Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Potrzebuje pewnych informacji na temat Luksemburga .

Luksemburg niepodległość od Holandii uzyskał 23 listopada 1890 roku. Pełna nazwa kraju – Wielkie Księstwo Luksemburga. Kraj ten jest 120 razy mniejszy od Polski. W Luksemburgu znajduje się ponad 150 banków. Gospodarka Luksemburga opiera się głównie na bankowości, ubezpieczeniach, przemyśle stalowym i rolnictwie.
Łukasz789
Cromaniak
Posty: 669
Dołączył(a): 06.04.2010
Potrzebuje pewnych informacji na temat Luksemburga .

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz789 » 29.03.2015 12:55

Witam
Czy ktoś ma jakieś szersze informacje o tym kraju?
Z pewnych osobistych powodów muszę wybrać się do tego kraju.
Na dodatek nie sam co generuje spore koszty .
Patrząc na ceny hoteli i inne koszty z tym związane lekko się załamuje. Dlatego mam dwa bardzo ważne pytania :
-zna ktoś jakieś tanie noclegi w Luksemburgu ew. bardzo blisko tego państwa.Niestety nic poniżej 50euro/osoby nie mogę znaleźć .co ciekawe ta cena jest tylko w weekend w tygodniu drożej (podobno w tygodniu wszystkie hotele max obłożone po z wschodu wielu obcokrajowców przylatuje). Nie oczekuje cudów byleby było w miarę czysto/sucho i ciepło. Chciałbym zejść do poziomu max 30euro od osoby. Najlepiej jeszcze niżej. W grę wchodzą również campingi.


-ceny biletów lotniczych przyprawiają o zawrót głowy ale ma ktoś jakieś informacje/jest w stanie pomóc z podpowiedzią .Nie bardzo pasuje mnie jazda tam samochodem wolałbym autokar /pociąg najlepiej samolot.
Obszukałem dosyć sporo stron internetowych ale niestety na te informacje odpowiedzi nie znalazłem.

Jeżeli ktoś przebywał tam lub zna kogoś i mógłby udzielić mnie do niej kontaktu bardzo bym prosił o taki kontakt.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelka pomoc.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.03.2015 13:04

Wyszukiwarka.
http://www.swoodoo.com/de/flug/Berlin-D30/Malaga-AGP

Za mało danych.
Może samochód i spanie w D lub F.
Co do campów, to popytaj/poszukaj na forum kamperowym lub przyczepowym.
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=14968
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2015 14:47

http://www.polska.lu/

Powiedz jaki masz cel wyjazdu, to będę mogła Ci w czymś pomóc. I kiedy i w ile osób się tam wybierasz.
Jak zamierzasz się tam dostać?
Popatrz na Thionville do Lux dojeżdża pociąg w dość szybkim czasie.


Luksemburg to drogie miejsce, ale komfort życia jest tam także bardzo wysoki.
A to że w tygodniu drożej niż w weekend to logiczne - tu jest wiele instytucji unijnych i bardzo wiele urzędników na stale mieszka np. w Brukseli a tu nocują w czasie prac komisji itp..

Powrót do Luksemburg - Lëtzebuerg



cron
Potrzebuje pewnych informacji na temat Luksemburga .
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone