Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poljica - Trogir

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
smolandia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 18.02.2013
Poljica - Trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolandia » 12.08.2014 00:06

Witam Wszystkich.

Jedni piszą w trakcie, inni po powrocie a jeszcze inni po sporym odstępie czasu jak wyleczą się z lenistwa :D

Są i tacy co zaczynają przed. Ja dołączę do tej grupy i zacznę moją relacje przed wyjazdem i w miarę możliwości opowiem o jej przebiegu na bieżąco.

Jest to w sumie drugi wypad na Cro. Nauczony na własnej skórze, oraz po przeczytaniu kilka wartościowych wpisów na tym forum, pragnę także wzbogacić je o swoje doświadczenie i oddać zebrane informacje.

W zeszłym roku byliśmy w Poljicy i w tym jedziemy tam ponownie. To niewielka miejscowość oddalona kilka minut samochodem od Trogiru. Położona w zatoczce z ciekawą plażą, bo nie jest usłana kamieniami a żwirkiem. Resztę postaram się pokazać w kilku zdjęciach.

Zacznę jednak od początku całej historii. Droga jaką obraliśmy w zeszłym roku prowadziła mówiąc w skrócie przez Balaton. Ja sam jestem z Wrocławia, jednak jedziemy z rodzinką ze Śląska i najpierw dzień wcześniej udajemy się do nich. Podróż była koszmarna, długo długo i długo a powrót przez pogodę i korki jeszcze dłuższa (również przez Węgry). Obiecałem sobie że w tym roku nie będę świrował i nocleg w trakcie podróży musi być. Padło że znów jedziemy przez Balaton więc znaleziony nocleg w mieście Veszprem Hotel Magister ( w sumie to akademik, ale te jakie znam to chciałyby takie być). Jako że zabieramy trochę chłodnego prowiantu, głównym wyznacznikiem była lodówka w pokoju. Hotel znaleziony na booking.com.

Tyle słowem wstępu. Już w niedziele w ciagu dnia będę dołączał zdjęcia z podróży (o ile zasięg za granicą na to pozwoli), a na pewno odpoczywając już w hotelu o hotelu, może komuś się przyda relacja o miejscówce :wink:
Pozdrawiam.
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 12.08.2014 13:01

OOOOO, pięknie. W sobotę będę w Poljicy, ale najpierw w piątek nocleg w Slunj i Plitvice.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2014 13:15

W Poljicy byłem 4 razy, więc chętnie poczytam :oczko_usmiech: :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.08.2014 23:03

Ja w Poljicy nie byłam, ale również chętnie poczytam :d
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 13.08.2014 23:43

Dosiadam się również aby śledzić wasze losy na żywo :)
smolandia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolandia » 18.08.2014 23:34

No i jesteśmy po pierwszej kąpieli w MA Tak jak wspomniałem wcześniej, nocleg na trasie do HR odbył się w miejscowości Veszprem - Węgry. Hotel Magister to akademik i jego stan odzwierciedlają zdjęcia którymi się chwali. Rzeczy które znajdziecie w pokoju to ręcznik, lodówka, mikrofala a na piętrze ogólnodostępna kuchnia. Jeśli w tym momencie ktoś planuje gotowanie to raczej na swoich garnkach. Własne sztućce rownież. Brak czajnika elektrycznego. Wifi jest tylko w wydzielonych punktach budynku. Często są to zamknięte lobby w których mozna sobie usiąść w ciszy i spokoju. Ale nie po to tu przyjechałem. Czysto i jak na jedną noc to wystarczająco. Jest gdzie się odświeżyć oraz naładować swoje baterie. 
Zdjęć hotelu nie wrzucam bo można znaleźć na necie. 

Na szczęście wypadek do jakiego doszło w tunelu był już za nami. Ponoć 10 km stojaczka.
Teraz czas na wypoczynek. Nie mamy planu na zwiedzanie. No może drobny typu Trogir i Split. Co ciekawsze będzie zfociane i zarzucone. :hut:
smolandia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolandia » 20.08.2014 19:10

image.jpg
Takim żwirkiem jest wysypana plaża.
de Zoo
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 20.08.2014 23:31

Też chętnie poczytam. Wróciłem z Poljicy w zeszłym tygodniu i chętnie powspominam :)
smolandia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolandia » 22.08.2014 13:36

Oddałem się wakacyjnemu szaleństwu i zapomniałem coś skrobnąć. Będzie chyba łatwiej wysłać kilka fotek. Także jak znajdę chwilę to wrzucę trochę pejzażu. :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 24.08.2014 08:11

Jo byłom roz w 2004 roku. Z chęcióm poczytum. Pozdrawiom wos.
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 25.08.2014 09:54

A ja również dołączam się do czytających tą relacje. Z chęcią również pooglądam więcej zdjęć .
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 16.09.2014 21:59

Czekam na relacje i duużżo zdjęć :) :papa:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 17.09.2014 05:13

Długo będziesz czekać :D :D :D
smolandia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolandia » 03.11.2014 18:47

Aż mi wstyd. Jeszcze chwila i będzie. :oops:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.11.2014 19:27

Nie Picuj.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone