Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POMOCY - potrzebna miejscówka na kwietniowy wyjadz

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
are jaworsi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.03.2014
POMOCY - potrzebna miejscówka na kwietniowy wyjadz

Nieprzeczytany postnapisał(a) are jaworsi » 29.03.2014 21:08

Cześć,
Moi drodzy potrzebuję pomocy w nietypowej sprawie.

Wpadłem z żoną na pomysł że pakujemy się wraz z komputerami, zamykamy biuro i jedziemy do Chorwacji.
Nietypowość tego pomysłu ma polega na tym że nie mają to być wakacie tylko wyjazd w celu pracy w inny malowniczym miejscu. Czyli pracujemy sobie na komputerach do 15:00 a potem spacery i tak dalej.

I teraz moje pytanie, gdzie się wybrać bo Chorwacie znamy tylko z wyjazdów w wieku szkolnym i trzy dniowego wypadu na Krk dwa lata temu.

Poszukujemy ciekawej miejscowości, ale musi być tam dostępny zasiek telefonów i internetu. Apartament musi mieć charakter bardziej mieszkania a nie wakacyjnego lokum i tak dalej.
I co ważne nie musimy mieć plaży pod nosem :)
A w wyjątkowo ciekawych przypadkach mogą to być miejscowości daleko od morza.

Może już ktoś robiły taki wypad, a jak nie to może temat się przyda innym :)

Podzielcie się proszę swoim doświadczeniem i doradźcie gdzie możemy się udać
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.03.2014 21:19

are jaworsi napisał(a): wyjazd w celu pracy w inny malowniczym miejscu
Poszukujemy ciekawej miejscowości


Jaki rodzaj malowniczości?
Co znaczy dla Ciebie ciekawa miejscowość?
Jak długi pobyt?

Napisz coś więcej.
are jaworsi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) are jaworsi » 29.03.2014 21:32

Ok, uszczegóławiam:
Spokój, jedna knajpka z jedzeniem, skalisty brzeg ( zamiast brzegu może być port albo nic) i mamy wszystko co na trzeba. Stara Baška nam się podobała. Może to być nawet jakaś malutka "dziura".
Słowo malownicza wkradło się z automatu. Bardziej chodzi o to żeby nie była to w miejscowość typowo kurortowa z deptakiem i całym bajzlem turystycznym chodź pewnie w Chorwacji o to trudno.

Pobyt od 10 do 30 dni, w zależności czy nasz plan będzie się realizował zgodnie z założeniami.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.03.2014 21:47

are jaworsi napisał(a):A w wyjątkowo ciekawych przypadkach mogą to być miejscowości daleko od morza.

are jaworsi napisał(a):Bardziej chodzi o to żeby nie była to w miejscowość typowo kurortowa z deptakiem i całym bajzlem turystycznym chodź pewnie w Chorwacji o to trudno.

Zagrzeb ?
are jaworsi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) are jaworsi » 29.03.2014 21:51

Z miasta ( z Wrocławia ) chcemy właśnie uciec :)
Wiec tym razem odpada.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.03.2014 22:00

are jaworsi napisał(a):Z miasta ( z Wrocławia ) chcemy właśnie uciec :)
Wiec tym razem odpada.

Srima :
-bajzlu nie ma
-kurort to też nie jest
-knajpa , jedna się znajdzie to wszystko
-malownicza , widok na Prvić , czasem coś się gdzieś jara , to samoloty fruwają w tę i we w tę
-skalisty brzeg , że nogi można połamać
-apartamentów w pip , większość z wifi
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 29.03.2014 22:04

moja kuzynka pomieszkiwała tak w Zadarze na obrzeżach przy morzu...?
faaaaajną macie pracę...co znaczy robicie? :coool: też tak chcę...:sm:
are jaworsi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) are jaworsi » 29.03.2014 22:11

CROANA - Mamy projektowy zawód wolny no i jeszcze bez dzieciaków :) wiec jest pole do eksperymentu.

MANIUST - właśnie analizuję tą Srima-e
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.03.2014 22:16

Srima jest zajebiasta , tłumów niema , a jak będziecie chcieli dać w palnik to do Vodic z buta 20-30 minet. :oczko_usmiech:
Ja byłem w Vodicach , ale we wrześniu , w szczycie w życiu bym tam nie pojechał z tego co widziałem na zdjęciach co tam się dzieje.
W Srimie generalnie spokój.
Przy czym do Srimy smiało bym walił w ciemno , apartamentów jak mrówków , 1 linia , 2, 3,4, 5 brzegowa , od zarąbania.
are jaworsi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) are jaworsi » 29.03.2014 22:27

Mariusz a jak myślisz czy można było by jechać na "palę" bez rezerwacji?
I czy wo gule ten kwiecień to dobry pomysł czy raczej wariacka sprawa. Pytanie tez czy o tej porze będą apartamenty będą do wynajęcia?

I jeszcze jedna rzecz mi do głowy przyszła :) Może camperem?

P.S.
Pozwoliłem sobie zwrócić się po imieniu bo tak łatwiej, mam nadziej że nie masz mi za złe.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.03.2014 22:36

Do Srimy? TYLKO NA PAŁĘ! Nie wierzę by tam nawet w szczycie nic nie znalazło.
Nie było nic wcześniej o kwietniu ? :evil:
Nie wiem , ale myślę że tutejsze, będą się dziwić i zarazem cieszyć , że już mają klienta.
Jest super camp w Vodicach , na nim właśnie we wrześniu byłem , ale czy jest czynny w kwietniu nie wiem zobacz w necie camp IMPERIAL.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.03.2014 22:40

Arek, wysłałam Ci maila.
Cóż, jeśli właściciele mieszkają w budynku, można spróbować w ciemno. Sporo z nich jednak mieszka w nich tylko sezonowo, więc wybór może być ograniczony, zwłaszcza w małych dziurach. Apartamenty mogą być też nieprzygotowane jeszcze na przyjazd gości, to długo przed sezonem. Ale za to prawie wszystkie będą wolne ;-)
W tym terminie możesz śmiało pisać online i ostro negocjować ceny, jesteś królem. Wybierz jednak apartament z ogrzewaniem, bo może jeszcze być różnie. No i może jednak bardziej na południe...
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.03.2014 22:46

Mikromir napisał(a):Arek, wysłałam Ci maila.

Danka , masz coś na Hvarze to daj na email , na przyszły rok oczywiście , bo w tym być Korcula ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.03.2014 22:55

Mariusz, na Hvar wybieram się dopiero w tym roku, więc sprawdzonej miejscówki nie mam. Jak sprawdzę jedną latem, po wakacjach dam znać - ale wiesz, ja lubię totalne zadoopia w wersji economy z obowiązkowym dojazdem szutrówką, więc bez luksusów. Jedno na Pagu mogę Ci już polecić, jeśli chcesz. Na Hvarze polecano mi jedno przepiękne miejsce w Gromin Dolac i chętnie bym się tam kiedyś wybrała, gdyby było nieco tańsze ;-) A to mi przypomniałeś - tego Gromin Dolca Arkowi też prześlę!
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.03.2014 23:02

Mikromir napisał(a):Mariusz, na Hvar wybieram się dopiero w tym roku, więc sprawdzonej miejscówki nie mam. Jak sprawdzę jedną latem, po wakacjach dam znać - ale wiesz, ja lubię totalne zadoopia w wersji economy z obowiązkowym dojazdem szutrówką, więc bez luksusów.

My już po 40-stce to nas "dicho" jak w Makarskiej nie interesuję , ok będę czekać. :)
Mikromir napisał(a): Jedno na Pagu mogę Ci już polecić,

Na "Księżyc" jakoś mnie nie ciągnie , ino w dół , no i został ten Hvar.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
POMOCY - potrzebna miejscówka na kwietniowy wyjadz
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone