Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.06.2009 23:11

GosiaO napisał(a):Jakieś praktyczne rady co do samej przeprawy promowej?
1.Mam potwierdzenie rezerwacji biletu on-line,z tego co się doczytalam musze zgłosić się 2 h przed aby potwierdzić rezerwację i dostać bilet.Jak to wygląda w praktyce?


Dokładnie tak. Bądź 2 h wcześniej, odbierz; jak się nie zgłosisz, równoznaczne jest to z rezygnacją.

GosiaO napisał(a):2.Mam wykupiony tylko pokład,co mam ze sobą zabrać?:)Czy będę miała dostęp do samochodu na promie? 8)


Pokład... wszystko zależy od tego, jak jesteś wytrzymała...Czy dasz radę przesiedzieć na czymś w rodzaju kanapy czy na krzesełku jak w kafejce... Może lepiej na wszelki wypadek zabrać ze sobą karimatę, by gdzieś "zlec".
Podczas rejsu zabronione jest przebywanie w garażu.
Pozdrawiam
GosiaO
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GosiaO » 04.06.2009 09:07

Bardzo dziekuję za info:)
szelkie rady inne w cenie:)
marzycielka74
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzycielka74 » 04.06.2009 12:50

HEJ!!
cHCIA ŁABYM SIE ZORIENTOWAĆ JAKIE SĄ OBECNIE CENY BILETU NA PROM JABLANIEC- WYSPA RAB.JEDZIEMY 20-go -2-jka dorosłych dwoje dzieci(7,4)samochód ford kombi.
Serdecznie pozdrawiam !!!
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 04.06.2009 20:08

hania731 napisał(a):Czy myślicie, że trzeba rezerwowac bilety na prom ze Stari Grad do Rijeki (09.08) już teraz przez biuro w Rybniku, czy można dopiero bedąc na Hvarze?

Ja już mam rezerwacje na wrzesien w obie strony zrobioną przez Croatia-Rybnik.Płynąłem już pare razy'' Marco Polo'' i przeważnie kabiny zawsze były wszystkie zajęte.Prom jest ok. i serdecznie polecam.
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 10.06.2009 09:49

Mam ogólne pytanie do ceny biletów na promy.
Czy przy opłacie za samochód dolicza się również bilet dla kierowcy ?
Ktoś w swojej relacji napisał, że kierowca nie płaci - możecie potwierdzić lub zaprzeczyć ?
I jeszcze jedno, w tabeli z cenami Jadroliniji nie ma pozycji dotyczącej zwierząt. Czy pies płynie bezpłatnie ?
Pozdrawiam :lol:
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 10.06.2009 10:44

Kierowca też człowiek ;) ... więc płaci
a w temacie psów niestety nie pomogę :(
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.06.2009 13:35

Tomcroek napisał(a):Mam ogólne pytanie do ceny biletów na promy.
Czy przy opłacie za samochód dolicza się również bilet dla kierowcy ?
Ktoś w swojej relacji napisał, że kierowca nie płaci - możecie potwierdzić lub zaprzeczyć ?
I jeszcze jedno, w tabeli z cenami Jadroliniji nie ma pozycji dotyczącej zwierząt. Czy pies płynie bezpłatnie ?
Pozdrawiam :lol:


W Jadrolinji płacisz za każdą osobę, każdego pasażera (w związku z tym za kierowcę też). Co do zwierząt:
tu (zakładka PRAVILNICI/ en: General terms) punkt kućni ljubimci lub en. pets.
Przewóz bezpłatny (z tego co kojarzę); na promach: obowiązkowy kaganiec i smycz (z wyjątkiem psów przewodników) i zakaz wprowadzania do pomieszczeń zamkniętych; na katamaranach i wodolotach: tylko w klatkach na zewnątrz (na dziobie), a jeśli takowych dany katamaran nie posiada nie ma możliwości, by zwierzak podróżował.
Pozdrawiam
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 10.06.2009 14:18

Bardzo dziękuję za pomoc :D
Byłem cały czas przekonany, że kierowca też płaci, ale po przeczytaniu informacji z relacji z podróży z sierpnia 2008r (jak się okazuje błędnej) wolałem to wyjaśnić.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.06.2009 14:31

Tomcroek napisał(a):Bardzo dziękuję za pomoc :D
Byłem cały czas przekonany, że kierowca też płaci, ale po przeczytaniu informacji z relacji z podróży z sierpnia 2008r (jak się okazuje błędnej) wolałem to wyjaśnić.


Mogło się zdarzyć, że ktoś dostał 1 bilet dla siebie i auta, ale z pewnosćią były na nim dwie pozycje: kierowca - suma i auto - suma; łączna suma: tyle i tyle.
To, że wydrukowane na jednym "papierku" to jeszcze nie znaczy, że kierowca wliczony jest w cenę auta; bo auto to auto, a kierowca to pasażer "osobowy".
Pozdrawiam
troyan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) troyan » 15.06.2009 11:59

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Może lepiej na wszelki wypadek zabrać ze sobą karimatę, by gdzieś "zlec".


My będziemy płynać ze Splitu na Kroculę, wykupimy sobie pokład. I tak czytam ze można sobie na karimacie legnąć. To fajnie bo jak płynęliśmy z Francji do UK to francuscy marynarze nas pogonili na "siedzonka".

Rozumiem że chorwaccy marynarze są mniej rygorystyczni i pozwalają leżeć na pokładzie ?
dadol12345
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dadol12345 » 23.06.2009 09:13

Przepraszam, jestem nowicjuszką. Mam pytanie, czy podawane ceny w przypadku wyprawy promowej dotyczą podróży w obie strony? Np. z Makarskiej na Brac cena za osobę wynosi 30 kn. Czy w tej cenie jest także bilet powrotny, czy też na wyspie Brac trzeba będzie dokupić drugi bilet również za 30 kn. Dziękuję z góry za odpowiedź.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.06.2009 13:28

dadol12345 napisał(a):Przepraszam, jestem nowicjuszką. Mam pytanie, czy podawane ceny w przypadku wyprawy promowej dotyczą podróży w obie strony? Np. z Makarskiej na Brac cena za osobę wynosi 30 kn. Czy w tej cenie jest także bilet powrotny, czy też na wyspie Brac trzeba będzie dokupić drugi bilet również za 30 kn. Dziękuję z góry za odpowiedź.


To ceny w jedną stronę.
troyan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) troyan » 23.06.2009 14:13

Pani Katarzyno a czy marynarze chorwaccy pozwalają na dużych promach drzemać na pokładdzie ? :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.06.2009 14:20

troyan napisał(a):Pani Katarzyno a czy marynarze chorwaccy pozwalają na dużych promach drzemać na pokładdzie ? :)


Nie zauważyłam, by "stawiali pasażerów do pionu"; zabronione jest podczas rejsu przebywanie w garażu i w zaparkowanym aucie, ale i te zasady turyści często łamią, a obsługa rzadko kiedy sprawdza.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 24.06.2009 21:25 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Aniutka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniutka » 24.06.2009 19:52

Czy za prom płaci się tylko gotówką czy można płacić kartą w kasie ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone