Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PRĄD na kempingu

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.07.2014 10:43

Ironman napisał(a):Dzięki wielkie, pytanko jeszcze, długi tzn? Czego się mogę spodziewać, co ile są te skrzynki? 5 czy 50m? ;) i może orientujesz się gdzie u nas można taką wtyczkę dostać? Jakieś castoramy, obi?

Ja miałem 30mb na bębnie , dużo miejsca nie zajmuje i spokojnie starczył.
http://allegro.pl/adapter-przejscie-wty ... 25191.html
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 08.07.2014 11:07

Może jeszcze jedna sprawa a propos kabli ich długości itp. Nie w Chorwacji tylko w Polsce używałemkabla elektrycznego na bębnie .
Ten wygląda porządnie ale kupiłem o ponad 1/3 tańszy i stopiło go itp. Więc lepiej dołożyć i mieć coś porządniejszego niż później nie mieć do czego podłączyć a po drugie tłumaczyć się przed całym kempingiem czemu nie maja oni prądu.... Uważam ,że 30m to min a 40m to optimum.
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 08.07.2014 17:55

No niestety na allegro już za późno bo wyjazd jutro, ale po drodze wstąpie do tych budowlańców coś może będzie. Dzięki wielkie za pomoc :) Pozdrawiam
PiotrWielki7
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrWielki7 » 18.03.2018 13:14

Witajcie

Jaka moc otrzymujecie na campingach - kW???
Pozdrawiam
Piotr
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.03.2018 18:49

PiotrWielki7 napisał(a):Witajcie

Jaka moc otrzymujecie na campingach - kW???
Pozdrawiam
Piotr


Nie wiem

Wytrzymuje jednocześnie włączoną indukcje, lodówkę, ładowanie kilku komórek/tabletów

Często również pod jedno gniazdo jest wpięty więcej niż i użytkownik
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 19.03.2018 19:13

PiotrWielki7 napisał(a):Witajcie

Jaka moc otrzymujecie na campingach - kW???
Pozdrawiam
Piotr


Zależy z jakim zabezpieczeniem skrzynkę dostaniesz.

dla 10A to będzie 230V x 10A - czyli 2,3 kW
dla 16A - około 3,7 kW itd.

W tym roku na Korsyce dostałem przejściówkę (nie miałem własnej) z wbudowanym dodatkowo bezpiecznikiem 6A i nawet wody nie można było zagotować w czajniku.
Aha, główne zabezpieczenie w skrzynce było 32A (tylko zerknąłem) nie patrzyłem na ile gniazd przypisane.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.03.2018 19:30

Każde jednofazowe gniazdo w obozie ma bezpiecznik 16A.
P = UxIxcos (fi) = 220x16xcos (fi), max. moc to 3520 W!
cos (fi) = 0,8 - 1
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
PRĄD na kempingu - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone