Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom Rijeka - Dubrovnik - proszę objaśnienie cen

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mario5791
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 25.11.2004
Prom Rijeka - Dubrovnik - proszę objaśnienie cen

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario5791 » 26.01.2007 10:39

Witam
Wymyśliłem sobie taki oto dojazd na południe Chorwacji. Trasa Warszawa-Rijeka na kołach 1211km w max 14h i reszta trasy Rijeka-Dubrovnik promem (543km), co by sobie urozmaicić (sącząc rakiję).
No i tak przeglądam ten cennik (www.jadrolinija.hr) i widzę start w Rijece o 20 a meta w Dubrovniku o 16,15 następnego dnia.
Ponieważ wyjeżdżam 22/23.06.07 to będzie H = High season: 22.06 - 02.09.2007.
No i widzę, że prom nie kursuje w soboty i niedziele i mam albo do wyboru 22.06 godzina 20 albo 25.06 godzina 20 - Marco Polo
I teraz proszę o objaśnienie tych cen czy je dobrze rozumiem.
Za samochód osobowy zapłacę 92Euro. Do tego ewentualne spanie.
Z racji ceny interesuje mnie "CC2/3/4 2/3/4-berth couchette" za 55 Euro.
Czy to oznacza, że płacę za cała kuszetkę 4 osobową 55 euro czy od osoby ?
Jadę w dwie osoby dorosłe + dzieci 5 i 7lat.
Reasumując ile zapłacę:
1. Opcja tylko samochód + spanie na pokładzie - 92euro
2. Opcja samochód + kuszetki 92+55euro=147Euro
3. Opcja samochód + kuszetki 92+2x55+2x27,50(rabat dla dzieci 50%)=257Euro.
Dla mnie w grę wchodzi opcja pierwsza lub 2 ewentualnie gdyby była tak liczona jak ja kalkuluję.
Czy gdybym miał te kuszetki to wliczone jest śniadanie czy na kuszetki nie?
Gdyby się okazał scenariusz z ceną 257Euro to czy można dać sobie spokój z kuszetkami i zaliczyć noc na pokładzie lub gdzieś w środku. Jak to jest widziane - takie siedzenie?
Proszę osoby zorientowane o skorygowanie mojego toku myślenia. Czy dochodzą jeszcze jakieś opłaty oprócz tych?

Aha czy są jeszcze jakieś inne linie na trasie Rijeka-Dubrovnik oprócz Jadroliniji?

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 28.01.2007 18:58 przez mario5791, łącznie edytowano 1 raz
Miki77
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miki77 » 26.01.2007 11:44

Witam !
Płynąłem tym promem w druga strone, z Korczuli do Rieki 4 lata temu.
Prom przypływał do Rieki ok 7 rano, co pozwalało na bezproblemowy przejazd w jeden dzień do domu.
Byliśmy bardzo zadowoleni. Bilety kupowałem w biurze Croatia z Rybnika, przed wyjazdem i cena była taka sama jak na miejscu. Dokładnie nie pamietam ale to było około 650 zł za samochód i trzy osoby dorosłe.
Jeżeli wykupisz kuszetki to sniadanie jest wliczone w cene, a jak bedziesz spał na pokładzie to mozesz go sobie dodatkowo wykupić.
Spanie na pokładzie jest możliwe i powszechne. Nie tylko zresztą na pokładzie, ale co mnie troche zdziwiło, w kawiarni, na schodach i prawie we wszystkich pomieszczeniach dostępnych dla pasazerów, które się do tego nadają. Widziałem jak na półpiętrze klatki schodowej tata dmuchał materac, mama przygotowywała spiwory, a dwoje dzieci stało grzecznie w piżamkach i czekały aż skończą.


Pozdrawiam

Michał
mario5791
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 25.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario5791 » 26.01.2007 12:41

Miki77 napisał(a):Witam !
Płynąłem tym promem w druga strone, z Korczuli do Rieki to było około 650 zł za samochód i trzy osoby dorosłe.

Pozdrawiam

Michał


650zł mam rozumieć za samochód i spanie trzech osób w kuszetkach.
To by onaczało, że w moim przypadku 55Euro jest za cały "pokój" / koję.
Czyli ze spaniem wyszłoby 92+55=147euro=580zł (kurs3,9)
T.o.m.a.s.z.
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 03.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) T.o.m.a.s.z. » 26.01.2007 13:43

podam link do CROATI z Rybnika
www.croatia.com.pl
Co prawda to reklama a to na forum raczej zabronione, ale biorąc pod uwagę fakt że to jedyny przedstawiciel JADROLINJI w Polsce z cenami przewoźnika to myślę że mi wybaczycie ...... :roll:
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 26.01.2007 19:07

Trzeba przyznać że temat jest wart podjęcia i w związku z tym zaczynam go śledzić w nadziei że ktoś poda w miarę świeże i sprawdzone informacje :wink:

http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1423

Mnie interesuje prom relacji Rijeka - Korcula :D
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 28.01.2007 17:54

rich72 napisał(a):Trzeba przyznać że temat jest wart podjęcia i w związku z tym zaczynam go śledzić w nadziei że ktoś poda w miarę świeże i sprawdzone informacje :wink:

http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1423

Mnie interesuje prom relacji Rijeka - Korcula :D


A co kolega chce wiedzieć :?: :lol:
Jako miłośnik wysp trochę się promami napływałem więc mogę się pomądrować :wink:
Generalnie z punktu widzenia atrakcyjności/opłacalności etc optymalne jest płynięcie z Rijeki na Hvar. Wypływasz wieczorkiem (o 18 albo 20) i o 8-ej rano meldujesz sie w Starim Gradzie. Jest czas na podziwianie zachodu i wschodu słońca, to pierwsze z winkiem oczywiście :twisted: Troche podziwiania gwiazd i spanko. Rano lądujesz na wyspie i cały dzień przed Tobą. Jak odliczysz benzynę, autostrady ew. nocleg to wcale ten prom drogo nie wychodzi. Rejs na Korculę troche już się dłuży ale tez nie jest najgorzej, natmiast Dubrovnik ? hmm, na miejscu lądujesz dopiero o 16-ej, na promie zwałszcza z dziećmi przez tyle godzin można wynudzić się do bólu.
Co do kabin - jeśli płynie się aż do Dubrovnika to niezbędne choćby po to by wziąć prysznic. Natomiast w przypadku Hvaru czy Korculi szkoda kasy. Główna atrakcja to siedzenie na pokładzie. w nocy owszem wieje ale na to tez sa sposoby-kawiarnie i długie ławki w środku. W nocy wszystko zamienia się w jedną wielką sypialnie-jak zajmiesz sobie miekkie ławki pod oknami to nawet nocleg z dziećmi nie jest kłopotem. My spaliśmy w śpiworach na pokładzie :lol: wrażenia...bezcenne :wink:
Jakby pogoda była podczas rejsu kiepska kabinę zawsze można wykupic dopiero na promie, zawsze jest troche wolnych.
Jakby ktos był zainteresowany instrukcją zajmowania wygodnych miejsc noclegowych to służę radą :lol:
PozdraVki
mario5791
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 25.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario5791 » 28.01.2007 18:48

Już wiem więcej. Oprócz samochodu trzeba zapłacić minimum za tzw. pokład (deck).
Tak jak mówicie chyba dam sobie spokój z Dubrovnikiem. Wybiorę opcję promu Rijeka-Split (lądem to 338km) Ze względu, że jadę w rejon Makarskiej. Potem ze Splitu dojadę samochodem (60km)
Czyli taki rejsik Rijeka-Split z dziećmi wyjdzie minimum:
1. Za deck 2x25euro+2x12,5=75euro
2. Za auto 67euro
Razem 142euro x 4=568zł
Gdybym od tego odjął nocleg 35euro=140zł (za jedną noc) i paliwo (ok100zł)=240.
To zostaje za prom tylko albo aż 328zł - warte zastanowienia.
mario5791
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 25.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario5791 » 28.01.2007 19:09

Maciej napisał(a):Jakby ktos był zainteresowany instrukcją zajmowania wygodnych miejsc noclegowych to służę radą :lol:
PozdraVki

Jeśli możesz na forum to poproszę.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 28.01.2007 19:12

Macieju - chodzi mi głównie o rozszyfrowanie cen za te kabinki..interesuje mnie konkretnie prom relacji Rijeka - Korcula w składzie ja żoncia i mała. Dla dziewczyn chciałbym kabinkę z WC i prysznicem.

Za autko wychodzi 547 Kn (81,50 E) - to kapuję, a to :?: AB2 - 2-berth inside cab.SH/WC - 89,00 E - czy cena dotyczy całej kabiny czy to od łebka liczą :?: Wg mnie kabina ale wolę się upewnić

Dla mnie wiadomo 8) Deck i to nie ze względu na oszczędności :wink:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 28.01.2007 19:26

rich72 napisał(a):AB2 - 2-berth inside cab.SH/WC - 89,00 E - czy cena dotyczy całej kabiny czy to od łebka liczą :?: Wg mnie kabina ale wolę się upewnić


Po mojemu to ta cena jest od łebka :(
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 28.01.2007 20:24

jutro sobie do Rybnika przedzwonię i będzie jasne :wink:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 28.01.2007 20:54

Jak już będziesz miał pewne info, to nie zapomnij tu napisać.

Ja zastosowałem modną ostatnio "logikę Pascala" :wink: Jeśli cena AB3/4 jest niższa od ceny AB2 to musi być od łeba. No i jeszcze pod cennikiem jest taki tekst: "Double cabin used for single occupancy is charged additional 50% of passenger fare ..."

Ale i tak zadzwoń - będzie pewne.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 29.01.2007 17:24

Sprawdziłam połącznie Rijeka - Korucla i prom płynie 20.08, 24.08, 27.08. Prom niestety nie płynie 26.08. Prom ten zawsze wypływa o 20:00 z Rijeki. Proszę o podanie terminu, który by Panu odpowiadał.
Pozdrawiam, Lucyna ...


Na razie dowiedziałem się tyle - wysłałem meila wczoraj a w robocie dziś sieć szlag trafił więc nawet nr nie miałem do nich. Pytałem o 26 sierpnia 2007 r. więc widać że nie pływają codziennie :wink: obiecuję drążyć temat do skutku :lol:
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 29.01.2007 17:51

Rysiek, jak trafisz na Marco Polo to i bez kabiny się obejdziesz (b.dobry standard).
A co do pytania o patent na szybki załadunek to sprawa wygląda tak.
Na początku wjeżdżają Ci którzy wyjeżdżają ostatni, czyli Hvar i Split wpuszczane są na końcu-szanse na dobrą metę i "miętkie" spanie żadne ;)
Sposób sprawdzony jest więc taki kupno biletów, czy to w Croatii czy na miejscu w biurze Jadrolinji (poza sezonem konieczność wcześniejszej rezerwacji nie istnieje wyłączając może kursy sobotnie), oddzielnych na auto+kierowca i oddzielnego dla reszty rodzinki. Osoby bez samochodów wpuszczane są na początku więc rodzinka zajmuje miejsce, a kierowca grzecznie czeka w aucie na swoją kolej. Proste ale skuteczne :lol:
Żeby to zdało egzamin trzeba być oczywiście w momencie "otwarcia" promu czyli jakieś 2 do 1,5 godziny przed startem.
Powodzenia i już zazdroszczę, nocny rejs z Rijeki na Hvar do dziś wspominam jako jedno z najpiękniejszych przeżyć w HR :hearts:
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 29.01.2007 19:51

Macieju ja Hvar minę (był w zeszłym roku) - płynę na Korculę :wink:
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Prom Rijeka - Dubrovnik - proszę objaśnienie cen
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone