Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Praga + Ceske Svycarsko noclegi [nowe 02.07 - fotki]

Czesi byli trzecim narodem po Amerykanach i Rosjanach w kosmosie. Czescy badacze Otto Wichterle i Drahoslav Lim opatentowali w 1963 roku metodę produkcji miękkich soczewek kontaktowych i Czesi uważani są za wynalazców soczewek kontaktowych. Kostka cukru została wynaleziona w czeskiej miejscowości Dačice.
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
Praga + Ceske Svycarsko noclegi [nowe 02.07 - fotki]

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 18.05.2008 16:28

Witam !!!
Drodzy forumowicze czy macie jakie sprawdzone miejsca na nocleg w Pradze? Zamierzam się tam wybrać z żonką pod koniec czerwca - trzy nocki a później okolice Decina (CZESKA SZWAJCARIA) - jedna - dwie noce. Szukam noclegu do ok.140zł / 2 osoby czyli 70/osobę. Jeśli macie jakieś namiary dajcie znać , please !!!![/b]
Ostatnio edytowano 02.07.2008 12:05 przez waldemar1973, łącznie edytowano 2 razy
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.05.2008 16:48

W samej Pradze nocowałam kiedyś w akademikach studenckich. W tym czasie mają już pokoje wolne i całkiem niezłe warunki. :lol: :lol: :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.05.2008 17:12

Polecam noclegi w miejscowościach sąsiednich np Chrastany, Trebonice, Jinocany. Dojeżdżacie do stacji metra zlokalizowanej przy ogromnym centrum handlowym przy ul. Skandinavskiej, na parkingu zostawiacie samochód, wsiadacie za parę groszy w metro i jedziecie do centrum, czy gdzie tam chcecie. Plusy: nie błądzicie samochodem po Pradze, nie macie problemu z zaparkowaniem, taniej płacicie za noclegi, śniadania, kolacje :wink:
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 18.05.2008 17:41

Rysio - czy masz jakieś konkretne nmiarki czy znajdę w google'ach te noclegi ?
PS.dzięki za tak szybką odpowiedź - czekam jeszcze na info dot. tej czeskiej szwajcarii - tj. okolice Decina po stronie czeskiej i drezna po stronie niemieckiej ... ponoć widoczki tam nieziemskie są :)
Ostatnio edytowano 18.05.2008 18:41 przez waldemar1973, łącznie edytowano 1 raz
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 18.05.2008 17:47

zobacz na stronie www.vacansoleil.pl
mają namioty mobil homy na campingu k/Pragi.
Nie wiem czy taka forma cię interesuje ale teraz na weekend namiot kosztuje 68 zł /bodajże 6 osobowy/
profet
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 23.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) profet » 18.05.2008 18:47

Rezerwowałem kiedyś noclegi przez tą stronę było wszystko bez zarzutu. Można wybierać różne dzielnice i standard.
http://www.wirtualnapraga.pl/
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 18.05.2008 22:16

ok, dziękuję wszystkim za fatygę :) , wiedziałem, że to najlepsze forum podróżnicze w RP :) .. latam już od rana z małymi przerwami po szerokim necie, po linkach przez Was podanych... ciężko cosik wybrać :) coś już na oku mam , czekam odp na maila.... pozdrav!
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 20.05.2008 21:02

No i wybrałem w końcu, dla zainteresowanych podaję linki może się przydadzą:

Praga:

http://pragainaczej.pl//index.php?optio ... &Itemid=38


Ceske Svycarsko (region):

http://www.czechy.pl/oferta/CZM000640-DR01.xml


Po powrocie nie omieszkam opisać te miejsca, ocenić....
Pozdrav!
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 29.06.2008 17:16

No i dziś wróciłem :)

Tak jak obiecałem zdaję relację :

- apartament w Pradze - link powyżej - dzielnica Zizkov - Vinohrady - dojście na pieszo do centrum dobre pół godziny, ale jest też możliwy dojazd tramwajem i metrem, auto można zostawić na parkingu strzeżonym - 200 koron za dobę. Apartament bardzo ładnie i komforowo urządzony - jeśli ktoś planuje tu pobyć dłużej - polecam - na miejscu jest wszystko co do życia potrzeba :) kompleksowo wyposażone łazienka, kuchnia, sypialnia :) - zmieszczą się cztery osoby - w pokojo-aneksie kuchennym jest dodatkowa kanapa. Apartament naprawdę zadbany, także szczerze mogę polecić - ja płaciłem 1300 koron za dobę na dwie osoby , ale taka sama cena jest np za cztery osoby. Kontakt z właścicielkami bardzo dobry, do tego służą poradą, informacjami - są Polkami !!!

-hotelik w Hrensko - link powyżej - bardzo mile zaskoczony byłem ceną, bo choć pokoik nie był tak luksusowy jak apartament w Pradze, to miłą niespodzianką był fakt, że śniadanko było wliczone w cenę :) - bardzo miła obsługa !!!!! - rejon Ceskie Svycarsko jak najbardziej polecam osobom, które lubią pochodzić po miejscach typu Skalne Miasto - jak obrobię fotki to powklejam ku zachęcie :) - warto jeszcze podjechać do pobliskiego Bastei - to już w Niemczech, ale mniej chodzenia - dla bardziej leniwych :))) dojście z parkingu 10 minutek, a widoczki conajmniej niezłe....

pozdrav!!!!

Ps. jak ktoś potrzebuje szczegółów niech śmiało pisze, służę pomocą!
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 29.06.2008 22:24

fotki z Ceske Svycarsko:

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.Pravcicka brama
Obrazek

Powrót do Czechy - Česko



cron
Praga + Ceske Svycarsko noclegi [nowe 02.07 - fotki]
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone