Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.07.2022 19:41

Ja bilety na prom zwyklę kupuję przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem! Coraz więcej osób tak robi, więc nie dziwota, że zwłaszcza na małych promach brakuje miejsc, jak ktoś chce kupić "po staremu", czyli na miejscu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2022 19:46

Marsallah napisał(a):Odnośnie promów, powraca powtarzający się co lata temat - co w przypadku wykupienia wcześniej biletu elektronicznego na stronie Jadroliniji - stajemy normalnie w kolejce razem ze wszystkimi, czy jest osobna kolejka? Z mojego doświadczenia z ostatnich lat (ale pływałem tylko promem Split-Vis) nie ma oddzielnej kolejki.

Rozumiem, że jest ograniczona pojemnością promu liczba pojazdów i po prostu osoby, które przyjadą i zechcą kupić bilet na dany prom na miejscu, a wszystkie miejsca już będą zajęte (bilety kupione przez www i wcześniej na miejscu), po prostu nie ustawią się w kolejce, a przynajmniej na prom nie wjadą i tyle. A jak ktoś stoi w kolejce do promu, to po prostu ma bilet.

Wracałem w sobotę z Sumartinu, oczywiście miałem kupiony bilet wcześniej :wink: . Przede mną w kolejce stali Chorwaci którzy nie mieli wykupionego biletu. Obsługa promu kazała im zjechać na bok i czekali do jakiś 10 minut przed odpłynięciem promu, wtedy dopiero ich wpuścili. Wygląda na to że wszystkie bilety były na tą godzinę wyprzedane i ktoś nie przyjechał, w to miejsce wpuścili tych Chorwatów.
PJazz
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) PJazz » 04.07.2022 19:47

Marsallah napisał(a):Ja bilety na prom zwyklę kupuję przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem! Coraz więcej osób tak robi, więc nie dziwota, że zwłaszcza na małych promach brakuje miejsc, jak ktoś chce kupić "po staremu", czyli na miejscu.

Na małych promach nie ma rezerwacji miejsc. Kupując online, zwalnia tylko z zakupu biletu w kasie biletowej. Poniżej podaję wykaz promów, gdzie jest rezerwacja biletów na konkretną godzinę.
Valbiska - Lopar
Zadar (Gaženica) - Rivanj - Sestrunj - Zverinac - Molat - Ist
Zadar (Gaženica) - Ist - Olib - Silba - Premuda - Mali Lošinj
Zadar (Gaženica) - Brbinj (Dugi otok)
Zadar - Bršanj - Rava - Mala Rava
Šibenik - Zlarin - Obonjan - Kaprije - Žirje
Split - Vis, Trogir (Soline) - Drvenik Mali - Drvenik Veli
Split - Stari Grad (Hvar)
Split - Rogač (Šolta)
Sumartin (Brač) - Makarska
Split - Vela Luka - Ubli
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2022 19:49

PJazz napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ja bilety na prom zwyklę kupuję przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem! Coraz więcej osób tak robi, więc nie dziwota, że zwłaszcza na małych promach brakuje miejsc, jak ktoś chce kupić "po staremu", czyli na miejscu.

Na małych promach nie ma rezerwacji miejsc. Kupując online, zwalnia tylko z zakupu biletu w kasie biletowej. Poniżej podaje wykaz promów, gdzie jest rezerwacja biletów na konkretną godzinę.
Valbiska - Lopar
Zadar (Gaženica) - Rivanj - Sestrunj - Zverinac - Molat - Ist
Zadar (Gaženica) - Ist - Olib - Silba - Premuda - Mali Lošinj
Zadar (Gaženica) - Brbinj (Dugi otok)
Zadar - Bršanj - Rava - Mala Rava
Šibenik - Zlarin - Obonjan - Kaprije - Žirje
Split - Vis, Trogir (Soline) - Drvenik Mali - Drvenik Veli
Split - Stari Grad (Hvar)
Split - Rogač (Šolta)
Sumartin (Brač) - Makarska
Split - Vela Luka - Ubli

Nie wiem jak pozostałe, ale prom na linii Sumartin (Brač) - Makarska raczej do dużych nie należy :wink:
pamix
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.02.2021
Bagaż - Jadrolinija, katamaran

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamix » 14.07.2022 17:41

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś ograniczenia do bagażu na katamaranie ewentualnie promie Split - Ubli. Chodzi o to czy są ograniczenia do ilości walizek, ciężaru, no i czy jest dopłata.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2022 17:50

Prom to nie samolot.
Wszystkie bagaże z podróży samolotem załadujesz na prom bez dodatkowych opłat.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.07.2022 10:42

Jadrolinija w końcu wypuściła własny merch! Na promie, którym wczoraj płynąłem, były dostępne (wyłącznie za gotówkę) m.in. kubki, ręczniki plażowe, magnesy, albumy, koszulki z logo lub maskotką JL. Ceny przystępne, pomijając album.
annakot
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) annakot » 01.08.2022 15:39

Czy macie doświadczenie ze zwrotami biletów na prom Jadrolinija?

W tym przypadku chodzi o Dubrovnik- Bari i rejs powrotny 15-18.08, niestety nikt nie odpowiada na maila podanego na stronie do zwrotów, nie odbiera telefonu (infolinii), nie mam pomysłu jak się z nimi skontaktować...na facebooku też nie odpowiadają. Czas ucieka a z racji zmiany planów wyjazdowych nie będziemy mogli też oddać biletów na miejscu.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź!
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.08.2022 08:13

Marsallah napisał(a):Jadrolinija w końcu wypuściła własny merch! Na promie, którym wczoraj płynąłem, były dostępne (wyłącznie za gotówkę) m.in. kubki, ręczniki plażowe, magnesy, albumy, koszulki z logo lub maskotką JL. Ceny przystępne, pomijając album.


Nie miałem wcześniej możliwości wrzucić fotek, co teraz nadrabam. Sam kupiłem dwa kubki emaliowane.
IMG_6249.jpg
IMG_6250.jpg
IMG_6252.jpg
masia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) masia » 11.08.2022 19:04

annakot napisał(a):Czy macie doświadczenie ze zwrotami biletów na prom Jadrolinija?

W tym przypadku chodzi o Dubrovnik- Bari i rejs powrotny 15-18.08, niestety nikt nie odpowiada na maila podanego na stronie do zwrotów, nie odbiera telefonu (infolinii), nie mam pomysłu jak się z nimi skontaktować...na facebooku też nie odpowiadają. Czas ucieka a z racji zmiany planów wyjazdowych nie będziemy mogli też oddać biletów na miejscu.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź!

Anno, czy udał ci się zwrócić bilety kupione on line? Będę wdzięczna za wskazówki...
annakot
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) annakot » 11.08.2022 19:13

masia napisał(a):
annakot napisał(a):Czy macie doświadczenie ze zwrotami biletów na prom Jadrolinija?

W tym przypadku chodzi o Dubrovnik- Bari i rejs powrotny 15-18.08, niestety nikt nie odpowiada na maila podanego na stronie do zwrotów, nie odbiera telefonu (infolinii), nie mam pomysłu jak się z nimi skontaktować...na facebooku też nie odpowiadają. Czas ucieka a z racji zmiany planów wyjazdowych nie będziemy mogli też oddać biletów na miejscu.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź!

Anno, czy udał ci się zwrócić bilety kupione on line? Będę wdzięczna za wskazówki...



Tak, po kilkunastu dniach walki udało się anulować, odpisali na maile ale dopiero po interwencji miłej Pani z biura w Dubrowniku, do której numer znalazłam gdzieś w internecie.
Potrącili 10% opłaty manipulacyjnej jednak ja napisałam do nich ok. 20tego lipca.
Im bliżej rejsu tym mniejszy zwrot więc polecam napisać do nich jak najszybciej.
Zwrot jest możliwy tylko gdy bilety kupione były na ich stronie.
Pisałam na wszystkie możliwe adresy ale tylko adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl może dokonać zwrotu.
Powodzenia :)
masia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) masia » 11.08.2022 20:13

Dziękuję za szybką odpowiedź.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.08.2022 22:13

Szybkie pytanie.
Z którego miejsca w porcie promowym w Splicie kursuje prom na Vis?
Nie wiem czy można ufać opisom na GM.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.08.2022 08:08

empire13 napisał(a):Szybkie pytanie.
Z którego miejsca w porcie promowym w Splicie kursuje prom na Vis?
Nie wiem czy można ufać opisom na GM.

Sam sobie odpowiem :D
Nie ma co ufać GM. Trzeba patrzeć na tabliczki.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.08.2022 23:21

GM?
Nie, im nie należy ufać. Petar zazwyczaj pływa z ostatniego pirsu, ale różnie to bywa. Wyświetlacze plus pracownicy portu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone