Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pożary

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 26.04.2008 14:18

Yoanna napisał(a):Mam również fotki z tego piekła, lecz nie wiem jak je mogę tu wstawić :(


forum/viewtopic.php?t=17681 albo forum/viewtopic.php?p=273834#273834 - poczytaj -tam jest wszystko o tym jak wklejać fotki i ... powodzenia :D
Yoanna
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yoanna » 26.04.2008 19:22

Wielkie dzięki :D
dodaje właśnie album na picasie, mam nadzieję że moja twórczość Was zaciekawi xD
Yoanna
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yoanna » 26.04.2008 19:31

udało się :)
niestety większość fotek jest kiepskiej jakości, troszkę ręce mi się trzęsły...
link http://picasaweb.google.com/YoannaMi/Po ... mosten2007
miłego oglądania:D
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 27.04.2008 10:21

po obejrzeniu fotek chwila zastanowienia?
czy w tym roku też Chorwacja?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.04.2008 10:45

ziomek napisał(a):po obejrzeniu fotek chwila zastanowienia?
czy w tym roku też Chorwacja?


Hm, rzeczywiście tragicznie, ale na takiej zasadzie do Grecji nie wybrałby się już żaden turysta.... Bo tak naprawdę to tam zeszłego lata była prawdziwa tragedia...

P.S. Yoanno, rozumiem, trauma... ale zapytam wprost: po co "zgrywać" bohatera? Nie było potrzeby zostawać w zagrożonym katastrofą miejscu , nawet z tak szlachetnych pobódek, jak chęć pomocy gospodarzowi. Od tego są strażacy! Poza tym tak naprawdę to tylko utrudnia pracę ekipom ratowniczym , bo muszą się martwić nie tylko o domostwa (które za wszelką cenmę chcą ocalić), ale i o ludzi....Twoja postawa była lekkomyślna i tyle. Dużo lepiej byłoby gdybyście zachowali się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa (i to nie tylko dla Waszego dobra) i opuścili strefę zagrożenia...
Pozdrawiam
Yoanna
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yoanna » 27.04.2008 14:39

Pomimo tego co się tam wydarzyło, zdecydowaliśmy się pojechać tam jeszcze raz. Chociażby z ciekawości, aby dowiedzieć się jak to wszystko teraz wygląda.

Nie nazwałabym tego "zgrywaniem bohatera". Wiem że niektórzy nie są zdolni do prostych czynów.
Uwierz, gdybyśmy wiedzieli co nas czeka już dawno byśmy uciekli :wink: .
Co do strażaków, w Chorwacji (z tego co zdążyłam zauważyć) jest to raczej oczotnicza straż pożarna, ci młodzi chłopcy najprawdopodobniej pierwszy raz zetknęli się z taką sytuacją. A po drugie, co lepsze, nie mieli wody. Traumą to też bym tego nie nazwała. Po prostu w temacie "Pożary" chciałam opisać swoja "przygodę" z ogniem w Chorwacji.
I nikomu nie życzę, aby znalazł się w takiej sytuacji. Nidgy.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.04.2008 15:11

Te gesty, o których piszesz ("proste czyny") nie zawsze są potrzebne, a czasami nawet niewskazane. Bo czy ten Twój gest coś zmienił? W czymś pomógł? Nie sądzę. Naraziłaś tylko na niebezpieczeństwo siebie, swoją rodzinę i nie pomyślałaś nawet, że być może i życie jakiegoś strażaka, który ratując Twoje życie, sam mógłby swoje stracić...
Co do straży pożarnej, to w Chorwacji tak samo jak w Polsce, znaczny procent to ochotnicze drużyny (właszcza na wsiach i w małych miasteczkach), ale zawsze dowodzone przez specjalistę i przeszkolone. A normalnym jest, że kiedy zagrożenie jest poważne do gaszenia i zabezpieczenia terenów przez rozprzestrzeniającym się ogniem przystępują nie tylko drużyny z całej okolicy ale i wojsko....
Yoanna
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yoanna » 27.04.2008 17:53

Zmienił.
Żeby wiedzieć co tam się wydarzyło, trzeba by to samemu przeżyć...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.04.2008 18:47

...acha...
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 27.04.2008 23:12

nie zazdroszczę ci tego ale myślę , że pewne odruchy budzą się w człowieku w momencie zagrożenia , człowiek nigdy nie wie co dobrze zrobi zanim sam się nie przekona-na sucho można wszystko komentować i doradzać ale w takim momencie nikt nie myśli realistycznie
pozdrawiam i nie życzę więcej takich przygód
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Pożary - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone