Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ponton z silnikiem powyzej 5km

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrek_99
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.06.2006
ponton z silnikiem powyzej 5km

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek_99 » 24.07.2006 12:13

Czy plywanie pontonem bez patentu motorowodnego z silnikiem powiedzmy kolo 15km, grozi powaznymi sankcjami w chorwacji, czesto sa kontrole? bo troche malo czasu mi zostalo na zrobienie takiego papieru,a na zakup silnika czas sie znajdzie :lol:
piotrek_99
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek_99 » 30.07.2006 15:18

To moze inaczej, czy zdarzaly sie wam jakies kontrole, gdy plywaliscie jednostkami plywajacymi z silnikami?
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 30.07.2006 18:16

to są trzy niezależne tematy.
1. Zgodnie z przepisami muisz posiadac uprawnienia. (sternik motorowodny).
2.Gdzie chcesz cumować, jeśli w marinie to od razu cię dopadną.
3. W małuch miejscowościach szczególnie nawyspach pewnie się uchowasz
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 30.07.2006 19:10

piotrek_99 napisał(a):To moze inaczej, czy zdarzaly sie wam jakies kontrole, gdy plywaliscie jednostkami plywajacymi z silnikami?


Miałem jedną kontrolę na 2 pływania po 2 tygodniei. Było to w okolicy miasta Korčula, czyli żadne zadupie. O sankcjach się nie wypowiem, bo papiery miałem w porządku. W zasadzie interesowała ich tylko naklejka potwierdzająca, że zapłaciłem te 210kun.

Popatrz jeszcze tu (jeśli wcześniej tego wątku nie znalazłeś):
forum/viewtopic.php?t=12294&highlight=
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 30.07.2006 20:09

Do Morski Pas.
A w tym roku też na Korculę?, Czy już byłeś?
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 30.07.2006 20:24

daisykf napisał(a):Do Morski Pas.
A w tym roku też na Korculę?, Czy już byłeś?


W tym roku przerwa (inne ważniejsze wydatki). A w przyszłości, kto to wie? Wszystko zależy od planowanej zmiany sprzętu na kabinowo-mieszkalny.

Jeśli wyjdzie to ... też nie wiadomo. Może wyspy Kvarner, bo tam nas jeszcze nie widzieli. A może rzeki? Dunaj od Wiednia do Budapesztu, a jak się da to dalej? Albo niemieckie kanały? Albo holenderskie? A może zamki nad Loarą? A może Wisłą do Gdańska (cudze chwalicie, swego nie znacie)? Wisłą płynąłem już, ale tylko do Bydgoszczy. Odrą nigdy nie pływałem.

Jest tyle wody pod kilem, a życie tylko jedno :(
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 31.07.2006 14:51

MorskiPas napisał(a):
daisykf napisał(a):Do Morski Pas.
A w tym roku też na Korculę?, Czy już byłeś?


W tym roku przerwa (inne ważniejsze wydatki). A w przyszłości, kto to wie? Wszystko zależy od planowanej zmiany sprzętu na kabinowo-mieszkalny.

Jeśli wyjdzie to ... też nie wiadomo. Może wyspy Kvarner, bo tam nas jeszcze nie widzieli. A może rzeki? Dunaj od Wiednia do Budapesztu, a jak się da to dalej? Albo niemieckie kanały? Albo holenderskie? A może zamki nad Loarą? A może Wisłą do Gdańska (cudze chwalicie, swego nie znacie)? Wisłą płynąłem już, ale tylko do Bydgoszczy. Odrą nigdy nie pływałem.

Jest tyle wody pod kilem, a życie tylko jedno :(




Ja też planuje kupno mieszkalnej łódki, może masz jakiś typ na oku.
Prawdopodobnie kupie cos używanego w Szwecji, mam tam rodzinę i ceny są dość atrakcyjne.
piotrek_99
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek_99 » 31.07.2006 22:43

dzikie za info, rzeczywiscie lepiej zrobic patent i wtedy spokojnie plywac.
A jeszcze mam pytanko, jesli ponton z silnikiem do 5km, to musze rowniez wykupic OC i viniete?
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 01.08.2006 17:29

piotrek_99 napisał(a):A jeszcze mam pytanko, jesli ponton z silnikiem do 5km, to musze rowniez wykupic OC i viniete?


OC jest obowiązkowe od 15kW mocy silnika. Ceny w TU Allianz są na samym dole tej strony:
http://www.allianz.hr/hrv/osigurajte_se ... nsport.inc
(snaga to moc silnika, a premija to składka roczna)

Winietę musisz kupić jeśli ponton jest dłuższy niż 3 metry. Cena winiety (jeśli się nie zmieniła) to:
za łódkę 3-4 metrów długości - 210 kun
za łódkę 4-5 metrów długości - 280 kun
za łódkę 5-6 metrów długości - 350 kun
za łódkę 6-7 metrów długości - 525 kun
za łódkę 7-8 metrów długości - 630 kun
za łódkę 8-9 metrów długości - 735 kun
...

za łódkę krótszą od 3 metrów ale z silnikiem powyżej 5kW (np. skuter) - 140 kun

Winieta i ubezpieczenie są ważne przez rok od daty wykupienia. Nie da się kupić na krótszy okres.

Żeby wykupić winietę ponton powinien być zarejestrowany (obojętne gdzie, byleby miał numery na burcie i jakikolwiek papier). Jeśli nie jest zarejestrowany, to mogą mu zrobić przegląd techniczny, oczywiście płatny. Czy w praktyce robią przeglądy takim maluchom, tego nie wiem. Być może działa żelazna zasada: "ne ma problema".
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 01.08.2006 17:36

daisykf napisał(a):Ja też planuje kupno mieszkalnej łódki, może masz jakiś typ na oku.
Prawdopodobnie kupie cos używanego w Szwecji, mam tam rodzinę i ceny są dość atrakcyjne.


Na razie to są takie delikatne przymiarki, a właściwie to próba pogodzenia ognia z wodą :D czyli maksymalnego ciężaru jaki mogę holować samochodem z bezpieczeństwem pływania łódką mniejszą niż 5,5 metra, bo o komforcie przy tych wymiarach to raczej trudno marzyć.

Masz może jakieś namiary internetowe na sprzedających używane łodzie w Szwecji? Jakoś słabo mi idzie guglowanie w tym języku :(

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
ponton z silnikiem powyzej 5km
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone