Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prsiut, trufle i laweta czyli nasza Istria 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 06.08.2015 11:48

To i ja potowarzyszę ...Tej części Cro nie znam , więc chętnie pooglądam i poczytam ...
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 06.08.2015 13:23

Może gdzieś i dla mnie miejsce się znajdzie to również poczytam :D
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 06.08.2015 13:30

Skoro tak chętnie dzielisz żarełko....to może jakiś deser znajdzie się w relacji... 8)
Czekamy.Obrazek

:mrgreen:
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 06.08.2015 13:41

GOLDEN napisał(a):Skoro tak chętnie dzielisz żarełko....to może jakiś deser znajdzie się w relacji... 8)
Czekamy.Obrazek

:mrgreen:


GOLDEN specjalnie dla Ciebie deser prosto z Cro na obecne polskie upały: lodowe spagetti :D

DSC03186~2.jpg
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 06.08.2015 13:48

Dzięki. :D
Dobra...a teraz foty z tej Istrii,bo zaczną się demonstracje...zobaczysz... :mrgreen:
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 06.08.2015 19:53

GOLDEN napisał(a):Dzięki. :D
Dobra...a teraz foty z tej Istrii,bo zaczną się demonstracje...zobaczysz... :mrgreen:


W takim razie nie ma co się dalej smarkać bo się robi groźnie :) Zaczynamy.



Cz. 1 - Przygotowania, przyjazd i dzień pierwszy

Nad Istrią zastanawialiśmy się już od jakiegoś czasu no i w końcu decyzja zapadła.
Na Rovinj padło po długim i starannym rozpoznaniu (nie cierpię modnego ostatnio słowa reaserch). Wiele godzin spędzonych na przeszukiwaniu i czytaniu forum i różnych Waszych relacji.
Pierwsze poszukiwania kwatery - grudzień 2013. Na początku stycznia 2014 poszukiwania zakończone i zaliczka wpłacona. Potem już standardowo - grzebanie w necie w poszukiwaniu dodatkowych informacji o Rovinj, o miejscach które chcemy zobaczyć, trasa, koszty winiet, ubezpieczenie, assisatnce... i tu się zatrzymam bo to będzie ważne pod koniec relacji :wink: Coś mnie tknęło i wykupiłem troszkę lepszy pakiet assistance - holowanie po awarii do 200 km i 2 noclegi w hotelu. Potem się przekonałem, że trzeba było wykupić full opcję. Ale o tym później :mrgreen:

Dwa poprzednie pobyty w Cro służył nam wiernie stary SEAT Leon bez klimy a że od kilku miesięcy jeździliśmy już innym autem (z klimą) więc podróż nam nie straszna :hut:
Jetta zapakowana po dach i w drogę!
Wyjazd 3:54 02.08.2014.
Większość trasy bez fajerwerków, wręcz nuda. Czechy: winieta, lentilki i beznadziejne autostrady. Austria: winieta, porządne autostrady i droga przez Wiedeń prosta jak drut. Aż tu szok - brak korka na granicy austryjacko-słoweńskiej 8O 8O 8O Szczęki nam opadły. Ponieważ jedziemy na Istrię więc tym razem w pełni wykorzystujemy drogą, słoweńską winietę. Autostrady mają ładne, nie można powiedzieć. Trochę tylko przeszkadzają co jakiś czas bramki, na których trzeba zwolnić do 40km/h. Chyba to są pozostałości po systemie opłat, które teraz służą do pomiaru opłat od ciężarówek. Suniemy gładko aż do miejscowości Koper, przed granicą Słoweńsko-Chorwacką, jakieś 80 km do celu. Jakieś 4 km przed Koprem taki widok:

SSL12108.JPG


SSL12109.JPG


I tak przez następne 20 km aż do granicy. 2,5 godziny w korku prawie cały czas po górkę. Dobrą średnią w spalaniu paliwa diabli wzięli :(



A przyczyną tego nieszczęścia były dwa skrzyżowania ze światłami nieco dalej oraz chyba ostatnia w unii granica SLO/CHR której tam już chyba dawno nie powinno być!!!???

No ale jak już ruszyło, to ruszyło na dobre i już bliziutko aż czuć w powietrzu :)

SSL12112.JPG


SSL12113.JPG



Docieramy na miejsce 18:07 :)

DSC01575.JPG



...cdn... jeszcze dzisiaj
Ostatnio edytowano 06.08.2015 20:18 przez alladyndelscorcho, łącznie edytowano 1 raz
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 06.08.2015 20:05

Narobiłeś smaka... :smo:

P.S. Przed Koprem trzeba zjeżdżać na Crni Kal i dalej na przejście w Socerga. Omija się ten korek...
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 06.08.2015 20:14

Kwaterę znalazłem bez problemu (nawigacja plus street view załatwiło sprawę). Jak pisałem rozpoznanie było dokładne więc raczej nic mnie nie zaskoczyło. Kwaterka z klimą, wszystko na miejscu.
Taras cały dla nas:

DSC01599.JPG


A z tarasu wyjście na małe podwórko (w necie wyglądało na mniejsze):

DSC01597.JPG


A na podjeździe taka sytuacja:

DSC01651.JPG


DSC01648.JPG


DSC01650.JPG


Wielki krzak (drzewo) kiwi. Takich cudów jeszcze nie widziałem 8O

Wieczorem w miasto na pierwszą kolację. Było pysznie! Wino i piwo smakowało jak nigdy. Ajvar - prosiłem o dokładkę :mrgreen: Szybki rekonesans po starówce (nie za długi bo syna bolał brzuch i musiałem go nieść a trochę waży) i już wiemy - Rovinj jest cudne :D Idziemy spać zadowoleni i szczęśliwi choć już trochę zmęczeni.
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 06.08.2015 20:20

KarKoz napisał(a):Narobiłeś smaka... :smo:

P.S. Przed Koprem trzeba zjeżdżać na Crni Kal i dalej na przejście w Socerga. Omija się ten korek...


Dzięki. Zapamiętam :)
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 06.08.2015 20:26

Witam. W Rovinj byliśmy rok temu po kilku latach omijania Istrii. Dziś wiem, jaki to był błąd. Tym bardziej chętnie będę tutaj zaglądał. Fajna kwatera :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2015 20:32

Jak Istria to też poczytam. :lol:
Przy piwie :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.08.2015 21:01

Skoro kwatera git, to podaj namiar.
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 06.08.2015 21:25

zibi.s napisał(a):Witam. W Rovinj byliśmy rok temu po kilku latach omijania Istrii. Dziś wiem, jaki to był błąd. Tym bardziej chętnie będę tutaj zaglądał. Fajna kwatera :wink:


Czołem :papa: W razie czego namiary na priv.
Na razie się rozkręcam, później będzie ciekawiej :mrgreen: My też omijaliśmy Istrię ale nie żałujemy, że w końcu tam dotarliśmy.



Jedziemy dalej.



Następnego poranka jakoś nie mogłem spać (jeszcze się na zaaklimatyzowałem) i przed siódmą ruszyłem w miasto po pieczywo na śniadanie.
Ktoś na forum polecał pewną piekarnię (poniższe zdjęcie) więc ją odszukałem ale jakoś nie przypadła mi do gustu i później kupowałem "kruch" w pobliskim sklepiku.

DSC01577.JPG



Pora wczesna więc niepowtarzalna okazja zrobić kilka fotek Rovinj bez tłumów. To jedyne takie "puste" zdjęcia jakie udało mi się zrobić. Widocznie szybko się zaaklimatyzowałem bo już więcej tak wcześnie nie wstałem :)

DSC01587.JPG


DSC01584.JPG


DSC01582.JPG


DSC01586.JPG


DSC01588.JPG


DSC01589.JPG


DSC01591.JPG


DSC01592.JPG


DSC01593.JPG



Reszta dnia - plażing.
I tu informacja dla nowicjuszy: wejście na plażę przez kamp "Polari" jest płatne - 20 Kn dorośli, 10 Kn dzieci.
Kawałek wcześniej jest kamp "Villas" na który wchodzi się bezpłatnie. Kampy są jeden przy drugim (niczym nie oddzielone) więc wchodząc za darmo przez Villas można przejść na Polari, na którym są fajne darmowe baseny.
No cóż, "frycowe" zapłacone, potem już byliśmy cwaniaki :)
Plaża na kampie Polari taka sobie więc nawet nie mam za bardzo fotek.

DSC01610.JPG



Wieczorkiem wyjście na kolację. Czarne chmury dookoła. Ledwo doszliśmy do starówki i zaczęło padać więc znowu nie było czasu na zwiedzanie. Musieliśmy wejść do konoby bo nieźle lało. Zamawiamy pizzę Istrianę (z prsiutem oczywiście) i literek domaciego winka. Jest bosko :mrgreen: Wracamy już w deszczu ale nie szkodzi.

Biorę parasol i idę szukać miejscówki z winem, którą ktoś polecał na cropli.
W pobliżu mojej kwaterki więc odszukałem, a jakże :)

Wewnątrz wielkie beki z winem...
IMAG0797.jpg


...na ścianie dyplomy.

IMAG0796.jpg


Butelka 1,75l - 30Kn.
Dyplomy nie pomogły, jakoś nam nie podeszło i później już kupowaliśmy w innym miejscu.
"Inne miejsce" na tyle się sprawdziło, że do domu zabraliśmy 15 litrów tych pyszności :mrgreen:


To by było na dzisiaj tyle. Nie zrażajcie się ludziska, to był wstęp, dopiero się rozkręcam :mrgreen:
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 06.08.2015 21:31

Janusz Bajcer napisał(a):Jak Istria to też poczytam. :lol:
Przy piwie :wink:


Witam. To dla mnie zaszczyt.
Chyba Pan polecał kwaterę u niejakiego "Darko". Niestety nie zgrały nam się terminy.
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 06.08.2015 21:40

FUX napisał(a):Skoro kwatera git, to podaj namiar.


Poszło na PW.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Prsiut, trufle i laweta czyli nasza Istria 2014 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone