Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andriu.polak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriu.polak » 24.06.2009 20:25

Widziałem na własne oczy, że turyści śpią w samochodach podczas rejsu. Moim zdaniem to niebezpieczne (jakby co). Mnie super śpi się na karimacie podczas rejsu, na podłodze (Split-Stari Grad 1h50'). W Splicie i Starim Gradzie zawsze płaciłem kartą za bilety.
meg
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 29.12.2008
Re: promy

Nieprzeczytany postnapisał(a) meg » 29.06.2009 00:22

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
iwonn napisał(a):czy ktos z was orientuje sie moze ile kosztuje przeprawa promem ze splitu do supetar na wyspie brac? jak to wszystko wyglada na miejscu? jedziemy 14 czerwca samochodem.nie wiem czy potrzebna wczesniejsza rezerwacja. 8)


Na takich trasach nie ma rezerwacji. Trzeba się ustawić w kolejce i już.
cennik



chyba z tej gorączki pzred - wyj - azdowej, zapakowałam też rozum miedzy dmuchany materac a kapielówki synka, bo nie widzę w tej rozpisce , ile wynosiłby koszt promu dla auta osobowego i 4 osób ze Splitu do Supetar :-0( Na co mam patrzeć ? Please o info - wyruszamy we wtorek o świcie i już nie wiem, co nas jeszcze czeka bo powódź na południu Polski , w Czechach, gdzie mamy postój nocny - Mikulov, nie daje nam spokoju.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: promy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.06.2009 07:42

meg napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
iwonn napisał(a):czy ktos z was orientuje sie moze ile kosztuje przeprawa promem ze splitu do supetar na wyspie brac? jak to wszystko wyglada na miejscu? jedziemy 14 czerwca samochodem.nie wiem czy potrzebna wczesniejsza rezerwacja. 8)


Na takich trasach nie ma rezerwacji. Trzeba się ustawić w kolejce i już.
cennik



chyba z tej gorączki pzred - wyj - azdowej, zapakowałam też rozum miedzy dmuchany materac a kapielówki synka, bo nie widzę w tej rozpisce , ile wynosiłby koszt promu dla auta osobowego i 4 osób ze Splitu do Supetar :-0( Na co mam patrzeć ? Please o info - wyruszamy we wtorek o świcie i już nie wiem, co nas jeszcze czeka bo powódź na południu Polski , w Czechach, gdzie mamy postój nocny - Mikulov, nie daje nam spokoju.


???

Może powiększ sobie ten pdf... na 100 % na przykład...to zobaczysz.. Nie wiem, co tutaj może być trudne do zrozumienia... tabelka prosta jak budowa cepa (bez urazy), alfabet łaciński, ikonki i cyfry arabskie....

Pierwsza kolumna to cennik rejsu między innymi na linii Split - Supetar: 30 kn osoba dorosła, 15 kn dzieci 3 do 12 lat, auto osobowe 140 kn...
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005
Re: promy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 29.06.2009 07:47

meg napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
iwonn napisał(a):czy ktos z was orientuje sie moze ile kosztuje przeprawa promem ze splitu do supetar na wyspie brac? jak to wszystko wyglada na miejscu? jedziemy 14 czerwca samochodem.nie wiem czy potrzebna wczesniejsza rezerwacja. 8)


Na takich trasach nie ma rezerwacji. Trzeba się ustawić w kolejce i już.
cennik



chyba z tej gorączki pzred - wyj - azdowej, zapakowałam też rozum miedzy dmuchany materac a kapielówki synka, bo nie widzę w tej rozpisce , ile wynosiłby koszt promu dla auta osobowego i 4 osób ze Splitu do Supetar :-0( Na co mam patrzeć ? Please o info - wyruszamy we wtorek o świcie i już nie wiem, co nas jeszcze czeka bo powódź na południu Polski , w Czechach, gdzie mamy postój nocny - Mikulov, nie daje nam spokoju.


Spójrz na pierwszą kolumnę w/w cennika.
Samochód - 140 kun (chyba, że masz dłuższy niż 5m lub wyższy niż 2m to wtedy 248 kun)
Osoba dorosła - 30 kun
Dziecko w wieku 3-12 lat - 15 kun (do 3 lat za darmo, powyżej 12 lat liczy się jak dorosły).
Policz spokojnie i powodzenia :D
meg
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) meg » 29.06.2009 10:09

baaardzo Wam dziękuję za pomoc - za cepa się nie obrażam bo tak naprawdę to tak się mniej więcej czuję. Mam wrażenie, że wszystkie wątki , które muszę domknąć pzred wyjazdem, zaczynają się rozłazić jak pająki. Kiedy w końcu dotrzemy do Supetar to pierwsze dni będą dla mnie jak sanatorium :-)
ps. oczywiście mieliście rację - wystarczylo powiększyć pdf...i wszystko zobaczyłam. Wiem, że w to trudno uwierzyć, ale wczoraj zapomnialam, że jest w komp. taka funkcja. Jak mawial Zwierzak z "muppetów" - myśleć, myśleć myśleć ...

dziekuję
szaraczek1985
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szaraczek1985 » 29.06.2009 10:40

hehe ja wyjeżdzam dopiero 29 lipca a już mysle co zabrac i zeby niczego nie zapomniec. Troszke mnie przerazaja te ceny za prom, mimo to ze nie bedziemy autem to i tak troszke wychodzi gdybysmy chcieli kilka razy opuscic wyspe ;/ a jak mozna dotrzec do Makarskiej z wyspy Brać ?? bo nie moge się tu połapać :(
Meg koniecznie daj znać po powrocie z Supetaru jak było !! :)
meg
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) meg » 29.06.2009 10:57

szaraczek1985 napisał(a):hehe ja wyjeżdzam dopiero 29 lipca a już mysle co zabrac i zeby niczego nie zapomniec. Troszke mnie przerazaja te ceny za prom, mimo to ze nie bedziemy autem to i tak troszke wychodzi gdybysmy chcieli kilka razy opuscic wyspe ;/ a jak mozna dotrzec do Makarskiej z wyspy Brać ?? bo nie moge się tu połapać :(
Meg koniecznie daj znać po powrocie z Supetaru jak było !! :)


dam znać :-) cena za prom jest wysoka, kiedy jedziesz autem, ale chyba można sobie zrobić wycieczkę do Splitu bez auta ? - czy port jest daleko od atrakcyjnej częsci miasta ? Może też są inne, nie promowe wycieczki do Splitu - w Baśce (Krk), w której byliśmy w zeszłym roku było wielu , którzy organizowali różne wycieczki swoimi statkami. Było cuuuudnie :-)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.06.2009 13:33

szaraczek1985 napisał(a):hehe ja wyjeżdzam dopiero 29 lipca a już mysle co zabrac i zeby niczego nie zapomniec. Troszke mnie przerazaja te ceny za prom, mimo to ze nie bedziemy autem to i tak troszke wychodzi gdybysmy chcieli kilka razy opuscic wyspe ;/ a jak mozna dotrzec do Makarskiej z wyspy Brać ?? bo nie moge się tu połapać :(
Meg koniecznie daj znać po powrocie z Supetaru jak było !! :)


Sumartin - Makarska

meg napisał(a):
szaraczek1985 napisał(a):hehe ja wyjeżdzam dopiero 29 lipca a już mysle co zabrac i zeby niczego nie zapomniec. Troszke mnie przerazaja te ceny za prom, mimo to ze nie bedziemy autem to i tak troszke wychodzi gdybysmy chcieli kilka razy opuscic wyspe ;/ a jak mozna dotrzec do Makarskiej z wyspy Brać ?? bo nie moge się tu połapać :(
Meg koniecznie daj znać po powrocie z Supetaru jak było !! :)


dam znać :-) cena za prom jest wysoka, kiedy jedziesz autem, ale chyba można sobie zrobić wycieczkę do Splitu bez auta ? - czy port jest daleko od atrakcyjnej częsci miasta ?

Dioklecijanova palača czyli cała starówka jest przy porcie....podobnie Marijan. "Atrakcje" na przedmieściach (Salona, Klis a i Trogir) można "po drodze" (np. w drodze powrotnej).
Przeprawa z autem na "jednodniową wycieczkę" do Splitu nie ma sensu; auto jest zbędne.

A co do cen.. bilety dla pasażerów niezmotoryzowanych nie są chyba aż takie drogie... 30 kn za 45 min. rejsu to aż taka katastrofa? To taniej niż bilet autobusowy....
meg
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) meg » 29.06.2009 14:00

nie, macie absolutną rację - to nie jest wysoka cena - ja po prostu naprawdę dzisiaj nie umiem liczyć i jestem dzisiaj inteligencją niepracujacą :-)
marzy mi się jeszcze zobaczyć ponownie Dubrownik - widziałam go jeszcze "przed wojną", ale nie ma tam chyba połączeń promowych z Brać ?
szaraczek1985
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szaraczek1985 » 29.06.2009 14:12

Dziękuje Kasiu :) faktycznie po przekalkulowaniu przeprawa promowa bez auta nie wychodzi tak zle :)
troyan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) troyan » 29.06.2009 14:46

Powiem więcej, wychodzi bardzo fajnie i zaczynam zmieniać plan wyjazdu żeby tych promów obskoczyć jak najwięcej. Szkoda tylko ze namiot mamy duży i ciężki bo trzeba to targać ze soba wszędzie ;)
meg
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) meg » 29.06.2009 15:44

Kasiu - lub inna Życzliwa Duszo :-) Czy gdzieś jest dostępny godzinowy "rozkład jazdy" promów Split- Brać ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.06.2009 15:47

http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1208
wstaw sobie swoją datę... :) no i Split i Brač :)
meg
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) meg » 29.06.2009 16:19

Bocian napisał(a):http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1208
wstaw sobie swoją datę... :) no i Split i Brač :)


ha, i dzięki Tobie już i to wiem - dziękuję :-) Coraz bardziej się cieszę na te wakacje :-) :-)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.06.2009 16:23

meg napisał(a):Kasiu - lub inna Życzliwa Duszo :-) Czy gdzieś jest dostępny godzinowy "rozkład jazdy" promów Split- Brać ?


Split-Supetar

Czy korzystanie ze strony Jadrolinjii też sprawia kłopot...????
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone