Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portrety

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 29.07.2009 18:15

Tradycyjnie się nie znam i tradycyjnie nic nie wnoszę do tematu, ale zachwycić się muszę! :lol: Rafał! Przeurocze te ujęcia zbożowo-drogowe!

No i dziewczynki tak śliczne, że tylko je wyganiać w takie piękne plenery i focić, focić, focić! :D

Jedną z moich ulubionych scen kinowych jest ta z "Gladiatora" - ta dłoń głaszcząca zboże. Tak mi się miło wspomniało na widok Twoich fotek. Piękne to!
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 29.07.2009 20:56

Dzięki Ula.

Nie odnosząc tego do moich fotek - uważam, że na pięknie każdy "się zna".

Co do "Gladiatora" to ja też bardzo lubię ten film - jak i wszystkie pozostałe R.S.

Rafał - bardzo proszę. Po obróbce do cz/b od razu dałem w kwadrat - fazy pośrednie nie zachowały się.

PZDR

PS
Z dzisiaj dam coś w kolorze. :lol:
Ostatnio edytowano 30.07.2009 10:33 przez Rafał K, łącznie edytowano 1 raz
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 29.07.2009 21:39

Rafał K napisał(a):Rafał - bardzo proszę. Po obróbce do cz/b od razu dałem w kwadrat - fazy pośrednie nie zachowały się.


Powiem szczerze, że ta wersja bardziej mi pasuje. Buzia jest może i ciemna, jednak wystarczająco czytelna. Poza tym do tej radości dziecka bardziej pasują barwy - całość uzyskuje pełny wyraz i nie jest zafałszowana.

Pozdrawiam
Rafał
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 30.07.2009 10:56

Rafał, no coraz lepsze :D Super to kolorowe w zbożu i tu mi dół nie przeszkadza (w tamtym może bardziej to że za centralnie, no sama nie wiem, ale jak już tak się umęczyłeś to nie będę marudzić :D)

POświata też mi się w oczy rzuciła od razu... ;) też jestem ciekawa oryginału...
ale doświadczeniami photoshopowymi w dziedzinie portretu też się chętnię wymienię ;)

PS obejrzałam orygiał, czyli chodziło o rozjaśnienie postaci i kontrast> ja bym to w pierwszej kolejności zrobiła warstwami przenikania. Mnożenie odwrotności + łagodne światło. wycięłabym postać i potem wygumkowała rozmyta gumka krawędzie. Zawsze mi to wychodzi nawet tam gdzie nie było zbyt dobrego światła i na odbitka też jest ok jeśli się nie przesadzi.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 30.07.2009 17:49

Obrazek

Obrazek

PZDR
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 01.08.2009 15:34

Obrazek

Z tej serii tyle :wink:

PZDR
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 01.08.2009 20:58

Ostatnie z serii najlepsze zdecydowanie! :)
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 03.08.2009 14:19

Wczoraj kupiliśmy kociaka...
Obrazek
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 03.08.2009 21:36

arekwroc napisał(a):Wczoraj kupiliśmy kociaka...


Śliczny :D Tylko jakiś taki .... przestraszony ?
:papa:
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 04.08.2009 22:52

Jaka kochana mordka!! :) śliczny, a jak się nazywa?? :D
dub.religion
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dub.religion » 06.08.2009 15:11

Witam, wieki mnie tu nie było, więc niczym syn marnotrawny wrzucę się z portretem.
Obrazek
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 06.08.2009 15:29

Piękny kociak, piękne zdjęcie...

Rafał, ostatnie najlepsze :)

A ja mam pytanie:

Jak to możliwe, że przy takiej przysłonie (f/4.5) wychodzi mi jedno oko ostre a drugie nie? (lewe jest ewidentnie ostrzejsze)

Obrazek

A tu taki "antyportret"

Obrazek

Umordowałam się nad tym ujęciem i głowę obcięłam :( ale i tak mi się podoba

Obrazek

tu mam trochę więcej: http://fmix.pl/album/14987/nina/1 nie wiem, które wkleić jeszcze...
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 06.08.2009 20:16

F-uncia napisał(a):...Jak to możliwe, że przy takiej przysłonie (f/4.5) wychodzi mi jedno oko ostre a drugie nie? (lewe jest ewidentnie ostrzejsze)...



:lol: Ja mam na "takie okazje" powiedzonko - "ostrość poszła na..." - najczęściej idzie tam gdzie wybrany jest punkt AF, a reszta kadru... najbardziej to wyłazi właśnie przy portretach.

W "P" był to zresztą w moim przypadku chleb powszedni.

Swoja drogą to w tej klatce GO też nie była chyba duża - albo było to z bliska sfocone, albo na dużej ogniskowej.

Tfu... tyle o obrzydlwej technice :lol:

Dub - ok, choć okulary modelka mogłaby zdjąć
:wink:
Funciu - trójka si - obcięcie nie ma mz żadnego znaczenia - przecież ta fotka nie jest o grzywce Twojej ślicznej córci... :lol:

PZDR
Ostatnio edytowano 07.08.2009 11:00 przez Rafał K, łącznie edytowano 1 raz
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 07.08.2009 08:02

arekwroc napisał(a):Wczoraj kupiliśmy kociaka...
Obrazek


Norweg, czy MCO?... cuuuudny :)
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 07.08.2009 11:12

Rafał, ja mam trochę zboczenie na punkcie tej ostrości. Jak dostałam D80 to miałam tylko kitowy obiektyw od analoga. Okazało się, że ma FF, czy tam BF, już nie pamiętam. I na dodatek to była Sigma - miękka więc. Strasznie mnie denerwował ten brak ostrości. Oczywiście tragicznie nie było, bo na odbitkach wyszło bardzo przyzwoicie, ale wiadomo jak to jest na ekranie monitora.
Potem długo robiłam na 50mm f1.8. No to tam było naturalne, że przy dużej dziurze przysłony jedno oko było ostre a drugie nie. Ale ogólnie żyleta.

Teraz sporo robię nową - starą Sigmą 28-105 f2.8-4. Ogólnie jest niezła (jak na te 400 zł co za nią dałam - razem z filtrem ;)), ale troszkę miękka - jak to Sigma - no i zaczęło mnie denerwować to co napisałam - mam już kilka zdjęć z jednym okiem ostrym a drugim nie. No ale fakt wszystkie były robione w mniejszym lub większym poruszeniu.

Kupiłam, a raczej zamówiłam ją sobie na urodziny, bo docelowo chcę jakąś stałkę, a na razie ceny kosmiczne. A brakowało mi też jakiegoś uniwersalnego zoomu z ogniskową portretową.

Dub. nie zawuażyłam twojego zdjęcia... jak dla mnie sympatycznie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Portrety - strona 117
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone