Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 27.06.2022 21:48

Zgadza się, do Sucuraj mniejszy prom, Laslovo, pojemność 36 osobówek. W zeszłym roku płynęliśmy w drugiej połowie sierpnia i był prawie pełny
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.06.2022 21:59

bartpajak napisał(a):Dzień dobry
Proszę o poradę. 16.07 chcę płynąc z Drvenik na Hvar (Sućuraj). Czy w związku że to sobota i zmiana turnusów do tego już szczyt sezonu to kupować wcześniej bilety na prom? Czy może ten prom jest na tyle duży że nie przejmować się i i tak popłynę?


W sezonie na tej trasie kursują dwa promy (Ston - 31 samochodów os. i bodajże Laslovo - 36 osobówek) w wahadle. Przy dużych kolejkach na nabrzeżu kursują prawie non stop.
Tu są dane promów samochodowych w żegludze lokalnej.

https://www.jadrolinija.hr/o-nama/brodo ... nih-linija
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.06.2022 23:39

qra69 napisał(a):Zależy od promu, np Ploče - Trpanj wchodzi ok. 70 osobówek


Było już tu wyjaśniane wcześniej, że prom z Ploče do Trpanj zabiera ok. 145 osobówek (jest to prom Mljet). Zresztą w podanym przed chwilę przez Bravika linku też ten prom jest.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.06.2022 09:36

Odnośnie promów, powraca powtarzający się co lata temat - co w przypadku wykupienia wcześniej biletu elektronicznego na stronie Jadroliniji - stajemy normalnie w kolejce razem ze wszystkimi, czy jest osobna kolejka? Z mojego doświadczenia z ostatnich lat (ale pływałem tylko promem Split-Vis) nie ma oddzielnej kolejki.

Rozumiem, że jest ograniczona pojemnością promu liczba pojazdów i po prostu osoby, które przyjadą i zechcą kupić bilet na dany prom na miejscu, a wszystkie miejsca już będą zajęte (bilety kupione przez www i wcześniej na miejscu), po prostu nie ustawią się w kolejce, a przynajmniej na prom nie wjadą i tyle. A jak ktoś stoi w kolejce do promu, to po prostu ma bilet.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.06.2022 10:01

Marsallah napisał(a):Odnośnie promów, powraca powtarzający się co lata temat - co w przypadku wykupienia wcześniej biletu elektronicznego na stronie Jadroliniji - stajemy normalnie w kolejce razem ze wszystkimi, czy jest osobna kolejka? Z mojego doświadczenia z ostatnich lat (ale pływałem tylko promem Split-Vis) nie ma oddzielnej kolejki.

Rozumiem, że jest ograniczona pojemnością promu liczba pojazdów i po prostu osoby, które przyjadą i zechcą kupić bilet na dany prom na miejscu, a wszystkie miejsca już będą zajęte (bilety kupione przez www i wcześniej na miejscu), po prostu nie ustawią się w kolejce, a przynajmniej na prom nie wjadą i tyle. A jak ktoś stoi w kolejce do promu, to po prostu ma bilet.

kolejka zawsze jest jedna.
Są jakby dwa rodzaje promów :wink: . Na jeden kupujesz bilet i masz gwarantowane miejsce na promie np jest tak na linii Sumartin - Makarska, na drugi pomimo wykupionego biletu na daną godzinę nie masz pewności ze zmieścisz się na prom, tak jest np na linii Split -Supetar.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.06.2022 10:05

Dzięki za potwierdzenie.
Co do tego, czy wykupienie wcześniej biletu gwarantuje zmieszczenie się na ten konkretny kurs, też prawda, a tu jest lista promów, na których wykupienie biletu rezerwuje miejsce na statku :) Mój Visior na szczęście też na liście figuruje :)
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 30.06.2022 16:15

mona też się lekko oszukać. Dziś dostałem informację z Jadrolinji że mój bilet Hvar-Split został anulowany. I mam teraz zagadkę jak wrócić.
štovani,

Putovanje za koje ste kupili kartu, s polaskom 08.07.2022 18:00 iz luke HVAR, je otkazano.

Nažalost nije moguća izmjena kupljene karte za otkazano putovanje.

Povrat sredstava u punom iznosu biti će izvršen na Vašu kreditnu karticu.

Za ostale dostupne linije do Vašeg odredišta molimo provjerite našu web stranicu www.jadrolinija.hr

Ispričavamo se zbog nastale neugodnosti i želimo Vam ugodna buduća putovanja.



Vaša Jadrolinija
madlen82
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madlen82 » 30.06.2022 18:34

Cześć,

A co w przypadku gdy mam wykupiony bilet online na konkretną godzinę i nie zdążę na ten prom?
Czy bilet jest wazny na kolejny w tym samym dniu?

Mial ktos taki przypadek?

Chodzi o prom split - stari grad

Dziękuje,
Magda
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 30.06.2022 20:48

"Ne možemo raditi izmjene na kartama lokalnih linija.
Možemo ih samo stornirati te izvršiti povrat novaca na kreditnu karticu, uz 10% odstupnine.
Karte koje želite stornirati pošaljite na mail: booking@jadrolinija.hr i zatražite povrat.
Isto možete izvršiti i direktno u agencijama Jadrolinije. Storniranje putne karte uz 10% odstupnine moguće je samo za važeće karte.
Ako na linijama bez rezervacije želite putovati ranije od datuma na karti, nije potrebno vršiti zamjenu – karta vrijedi sve do datuma polaska."
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 30.06.2022 22:33

chrom6 napisał(a):mona też się lekko oszukać. Dziś dostałem informację z Jadrolinji że mój bilet Hvar-Split został anulowany. I mam teraz zagadkę jak wrócić.

Jako, że pytasz o Hvar, zakładam, że nie podróżujesz samochodem. O 17.30 masz katamaran innego armatora (Kapetan Luka) do Splitu. A następny o 19.10.
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 01.07.2022 13:59

tak, ogarnałem własnie bilet na Kapetan Luka, dziękuję za pomoc
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.07.2022 14:55

chrom6 napisał(a):tak, ogarnałem własnie bilet na Kapetan Luka, dziękuję za pomoc

No i fajnie. :coool:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 04.07.2022 18:01

Ktoś, coś wie co się dzieje :?:
Znajoma, dziś o 10-tej była w porcie w Splicie, z chęcią popłynięcia na Hvar, i pierwszy prom, na który były wolne bilety, to ten o 17-tej. 8O
Do tej pory, zawsze kupowałam bilety po dojechaniu na miejsce, a teraz nie wiem co robić. Czy w tym roku jest taki najazd turystów, czy jest to spowodowane czymś innym :?:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.07.2022 18:11

Pewnie tym, że kupno biletu wcześniej online na ten prom oznacza jednocześnie rezerwację miejsca. Dlatego zakupiłam już bilety na przyszły tydzień, żeby uniknąć takiej sytuacji jak opisana. I pewnie coraz więcej osób tak robi.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 04.07.2022 18:27

Ale ona, załapała się dopiero na trzeci prom 8O
Wychodzi na to, że aż dwa wcześniejsze miały pełne obłożenie. Jak do tej pory, nigdy się z czymś takim nie spotkałam.
Ja będę płynąć 24/07, i chyba też będę musiała kupić wcześniej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone