Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 27.07.2011 23:06

Czy ktoś posiada aktualne info na temat promów z Ploce do Trpanji
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 28.07.2011 07:00

Witek1965 napisał(a):Czy ktoś posiada aktualne info na temat promów z Ploce do Trpanji

hm...
Chyba najlepiej zajrzeć na stronę przewoźnika...
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/633.ljeto.2011.hr.pdf
i cennik http://www.jadrolinija.hr/pdfs/splljeto11.pdf
Najciemniej pod latarnią...
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 28.07.2011 12:48

Dziękuję.
jeck
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 09.04.2009
Jadrolinija

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeck » 29.07.2011 21:51

Witam,
na stronie przewożnika nie znalazłem takiej informacji...
Czy można płacić kartą, kupując bilet na prom Jadrolinija?
Wybieram się 7.08 na Brać ;))
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Jadrolinija

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.07.2011 06:50

jeck napisał(a):Witam,
na stronie przewożnika nie znalazłem takiej informacji...
Czy można płacić kartą, kupując bilet na prom Jadrolinija?
Wybieram się 7.08 na Brać ;))
Pozdrawiam


Na stronie przewoźnika być może nie... ale forumowicze pisali o tym nie jednokrotnie....
forum/viewtopic.php?p=257564
....
jeck
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 09.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeck » 30.07.2011 08:37

Dziękuję bardzo,szukałem po forum ale... chyba źle szukałem :roll:
Pozdrawiam
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 30.07.2011 09:49

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/635.2011.ljeto.e.pdf

Będziemy chcieli płynąć na Hvar promem o 5.00, pierwszeństwo mają jednak samochody dostawcze. Jak wygląda to w praktyce - duże jest prawdopodobieństwo zabrania się o tej godzinie? Czy ciężko to stwierdzić?

A teraz drugie pytanie... jeśli jakimś cudem udałoby nam się zdążyć na prom o 1.30... tzn, że na Hvarze będziemy około 3.30 - gdzie można się przespać w samochodzie bez obaw, że zapłaci się karę lub będzie się komuś przeszkadzać? Jest miejsce w porcie? Gdzie można się udać?
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 01.08.2011 20:59

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
malwii napisał(a): Czy chcąc wyliczyć cenę za przejazd powinnam brać pod uwagę cenę za auto + koszty osób w nim? Nie śmiejcie się proszę - nigdy nie korzystałam z promów stąd takie pytanie...

Tak, każda osoba plus auto.
Pozdrawiam


Tu się nie ma z czego śmiać :cry:

Temat był już poruszany w latach ubiegłych.

Kiedy jechałem pierwszy raz na Pag, kupiłem bilet na samochód i 3 osoby, bo byliśmy z synem. Przy wjeździe na prom pan, który kasował bilety zapytał się gdzie jest 4 osoba :?: :?: :?:

W drodze powrotnej kupiłem bilet na samochód + 2 osoby i przy wjeździe na prom wszystko było w porządku.
I tak jeszcze w kolejnych 4 przeprawach w kolejnych latach było identycznie.
W Jablanacu podpowiedziałem to kupującej bilety przede mną naszej turystce i bez problemu wjechaliśmy na prom ona i ja. Była skłonna zapłacić za wszystkie osoby w samochodzie + auto.

Tak więc Pani Katarzyna wprowadza was w błąd pisząc "każda osoba plus auto"
Powinno być: (auto z kierowcą) + ilość pozostałych pasażerów. :)
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 01.08.2011 21:19

Czyli jadąc we dwójkę samochód plus pasażer. Kierowca wliczony jest w cenę pojazdu
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.08.2011 06:52

Witek1965 napisał(a):Czyli jadąc we dwójkę samochód plus pasażer. Kierowca wliczony jest w cenę pojazdu

Nie!
Jestem mieszkańcem wyspy i gwarantuję, że kiedy jeździmy na ląd zawsze kupujemy 2 bilety (mąż i ja) plus auto! To, że czasem na jednym "świstku" wydrukowany jest bilet dla kierowcy i dla pojazdu nie znaczy, że kierowca wliczony jest w cenę pojazu!
W Jablancu (przeprawa na Rab) - inny przewoźnik ( Rapska plovidba).. i jeszcze 2 sezony temu rzeczywisćie mieli zasadę, że kierowca wliczony jest w cenę pojazdu, jednak już od zeszłego sezonu to się zmieniło!
wystarczy rzut oka na ich cennik:
http://www.rapska-plovidba.hr/img/cjenik_ljeto2011.jpg
(vozač vozila - kierowca). Chyba nie pozostawia wątpliwości....Pisałam o tej zmianie rok temu (a może już dwa lata temu...)
Nie wiem, jak z przeprawą na Pag, więc się nie wypowiadam, ale z cennika przewoźnika nie wynika, by w cenę pojazdu wliczony był kierowca...
Natomiast w Jadoliniji na bank!!!!! Pojazd plus !każda! osoba. Bezpłatnie tylko dzieci do lat 3.

Nie wprowadzam nikogo w błąd.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 02.08.2011 18:08

To może w takim razie podsumujmy to w ten sposób:
Niech każdy uważnie czyta cennik przed wyjazdem, bo wiadomo, że co roku się to zmienia, a przewoźników promowych jest kilku i każdy ma inne zasady.
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 02.08.2011 20:39

Kasiu, jak z Twojego doświadczenia wyglądają kolejki na ten prom do Starego Gradu o 5.00? Dużo jest tych zaopatrzeniowców?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.08.2011 23:20

cappek napisał(a):Kasiu, jak z Twojego doświadczenia wyglądają kolejki na ten prom do Starego Gradu o 5.00? Dużo jest tych zaopatrzeniowców?


Tu brak mi doświadczenia.. zwłaszcza w sezonie. Ale myślę, że tragedii nie będzie... To duże promy o ładowności ponad 100 pojazdów osobowych.. Nawet jeśli aut dostawczych czy cieżarówek będzie kilka, to miejsca na aut osobowych na pewno trochę zostanie.
Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.08.2011 08:02

Witek1965 napisał(a):Czy ktoś posiada aktualne info na temat promów z Ploce do Trpanji

W temacie Ploce-Trpanj dodam tylko, że kupując bilet w Ploce można płacić kartą, natomiast w Trpanj już tylko gotówka.
filipekROW
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) filipekROW » 15.08.2011 20:30

Aldonka napisał(a):
Witek1965 napisał(a):Czy ktoś posiada aktualne info na temat promów z Ploce do Trpanji

W temacie Ploce-Trpanj dodam tylko, że kupując bilet w Ploce można płacić kartą, natomiast w Trpanj już tylko gotówka.


a to ciekawe bo w zeszlym roku jesli mnie pamiec nie myli to w Trpanji za bilety do Ploce placilem karta 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone