Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pożary

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
seesaw
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 06.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) seesaw » 08.08.2007 09:52

Kilka dni temu wróciłam z miejscowości Mlini (7 km od Dubrovnika). Owszem w piątek w nocy była burza, ale w sobote wieczorem rozpętało się piekło przez pożar..
kadmon_2005
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadmon_2005 » 08.08.2007 11:18

IlustratorDS napisał(a):Czy ktoś wie o sytuacji w okolicach Spitu a dokładniej na Solcie? Wybieram się tam za dwa tygodnie i wciąż nic konkretnego nie wiem...

podobno pożary opanowane ale zgliszcza lasu i wszechobecny popiół nie są atrakcją turystyczną. Necujam było ostro zagrożone, podobno ewakuowano 1400 osób. Mieliśmy tam spędzić 2 tyg, ale szybko zmieniliśmy rezerwacją na stały ląd
aga.mac
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga.mac » 08.08.2007 11:28

To dzisiejsza (08.08 ) informacja MSZ - Ministerstwo zaleca polskim turystom, którzy przebywają lub udają się do Chorwacji ostrożność i monitorowanie stanu zagrożenia pożarowego. Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje, aby - w razie zagrożenia - podróżni dostosowywali się do zaleceń władz chorwackich.
MSZ podaje, że w ostatnich dniach ogniska pożarowe pojawiły się między innymi w okolicach Splitu, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Krka, na wyspie Brac oraz na linii kolejowej Knin-Gracac. Na początku tygodnia w Dubrowniku ogłoszono stan wyjątkowy z powodu pożarów lasów. Ogień zagrażał przedmieściom średniowiecznego miasta, które jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Chorwacji.
Rybkanula
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rybkanula » 08.08.2007 12:36

Kilka dni temu wróciłam z miejscowości Mlini (7 km od Dubrovnika). Owszem w piątek w nocy była burza, ale w sobote wieczorem rozpętało się piekło przez pożar..


W sobote mamy zamiar leciec do Dubrownika, a konkretnie do Mlini wlasnie, z malutkimi dziecmi. Czy mozesz powiedziec czy sa duze straty w Mlini? Czy pozar przeszedl przez droge? Na szczescie z najnowszych informacji: http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/2348311/index.dowynika (przynajmniej na tyle ile rozumiem, ze chyba powoli sie wygasa, ale w poniedzialek tez juz tak bylo...
Bede wdzieczna za info.
seesaw
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 06.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) seesaw » 08.08.2007 12:51

W sobote tj. 04.08, około godziny 21 ogień przeszedł na drugą stronę drogi w stronę morza.. Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz, bo wyjechaliśmy jak najszybciej.. Mój brat został tam dłużej i wrócił wczoraj wieczorem, jeśli się czegoś dowiem to napewno dam znać
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 08.08.2007 16:00

Z tego co można przeczytać u Chorwatów przy obecnych pożarach eksploduje to co zostało w ziemi z ostatniej wojny,miny,pociski i dlatego walka z takim pożarem jest utrudniona i niebezpieczna .
Rybkanula
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rybkanula » 08.08.2007 16:39

No tak, a do tego te szalejące wiatry, które wzniecają ogień...

Seesaw, będę bardzo wdzięczna, bo nie ma to jak informacje z pierwszej ręki!
seesaw
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 06.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) seesaw » 08.08.2007 18:27

Ale nie obiecuję czy czegoś konkretnego sie dowiem, bo brat miał wypadek za Dubrovnikiem i dlatego musiał zostać dwa dni dłużej. Nie wiem czy wrócił by zobaczyć czy coś zostało jeszcze z Mlini..
seesaw
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 06.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) seesaw » 09.08.2007 22:30

Niestety nic się nie dowiedziałam.. Próbowali pojechać, ale droga była zamknięta. Przykro mi, że nie mogę jakoś pomóc.
Maryjka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maryjka » 09.08.2007 22:57

Kto ma nowe informacje niech pisze .W sobotę wybieramy sie do Sybenika .Czy w tym kierunku drogi są przejezdne .Jedziemy całą rodziną z dzieckiem 5 osób .Nie ukrywam ,mam mieszane uczucia i duzo lęku ..... :( Jestem ryzykantką ale nie wtedy kiedy w samochodzie cała rodzina .Piszcie jak jest z tymi pozarami ........
Rommel
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rommel » 09.08.2007 23:21

seesaw napisał(a):Kilka dni temu wróciłam z miejscowości Mlini (7 km od Dubrovnika). Owszem w piątek w nocy była burza, ale w sobote wieczorem rozpętało się piekło przez pożar..


Co z tymi pożarami w Mlini jadę tam w przyszłym tygodniu, proszę o jakieś info. Głupio zaliczyć pierwszy raz Chorwację jako PCK. Może ktoś cos wie konkretnego.
Doti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 01.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doti » 09.08.2007 23:43

Komunikat ambasady z dnia dzisiejszego w sprawie pożarów:
http://www.zagrzeb.polemb.net/
Rybkanula
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rybkanula » 09.08.2007 23:47

Seesaw - dzieki za dobre checi :-)

My jedziemy do Mlini juz w sobote, jutro ruszamy do Krakowa (stamtad lecimy). Obecnie sytuacja w tamtym regionie jest opanowana, pozarow juz nie ma, tutaj: http://www.zagrzeb.polemb.netpokrzepiający komunikat nr 3 z amabasady.

Na najblizsze dni zapowiadane sa deszcze i powiem, ze dawno mnie tak nie ucieszyl deszcz na wakacjach:-)

Ja bylam ciekawa tego jak bardzo ucierpialo Mlini... Mam nadzieje, ze nie za bardzo. W kazdym razie jade pelna optymizmu, czego i Wam zycze! :D
Rommel
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rommel » 10.08.2007 00:29

Rybkanula napisał(a):Seesaw - dzieki za dobre checi :-)

My jedziemy do Mlini juz w sobote, jutro ruszamy do Krakowa (stamtad lecimy). Obecnie sytuacja w tamtym regionie jest opanowana, pozarow juz nie ma, tutaj: http://www.zagrzeb.polemb.netpokrzepiający komunikat nr 3 z amabasady.

Na najblizsze dni zapowiadane sa deszcze i powiem, ze dawno mnie tak nie ucieszyl deszcz na wakacjach:-)

Ja bylam ciekawa tego jak bardzo ucierpialo Mlini... Mam nadzieje, ze nie za bardzo. W kazdym razie jade pelna optymizmu, czego i Wam zycze! :D


Dzięki
W najgorszym wypadku nagram nową wersję "Ogniem i mieczem" albo "Po wyborach 2007" kino alternatywne :D
seesaw
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 06.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) seesaw » 10.08.2007 09:30

Rybkanula jak wrócisz to daj znać jak to wszystko tam teraz wygląda :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Pożary - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone