Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska na weekend - zajawki z okolic Białegostoku

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 07.10.2011 18:34

Oj, mogłabym zanęcić w tym temacie (czytaj: weekendowe wypady w okolice Białegostoku) ... ale czasu brak na zebranie/zgranie notatek i zdjęć ... z dysku i z głowy :oczko_usmiech:

Może w któryś jesienny wieczór ?

Pozdraviam baaardzo serdecznie 8)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.10.2011 18:55

Ja mam mało zdjęć, ale trochę wspomnień.

Trochę swego czasu, jeździłem po tych okolicach, no, może trochę niżej: Bielsk Podlaski, Brańsk, gdzie zresztą mam rodzinę (po kądzieli stamtąd właśnie pochodzę :D. Tyle, że spotkałem się z nimi ostatnio ... w Szczecinie :D), ale spędziłem trochę czasu nad Wissą też, w Jedwabnem byłem ...

Ciągle w planach Rudka, Kiermusy, Tykocin, Supraśl (dzieciak ty był i zachwycona wróciła), Krynki ...

W Kodeniu byłem, Radzyń Podlaski, z jego atrakcjami miałem też na celowniku, ale, nie pamiętam, coś nie wyszło :(

Pamiętam nadbiebrzański wieczór jesienny, kiedy w słońcu babie lato pokryło całe łąki ...
A ja wtedy aparatu nie wziąłem :(
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 07.10.2011 19:47

Zawsze twierdziłem, że Polska to piękny kraj... żeby tylko ten klimat... no i ludzie :?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.10.2011 05:19

Gadasz :)

Ludzie robią dobry klimat :lol:

Pozdrawiam
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 19.12.2011 23:25

Idą święta !
A więc znowu czas pakować "kufry i walizy" :wink: ... i za kilka dni ... w drogę !
Już na samą myśl robi mi się cieplutko :D

A tymczasem mapę woj. podlaskiego zamieszczam.
Co by po powrocie trochę dróg i dróżek, bliższych i dalszych, spróbować wreszcie tu pokazać.

Pozdraviam HAncurkę/HAnkę i wszystkich zaglądających 8)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.12.2011 00:35

Widzę, że na Podlasiu mam jeszcze wiele do zobaczenia , i dobrze....
Coś w tych stronach mnie ciągnie a ciąg ten jest analogiczny do chorwackiego a podobieństw ni hu hu.
W tym roku była Narew kajakiem (nomen omen trasa Uhowo-Waniewo), Białowieża , góra Grabarka i podlaski klimat. Rok temu Tykocin i Suwalszczyzna (też podlaskie)

Dziękuję za Waszą wędrówkę po Podlasiu i zachęcam innych do pokazywania tego regionu. Ja deklaruję moją obecność na wschodzie co najmniej raz na 2 lata.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 21.12.2011 10:51

Torac napisał(a): ... góra Grabarka ...

... tam jeszcze nie doszłam :oops:
(a przez tyyyle lat miałam tak blisko, wystarczyło się obejrzeć w jeszcze jedną stronę :wink: )

P.s. Zaczynam inaczej rozumieć ... Mickiewicza :wink:
(i jego westchnienia za Litwą)

A na serio - jak wpadam ostatnio do Białegostoku to ... "wychodzę na miasto" i zachowuję się turysta, który przyjechał tu pospacerować, pozaglądać w zakamarki starych ulic, pozachwycać się (nie zawsze) nowościami.
Dostrzegam to, co przykrywała :wink: kiedyś codzienność i oczywista oczywistość :wink: :lol:

Hm ... i stało się!
Od ponad dwóch lat jestem ... ciągłą turystką!
Tu, gdzie teraz mieszkamy, czuję się jak na ... dłuższym wyjeździe :D . A gdy jadę w rodzinne strony - to już "nie wracam", a "wyjeżdżam" :D

8)
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 21.12.2011 11:07

Grabarka koniecznie!!!!!
Jak mieszkałem w Krakowie nie byłem na Wawelu!!!!!!
Dopiero przy przejazdach przez Kraków, a to w góry na narty, a to jadąc dalej udło mi się być na Wawelu.
PZDR.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.12.2011 06:39

franko napisał(a):Grabarka koniecznie!!!!!

Raczej jako przeżycie religijne, szczególnie podczas sierpniowych uroczystości.

Przy kolejnej wizycie na Podlasiu muszę koniecznie przepłynąć kajaczkiem
Podlaski Przełom Bugu na trasie : Mielnik - Drohiczyn.
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 22.12.2011 13:08

[quote="HAncur"]
Obrazek
By hancura
O, to, co lubię!
A poza tym, bardzo ciekawe tereny.
Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Polska



cron
Polska na weekend - zajawki z okolic Białegostoku - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone