomoc! :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Przelew zaliczki do Chorwacji- sprawa pilna

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.04.2014 11:54

szpulaszpula
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 14.03.2014
Re: Przelew zaliczki do Chorwacji- sprawa pilna

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 09.04.2014 12:24

W moich bankach za przelewy zagraniczne trochę sobie liczą, więc skorzystałem dwukrotnie z pomocy kolegi, który ma konto BZ WBK. Przelewałem kwoty 200 EUR i 30 EUR. Za każdy przelew płaciłem ok. 30zł wszystkich dodatkowych opłat (prowizja banku i wszystkich banków pośredniczących, itp... - opcja OUR w trybie zwykłym), więc dokładnie 200 EUR i 30 EUR wpłynęły na konta wynajmujących.

W jednym z tych przypadków kasa była na koncie następnego dnia.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: Przelew zaliczki do Chorwacji- sprawa pilna

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.04.2014 13:05

martol92 napisał(a):Witajcie :) Po długim poszukiwaniu w końcu znaleźliśmy kwaterę w Basce Vodzie. (ul. A.G. Matosa- może ktoś jest w stanie coś powiedzieć nt. okolicy? :) )
Dostałam mejla potwierdzającego, czas wysłać zaliczkę- 30%. Zawsze tym zajmował się kuzyn, który w tym roku z nami nie jedzie. Musze więc poradzić sobie sama. :)
Konto mam najzwyklejsze w BZ WBK.
Czy ktoś jest w stanie mnie pokierować? Przelew muszę zrobić tak szybko, jak się da.

Przy okazji, dostałam jeszcze od Chorwata takie info:
Please be aware that sometimes the banks take their provision when you make the payment. For exemple: you paid 1.000,00 eur from your acccount, but we received 990,00 eur. That means that the bank took 10 eur for "their service". We need to receive the exact amount (1.000 eur) which mens that you have to make the transfer 1.010,00 eur, or pay extra 10,00 eur upon arrival.

Czyli, że mam zapłacić 10 euro więcej? Wszystkie banki biorą taką prowizje?

Pozdrawiam i naprawdę liczę na pomoc! :)


Po pierwsze: przecież te 10 euro podał jako przykład :)
Po drugie: trzeba zaznaczyć, że koszty przelewu pokrywa wysyłający. Wtedy beneficjent otrzymuje kwotę, którą wysyłasz, a Ty zostajesz obciążona kosztami. Jeśli chodzi o koszty, to zależnie od banku, rodzaju konta, banków pośredniczących (jeżeli wystepują) itp.
martol92
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) martol92 » 09.04.2014 17:02

Dzięki. A jak to wygląda dokładnie z przelewem przez pocztę? Ile oni sobie życzą za taką operację? Muszę od nich kupić euro?
Plus inna opcja- pieniądze w kopercie? Powie ktoś coś więcej? Ktora opcja jest najbardziej korzystna?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.04.2014 17:13

martol92 napisał(a):Dzięki. A jak to wygląda dokładnie z przelewem przez pocztę? Ile oni sobie życzą za taką operację? Muszę od nich kupić euro?
Plus inna opcja- pieniądze w kopercie? Powie ktoś coś więcej? Ktora opcja jest najbardziej korzystna?


Ja tego roku pierwszy raz wysyłałem zaliczkę. Osoba do której jadę sama poleciła mi wysłać pocztą bo wiadomo ile kosztuje, zapakowałem więc do koperty euro, kopertę do kolejnej koperty by się w drodze nie rozwaliło i poszedłem na poczcie, dostałem świstek wysyłki zagranicę wypisałem podałem wartość (w PLN) i wysłałem za około 20 coś złotych.
Na stronie poczty polskiej można było sprawdzić gdzie aktualnie są moje byłe euro.
Do Chorwacji wliczając wekend list dotarł po 5 dniach.

Na stronie poczty polskiej możesz sobie sprawdzić ile kosztuje wysyłka z określoną zawartością i masz pewne że nic więcej żaden bank pośredni nie skasuje a w przypadku zagubienia przesyłki przez pocztę polską masz potwierdzenie nadania wartościowej przesyłki więc oddadzą pełną kwotę wraz z kosztami nadania.
martol92
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) martol92 » 09.04.2014 17:20

paulr napisał(a):
Ja tego roku pierwszy raz wysyłałem zaliczkę. Osoba do której jadę sama poleciła mi wysłać pocztą bo wiadomo ile kosztuje, zapakowałem więc do koperty euro, kopertę do kolejnej koperty by się w drodze nie rozwaliło i poszedłem na poczcie, dostałem świstek wysyłki zagranicę wypisałem podałem wartość (w PLN) i wysłałem za około 20 coś złotych.
Na stronie poczty polskiej można było sprawdzić gdzie aktualnie są moje byłe euro.
Do Chorwacji wliczając wekend list dotarł po 5 dniach.

Na stronie poczty polskiej możesz sobie sprawdzić ile kosztuje wysyłka z określoną zawartością i masz pewne że nic więcej żaden bank pośredni nie skasuje a w przypadku zagubienia przesyłki przez pocztę polską masz potwierdzenie nadania wartościowej przesyłki więc oddadzą pełną kwotę wraz z kosztami nadania.


Dzięki! Czyli idę na pocztę i mówię, że chciałabym wykonać przekaz pocztowy międzynarodowy czy wysłać list wartościowy? (a może to to samo? hehe ) Trochę się boję, bo u nas zaliczka to ponad 300 euro.
Na stronie www poczty wyliczyłam, że wyjdzie mnie to 43zł... Może jednak lepiej BZ WBK? Czy wie ktoś konkretnie ile aktualnie pobiera ten bank?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.04.2014 17:41

martol92 napisał(a):
paulr napisał(a):
Ja tego roku pierwszy raz wysyłałem zaliczkę. Osoba do której jadę sama poleciła mi wysłać pocztą bo wiadomo ile kosztuje, zapakowałem więc do koperty euro, kopertę do kolejnej koperty by się w drodze nie rozwaliło i poszedłem na poczcie, dostałem świstek wysyłki zagranicę wypisałem podałem wartość (w PLN) i wysłałem za około 20 coś złotych.
Na stronie poczty polskiej można było sprawdzić gdzie aktualnie są moje byłe euro.
Do Chorwacji wliczając wekend list dotarł po 5 dniach.

Na stronie poczty polskiej możesz sobie sprawdzić ile kosztuje wysyłka z określoną zawartością i masz pewne że nic więcej żaden bank pośredni nie skasuje a w przypadku zagubienia przesyłki przez pocztę polską masz potwierdzenie nadania wartościowej przesyłki więc oddadzą pełną kwotę wraz z kosztami nadania.


Dzięki! Czyli idę na pocztę i mówię, że chciałabym wykonać przekaz pocztowy międzynarodowy czy wysłać list wartościowy? (a może to to samo? hehe ) Trochę się boję, bo u nas zaliczka to ponad 300 euro.


Na stronie www poczty wyliczyłam, że wyjdzie mnie to 43zł... Może jednak lepiej BZ WBK? Czy wie ktoś konkretnie ile aktualnie pobiera ten bank?


ja to wysłałem jako list wartościowy,
Nie sprawdzałem opłat z banku (sam mam M) ale jak widziałem że była opłata i ktoś dostał 10E mniej to już za sam brak 10e masz 42zł, jak poczytasz dokładnie to znalazłem sposoby z jakimiś aliorami itp gdzie przelew jest za darmo, ale czy warto na 1 przelew zakładać konto, trzeba już się samemu zastanowić co jest najwygodniejsze.
Ja tak jak napisałem nie zastanawiałem się czy bank pobierze mi tyle czy tyle. Zrobiłem sobie spacerek na pocztę i o ile nigdy nie miałem dobrego zdania o naszej poczcie tym razem nie miałem zastrzeżeń.
Może pogadać z chorwatem może zmniejszy kwotę zaliczki :)
jck1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jck1 » 09.04.2014 18:04

Witajcie,
Ja w zeszłym tygodniu robiłem przelew 150 euro zaliczki ze swojego eKonta w mBanku. Prowizja za przelew i przewalutowanie wyniosła 20 zł i opłata za komunikat SWIFT 5 zł. Kurs, po którym było przewalutowanie był lekko złodziejski bo 4,30 zł no ale trudno. Generalnie chyba tragedii nie ma.

Pozdrawiam
Jck1
szpulaszpula
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 09.04.2014 18:54

martol92 napisał(a):
Dzięki! Czyli idę na pocztę i mówię, że chciałabym wykonać przekaz pocztowy międzynarodowy czy wysłać list wartościowy? (a może to to samo? hehe ) Trochę się boję, bo u nas zaliczka to ponad 300 euro.
Na stronie www poczty wyliczyłam, że wyjdzie mnie to 43zł... Może jednak lepiej BZ WBK? Czy wie ktoś konkretnie ile aktualnie pobiera ten bank?


Kilka postów wyżej dokładnie Tobie napisałem :)
Około 30zł opłat dla wszystkich banków i jesteś pewny, że dokładnie taka kasa dojdzie do odbiorcy. Dokładna opłata pojawi się jak wpiszesz wszystkie dane do przelewu.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 09.04.2014 20:32

Tydzień temu robiłem przelew do Chorwacji - pierwszy raz :D

Mój bank (PKO SA) sobie darowałem, bo mają od takich transakcji złodziejskie prowizje.

Na stronie Poczty Polskiej jest info, że za przekaz pocztowy zagraniczny liczą 23 zł + 1% sumy. W moim przypadku wyszło dokładnie tak - od kwoty 100 euro (fakt, że kupionej o 10 gr drożej niż w kantorach) zapłaciłem 27,50 zł.

Kasa dotarła na 3 dzień roboczy, czyli szybko.

A na 4-ty dzień dostałem od listonosza przekaz na kwotę 14,65 zł z informacją: "nadwyżka za przekaz do Chorwacji". Nie bardzo rozumiem, czemu mi zwrócili część kasy, ale wychodzi na to, że przekaz wyniósł mnie jakieś 13 zł. :D :D
martol92
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) martol92 » 11.04.2014 14:15

Czy przy platnosci poczta listem wartościowym, wygląda to tak, że do Chorwata :) przychodzi listonosz i daje mu pieniadze do reki?
Bo pytając Chorwata, czy nie ma nic przeciwko, zebym zaplacila poczta, napisal mi:
"Money has to be on our account using the procedure everyone uses:)
Pls try to understand me."

No i cóż...
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 11.04.2014 14:44

No to mu wyślij przelewem, prowizje potraktuj jako zło konieczne i tyle. I tak ostatecznie kwota prowizji na tle całościowych wydatków związanych z urlopem w CRO jest śmieszna. Teraz prowizje przełkniesz - a do wakacji o niej zapomnisz.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 11.04.2014 14:49

W moim PKOBP, niewiele się zmieniło, tyle, że przelew SWIFT w EURO można zrobić przez internet i jest o 20 zł, taniej niż przy okienku. Ta przyjemność kosztowała mnie jedynie 110 zł... ;\

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 11.04.2014 14:54 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone