Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karolek83
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.09.2011
Prom Korcula-Dubrownik październik

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolek83 » 19.09.2011 23:49

hej, poszukuje infomacji, czy w pazdzierniku kursuja promy z Korculi do Dubrownika. z informacji, jakie znalazlem wynika, ze z koncem wrzesnia promy ju nie plywaja... :( Z gory dzieki za odp.
night32
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) night32 » 06.01.2012 14:53

witam..
mam pytanko.. czy jest możliwość dostania sie promem z Ploce do Orebicia czy tylko do Trpanj??
wiem ze prom z Orebicia pływa na Korcule ale czy do Ploce ???
Aśka_D
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 30.05.2011
prom z Zadaru do Puli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aśka_D » 06.01.2012 20:57

Drodzy Forumowicze!
Ponieważ znalazłam w przewodniku informację, że można przepłynąć promem z Zadaru Do Puli, to chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z Was pokonał w ten sposób tę trasę ? Jeśli tak, to jaki był koszt i czas podróży. Z góry dziękuję.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 06.01.2012 21:20

night32 napisał(a):witam..
mam pytanko.. czy jest możliwość dostania sie promem z Ploce do Orebicia czy tylko do Trpanj??
wiem ze prom z Orebicia pływa na Korcule ale czy do Ploce ???

Prom z Ploce tylko do Trpanj potem do Orebicza masz ok. 15 km.
Prom z Orebicza tylko na Korczulę.
Jeżeli chcesz znać rozkłady to zapraszam na stronę jadrolinija.hr
Pozdrawiam
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 11.02.2012 22:59

W tym roku docelowo na Lastovo, tam dwa tygodnie, ale najpierw tydzień na Korczuli :D i zastanawiam się czy istnieje możliwość kupienia biletu na prom ze Splitu do Ubli z mozliwością tygodniowego "międzylądowania" na Korczuli :lol: Pewnie zbyt piękne by było prawdziwe.
A tak swoja drogą zastanawiam się jaka jest różnica w cenie przy pokonywaniu trasy Split-Korczula/okolice Vela Luki/ drogą ladową, a morską przy założeniu, że średnie zuzycie paliwa wynosi 10l/100km. Czy robił ktoś taką kalkulację?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.02.2012 23:19

wrocławianka napisał(a):A tak swoja drogą zastanawiam się jaka jest różnica w cenie przy pokonywaniu trasy Split-Korczula/okolice Vela Luki/ drogą ladową, a morską przy założeniu, że średnie zuzycie paliwa wynosi 10l/100km. Czy robił ktoś taką kalkulację?

Ja robiłem, dwa lata temu, tak z ciekawości :D

Moje auto pali dużo mniej, bo około 6-6,5 l/100 ,ale nawet przy 10 l wyjdzie dużo taniej przejechać trasę Jadranką, przez Peljesac, przepłynąć promem do Korculi i potem przez wyspę niż płynąć promem Split- Vela Luka. Im więcej osób w aucie, tym bardziej się to opłaca...

Przy dwóch osobach w aucie osobowym koszt jazdy lądem wyniesie niespełna 200 zł natomiast rejs promem to koszt ponad 300 zł, tak z grubsza.
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 12.02.2012 00:02

Kulka53, dzięki :D , my też tym razem tylko we dwójkę. :D Myślałam o trasie; autortradą do końca, następnie Ploce-Trpanj, Orebic-Domince i dalej wzdłuż wyspy. Mąż uparł się by promem, bo wygodniej i potem zrelaksowani moglibyśmy poszukać spokojnie jakiegoś ciekawego miejsca, ja jak zawsze rozważam wszystkie możliwości, wszystkie "za i przeciw". Marzy mi się, by przedłużenie ważności biletu na trasie okazało sie realne :mrgreen:
rebel
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 11.07.2013
Promy Mljet

Nieprzeczytany postnapisał(a) rebel » 30.06.2014 12:02

Cześć,

Nie znalazłem takiego info, także postanowiłem napisać.
Wybieram się na Mljet, promami z Ploce do Trpanj a dalej z Prapratno do Sobra. Jadę w sobotę 26.07, będę tam rano. Jak dużych kolejek mam się spodziewać, nie chcę piec się w aucie w kolejce do promu przez pół dnia, więc chciałbym wiedzieć na co mam być przygotowany.

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Adam
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015
promy 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 16.01.2015 13:01

Gdzie i jak najlepiej zakupić bilety na prom samochodowy? Można bezpośrednio ze strony Jadroliniji, czy też poprzez jakiegoś polskiego pośrednika? Rozumiem że bilety na prom ze Splitu na Hvar albo Korculę pływający 3-4 razy dziennie trzeba zarezerwować/kupić z wyprzedzeniem. A może nie? W przypadku promów pływających na krótszych dystansach, kursującymi co godzinę czy półtorej, np. Sucuraj-Drvenik wiem, że bilet kupić można na bieżąco, pamiętam, że tak kiedyś kupowaliśmy na trasie Jablanac/Stinica-Rab.

Na innym forum spotkałem się ze stwierdzeniem, że nie ma sensu rezerwować biletów na prom ze Splitu na Hvar (Stari Grad) czy na Korculę (Vela luka) bo i tak trzeba odstać swoje w kolejce. Jak wygląda sytuacja w terminach po 20 sierpnia (weekendy)? Jeśli trzeba odstać swoje, to kiedy najlepiej ustawić się w kolejce, aby załapać się na prom około południa albo wczesnym po południem?

i jeszcze jedno pytanie. W przypadku miejsca docelowego w okolicach Milny na Hvarze, lepiej wybrać prom Split-Stari Grad, czy Sucuraj-Drevenik? Ten pierwszy droższy ale za to nie trzeba jechać aż do Drvenika, a potem przebijać się przez cala wyspę. Ze Starego Gradu do miejsca docelowego mamy za to niecałe 10 km. W przpadku Korculi to chyba tylko Split-Vela Luka, bo alternatywą są dwa rejsy, najpierw Ploce-Trpanj, potem Orebic- Korcula Miasto ,ale i tu musiałbym się przebijać przez całą prawie wyspę do Prizby.

Będę wdzięczny za sugestie.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 17.01.2015 20:09

hehe....po co kupowac bilet jak i tak musisz stac w kolejce. To ze masz bilet nie zwalnia cie ze stania w kolejce :).
My zawsze lecimy do Splitu a potem na prom :) W ubieglym roku Split-Vela Luka w tym powtorka z rozrywki :)
Tak wiec prom odplywa ok 9 , bylismy ok 6:30 zalapalismy sie i jeszce ok 20 samochodow za nami rowniez :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: promy 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.01.2015 22:54

wtopek napisał(a): W przpadku Korculi to chyba tylko Split-Vela Luka, bo alternatywą są dwa rejsy, najpierw Ploce-Trpanj, potem Orebic- Korcula Miasto

W sezonie bywa, że kursuje jeszcze prom Drvenik - Korčula (Dominče), ale jest niepewny, umowa z przewoźnikiem podpisywana jest co roku na nowo i jak któraś strona ma focha, to jest jak ostatnio, kiedy prom ruszył dopiero w połowie lipca. Stosowny wątek jest gdzieś na forum.

Co do biletów, podjeżdżasz, stawiasz samochód w kolejce i idziesz po bilet. Tyle.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.01.2015 00:31

REZERVACIJE NA LOKALNIM TRAJEKTNIM, BRODSKIM I BRZOBRODSKIM LINIJAMA SE NE VRŠE,
OSIM NA DOLJE NAVEDENIM TRAJEKTNIM LINIJAMA NA KOJIMA JE REZERVACIJA OBAVEZNA:

Zadar - Ist - Olib - Silba - Premuda - Mali Lošinj
Zadar - Rivanj - Sestrunj - Zverinac - Molat - Ist
Zadar - Bršanj - Rava
Šibenik - Zlarin - Žirje

źródło:
klik
Zatem, jak pisałam już niejednokrotnie: na liniach lokalnych (poza wskazanymi przez przewoźnika)nie ma rezerwacji; booking możliwy jest na liniach międzynarodowych oraz, od niedawna, na liniach szybkich (katamarany) - ale to opcja dla pasażerów pieszych (bez pojazdów)
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 19.01.2015 13:34

No to wszystko jasne. Plan jest taki, aby dojechać gdzieś w okolice Gospicia na nocleg, wstać na drugi dzień w miarę wcześnie i przeskoczyć do Splitu na prom odpływający około południa.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 20.01.2015 10:28

i jeszcze jedno. Jak z płatnością? Tylko gotówka czy też karta? Jeśli gotówka, to płatność tylko kunami czy też można euro?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.01.2015 11:15

wtopek napisał(a):i jeszcze jedno. Jak z płatnością? Tylko gotówka czy też karta? Jeśli gotówka, to płatność tylko kunami czy też można euro?

Naturalnie, że można płacić i kartą i gotówką. W Chorwacji środkiem płatniczym jest kuna (HRK), zatem w kasie biletowej w porcie, jeśli gotówką, zapłacisz miejscową walutą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone