Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Istria 2009rok.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 20.10.2009 20:17

Witam ponownie, dziekuje wszystkim za słowa krytyki :lol: , oczywiście poprawiłem juz wszystkie zdjecia, przepraszam ale dopiero sie ucze, teraz juz wiem ze 800x600 jest akurat. Nie mam zbyt dużego doswiadczenia w opisywaniu podróży i pewnie bede sie posiłkował bardzo dużą ilością zdjęć bo mamy ich z tej wyprawy dość sporo, mam tylko nadzieje ze nie jest to uznawane na tym forum jako cos nagannego poniewaz ja osobiscie tez lubie czytac posty na forum jednak jesli okraszone sa spora iloscia zdjec tym lepiej dla mnie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.10.2009 20:25

santosz napisał(a):Witam ponownie, dziekuje wszystkim za słowa krytyki :lol: , oczywiście poprawiłem juz wszystkie zdjecia, przepraszam ale dopiero sie ucze, teraz juz wiem ze 800x600 jest akurat. Nie mam zbyt dużego doswiadczenia w opisywaniu podróży i pewnie bede sie posiłkował bardzo dużą ilością zdjęć bo mamy ich z tej wyprawy dość sporo, mam tylko nadzieje ze nie jest to uznawane na tym forum jako cos nagannego poniewaz ja osobiscie tez lubie czytac posty na forum jednak jesli okraszone sa spora iloscia zdjec tym lepiej dla mnie.


Lepiej będzie się czytać, jeśli w postach będą polskie literki :wink:

Bo raz, są raz nie :?:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.10.2009 20:26

Pisz i wklejaj foty :)
Czekamy na dalszy ciąg
Pozdrawiam
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 20.10.2009 21:10

Janusz Bajcer napisał(a):
santosz napisał(a):Witam ponownie, dziekuje wszystkim za słowa krytyki :lol: , oczywiście poprawiłem juz wszystkie zdjecia, przepraszam ale dopiero sie ucze, teraz juz wiem ze 800x600 jest akurat. Nie mam zbyt dużego doswiadczenia w opisywaniu podróży i pewnie bede sie posiłkował bardzo dużą ilością zdjęć bo mamy ich z tej wyprawy dość sporo, mam tylko nadzieje ze nie jest to uznawane na tym forum jako cos nagannego poniewaz ja osobiscie tez lubie czytac posty na forum jednak jesli okraszone sa spora iloscia zdjec tym lepiej dla mnie.


Lepiej będzie się czytać, jeśli w postach będą polskie literki :wink:

Bo raz, są raz nie :?:



Dzięki Janusz za te uwagi bo na pewno pomogą mi one doprowadzić jakość tego opowiadania do perfekcji, obiecuje że sie postaram jednak czasami to wychodzi samo ze mnie, jestem starej daty informatykiem a w dawnych czasach sie tego nie używało ale OK.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 20.10.2009 21:36

Tak więc po pierwszym dniu pełnym męczącej nudy w samochodzie i pięknych widoków, wypoczęci wstaliśmy rankiem drugiego dnia i zaczęliśmy snuć plany co robić dalej. Ponieważ ja z żoną byliśmy tylko pasazerami więc musieliśmy się dostosować do naszych towarzyszy. Nadmieniam że w naszym apartamencie znajdowało się kilka map półwyspu Istria oraz parę przewodników po sniadanku, przy kawce zaczęliśmy tworzyć plan dnia. Ustaliliśmy że pojedziemy do Labina, wymienimy pieniądze na kuny, zrobimy zakupy i rozejrzymy się po okolicy. Tak jak pomyśleliśmy tak też zrobiliśmy. W Labinie zaraz na wlocie od Rijeki, po prawej stronie znajduje się Lidl do którego wjechaliśmy na zakupy. Jakież było nasze zdziwienie kiedy okazało sie, że ceny artykułów spozywczych wcale nie są aż takie straszne jak to opisywali niektórzy forumowicze na tym forum. A my, wielbłądy z Polski obładowaliśmy się żarciem jak ... nie powiem kto. Jedyne co się zgadzało to ceny napojów bo np. 2l Coca Cola kosztowała około 12zł! Reszta na normalnym i znośnym poziomie. Moi drodzy, w tym miejscu byłoby nietaktem z mojej strony gdybym nie wspomniał o wspaniałym chorwackim chlebku Ciabata. Jest po prostu wyśmienity i kosztował około 6kun. Obowiązkowo też wspaniałe piwko Karlovaćko - chyba najlepsze jakie pilismy w Chorwacji a kilka spróbowaliśmy. Nie mając pojecia gdzie jechać zdaliśmy się na znaki i skierowaliśmy się w stronę morza. Jechaliśmy dość wąską drogą, zboczem góry, tzw. serpentynką aż na jednym z zakrętów zobaczyłem po prawej przepaść a z daleka widok Adriatyku. Jeszcze kilka zakrętów i zobaczyliśmy znak - RABAC. Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy że jest to znany kurort nad Zatoką Kvarnerską ale widoki nas urzekły. Zejście od parkingu bardzo stromymi schodami i nagle znaleźliśmy się na promenadzie. Jak było pięknie zobaczcie poniżej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[Obrazek
[Obrazek
[Obrazek

Po zwiedzaniu portu, plaży i zjedzeniu przepysznych lodów, które porównując cenę do jakości i wielkości 10 razy przebijaja nasze lody udaliśmy się z powrotem do Plomina na obiadek, piwko i takie tam.....
Ostatnio edytowano 27.06.2010 17:14 przez santosz, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.10.2009 21:43

Kontynuuj, kontynuuj :D :D
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 20.10.2009 21:46

:D teraz to tak :D czekam na ciąg dalszy
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 20.10.2009 22:19

santosz bywalismy w tych samych miejscach
Ostatnio edytowano 04.04.2010 20:22 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 21.10.2009 21:44

to ja ewa napisał(a):santosz bywalismy w tych samych miejscach


Taak, pieknie było prawda?

kontynuujac dalsza moja opowiesc - po powrocie z Rabacu oczywiscie mały obiadek, po obiadku Karlovaćko - nawiasem mówiąc to że byłem pasażerem miało swoje dobre strony - i padło pytanie co dalej? Postanowiliśmy zwiedzić Plomin. Dla niewtajemniczonych - miejsce w którym stacjonowaliśmy nazywało się Plomin Luka - port w Plominie natomiast mała wieś, bo miasteczko to nawet nie było, więc wieś Plomin znajdowała się 400m powyżej na stoku wzgórza a wyglądało to tak:
Obrazek
Pozwólcie że zdjęcia z Plomina zamieszczę później, ponieważ w odległości około dwóch kilometrów od samego Plomina na stoku ogromnego wzniesienia znajduje się wspaniały punkt widokowy na całą Zatokę Kvarnerską, przy dobrej pogodzie jaką mieliśmy widać było z odległości około 40km port i miasto Rijekę, widać wyspę Cres, widać prom który kursuje z miejscowosci Brestova do Porozina na wyspę Cres. Na samym zakręcie drogi która skręca w tym miejscu o 90' znajduje się mały parking i przytulona do skał kawiarnia w której mozna nieźle zjeść, spić piwko lub kawę i podziwiac wspaniałe widoki. Słowami ciężko opisać te widoki więć poniżej kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rijeka w oddali
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 27.06.2010 17:40 przez santosz, łącznie edytowano 5 razy
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 21.10.2009 22:14

.............
Ostatnio edytowano 17.06.2010 21:54 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 22.10.2009 00:15

Mimo wszystko widoki sa na pewno niezapomniane i warto się tam zatrzymac chocby na chwilkę :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.10.2009 08:20

Przy Plomin jest przytulna ławeczka z widokiem - można przysiąść i podziwać kanał.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 22.10.2009 09:55

Też zatrzymaliśmy się w tym miejscu jadąc z Fazany do Biogradu, cudne widoki :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.11.2009 11:20

Czy to już koniec?
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 22.01.2010 22:39

Santosz, podaj do siebie namiar mailowy, proszę. Ja też ze Słupska i mam kilka pytań odnośnie podróży na Istrię.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Półwysep Istria 2009rok. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone