Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Pelješac - Sv. Ivan - 460 m.n.p.m.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009
Półwysep Pelješac - Sv. Ivan - 460 m.n.p.m.

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 13.09.2013 22:36

To jak już o wertepach mowa to wspomnę jeszcze o nieco mniej wyniosłym świętym na półwyspie Peljesac - na temat tej góry nie znalazłem niczego na cro.pl a jest ona również 'warta grzechu' i znacznie łatwiej dostępna niż Sv Ilja. Podczas tegorocznego pobytu w Zuljanie zastanawiały mnie poniższe tabliczki informacyjne:

Obrazek

Jako że na obrazku był rower nie sądziłem że chodzi o szczyt... Z błędu wyprowadziła mnie jakaś ulotka o atrakcjach Peljesaca. "Szlak" na górę (90% to szutrówka) zaczyna się powyżej kampingu Vucine w Zuljanie i jak widać jest stosunkowo długi (około 5 km). Wejście leniwym tempem zajmuje około 1.5h.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedynie ostatnie 500 m to zwykła górska trasa po kamieniach (rower chyba trzeba wnieść na plecach :roll: :lol: ):

Obrazek

Ze szczytu piękna panorama Zuljany, Trstenika, w głębi Orebicia i Korculi. Świetny widok na Mljet - jako że stoki w tą stronę bardzo strome morze niemal pod stopami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety mgiełki jak widać było sporo ale i tak zdecydowanie było warto się tam wybrać, również w ramach rozgrzewki przed Ilją.

:papa:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 14.09.2013 21:54

Witam. Ładnie. Też chciałem tam wejść, ale w tym roku się nie udało. Nadrobię w przyszłym roku, już w czerwcu. A byłeś na Sv. Ilija ?
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 14.09.2013 22:22

Tak :P

Ilja jest znacznie ambitniejszy niż Ivan ale rozgrzewka się przydała :D No i przy okazji parę ładnych zdjęć udało się z góry przynieść :papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.09.2013 02:19

Eeee..no fajna rzecz ta górka! Do uwiecznienia widoków w sam raz!
W której części Żuljany jest ten drogowskaz, bo jakoś nie zauważyłem tam nic takiego?

Sam widok na Żuljanę- piękny! Nietypowe widoki na półwysep są z tej góry. :)
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 15.09.2013 15:54

Tak mniej więcej wygląda ta trasa (na bazie zdjęcia z sieci):

Obrazek

:papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.09.2013 16:57

No tak, z campu to nie mogłem widzieć bo tam nie byliśmy. :lol: :wink:

Dzięki! Oby się przydało. Niby nie nowy teren i tyle już o Peljeśacu jest ale jednak się zawsze coś nowego trafi.
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 15.09.2013 18:26

Kawał półwyspu jakby nie patrzeć - nawet w samej Zuljanie nie na wszystkich plażach byliśmy (choć trochę z lenistwa). Wydaje mi się że tabliczka była też przy końcu miejscowości (tam gdzie zaczyna się podjazd na camping) ale głowy nie dam :roll:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 24.09.2013 09:02

Ciekawe widoki i zachęcające. :) Fajnie byłoby spróbować.. :)

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Półwysep Pelješac - Sv. Ivan - 460 m.n.p.m.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone