Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 16:21

Ja to liczę tak: jeżdżę samochodem i wiem ile spala. Zatem mając w baku - powiedzmy - 50l przejadę 700km. Od punktu wyjazdu te 700km wypadnie w Słowenii i tam muszę znowu nalać :-)

Potem planuję pojeździć po Chorwacji - nie wiem ile spalę, bo to i korki w Splicie i Dubrovniku, korek w Trogirze - liczę, że 1-2 razy trzeba będzie dotankować, więc wpisuję: raz 30 litrów, drugi raz 50 litrów i mam liczbę: 80 litrów w Chorwacji + kolejne 50 na wyjazd do Polski = 130l :-)

Licząc spalanie/100km podejrzewam, że nie dałbym rady wyjść na sensowną, końcową liczbę. Choćby właśnie dlatego, że spalanie jest inne przy przejeździe autostradą, a inne, gdy jeździsz na wycieczki, czy do sklepu po Ożujsko ;-)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.06.2012 16:32

Nie do końca tak jest. To co mówisz to gałkologia, a nie automatyka :D . Po co mi Twój kalkulator skoro mogę sam sobie wyliczyć km. koszty, ilości paliwa mając mapę papierową przed nosem i mały dziecięcy kalkulator matematyczny albo liczydło dla dorosłych. Kalkulator ma mi liczyć dane po zadanej mu trasie. Od Warszawy poprzez przejscie w Zwardoniu i tak dalej. Ty zmuszasz aby ilość przejechanych km w danym kraju samemu sobie policzyć w googlach czy mapie papierowej, przeliczyć to na litry paliwa i wpisać do Twojego kalkulatora. Ja oczekuję prostej jak dla chłopa wersji dla blondynek. Jak otwieram twój kalkulator to już z niego nie wychodzę i wyliczam cały koszt podróży, km i i ilości zużytego paliwa. Pozdrawiam
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 16:49

Póki co wyszliśmy poza kartkę i ołówek :-) A to był główny cel.
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 02.06.2012 21:22

To już trochę robi się paranoja...
No raczej łatwo sprawdzić ile kilometrów jest do przejechania przez dany kraj.
Kalkulator nie wróżka żeby wiedział ile paliwa masz w baku (zaoszczędzone).
A skoro nie wiesz ile km będziesz jechał przez dany kraj to nic ci nie pomoże ilość paliwa przeznaczona na ten kraj.
Co kierowca to inna trasa więc mapki itd. to komplikacja nie ułatwienie.

Kalkulator jest świetny-bo jest PROSTY i pokazuje to co powinien.
Każdy kto jedzie i tak to przelicza na swój sposób, a to wielkie ułatwienie.

Z zasady mamy baki 40-65L więc nie tankujemy po drodze ileś tam razy, chyba że dolewasz po 5-15L co kilkaset km bo taniej o 30groszy. Ale myślę że mało kto zwraca uwagę jadąc na wakacje na takie drobne kwoty. Tym bardziej że nasze paliwo z tym powiedzmy zachodnim wypada dość cienko.
Powiedz po prostu że chcesz się 'przyczepić' tylko szukasz do czego...
Teraz będzie okazja zmienić front...
Pozdrawiam

:P
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 02.06.2012 21:27

Iggy napisał(a):Póki co wyszliśmy poza kartkę i ołówek :-) A to był główny cel.


Iggy-- to świetny i bardzo przydatny kalkulator.
Pewnie niedługo..... dostaniesz linki do tych lepszych....
Na szczęście możemy sami wybierać więc jak widać po większości wpisów twój jak dotąd jest najlepszy.
Pozdrawiam i szacunek za taka inicjatywę.
:D
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 02.06.2012 21:59

W niektórych przypadkach jest szansa zatankować jedynie w Polsce i w Chorwacji.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 22:06

jara napisał(a):W niektórych przypadkach jest szansa zatankować jedynie w Polsce i w Chorwacji.

Ja własnie zawsze tak celuję. Tankuję w Krakowie lub gdzieś przed granicą i potem dopiero tankowanie po przejechaniu Bram Raju :-)

W zeszłym roku drugi samochód dojechał na przejście w Gorican już na oparach. Na stacji INA, tuż za granicą, po nalaniu do baku okazało się, że zostało jedynie 1,5 litra benzyny :-)

PS. Dodałem poglądowe mapki sieci drogowej z uwypuklonymi odcinkami płatnymi w każdym kraju, gdzie w kalkulatorze wybiera się winietkę. Może się przydać do oszacowania, czy musimy tę winietkę kupować :-)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 02.06.2012 22:10

Ja mam 88 l bak,ale żeby dojechać do Cro ,nie mogę nadużywać pedału gazu.
Wyjdzie to jednak na dobre ze względów bezpieczeństwa i mandatów.
A kalkulator jest super,pozwala policzyć i fajnie się pobawić.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 22:13

jara napisał(a):A kalkulator jest super,pozwala policzyć i fajnie się pobawić.

W zeszłym roku poświęciłem trochę czasu, żeby sobie policzyć wszystkie możliwe trasy i wybrać tę najlepszą pod względem czasu, komfortu i kosztów.
W tym roku postanowiłem zrobić automat taki, żebym miał od razu gotowe wyniki do porównania :-)
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 02.06.2012 22:16

I wyszedł "automat"świetnie.
Reszta do prywatnych przeliczeń, kalkulacji.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.06.2012 23:02

mamax napisał(a):I wyszedł "automat"świetnie.
Reszta do prywatnych przeliczeń, kalkulacji.


No, kolego kalkulator nie spełnia wymaganych oczekiwań. Po co taki kalkulator do którego trzeba wpisywać dane uprzednio przygotowane na podstawie mapy papierowej itp. Niby skąd mam wiedzieć ile litrów paliwa spali mi w Polsce, a ile w Słowacji, Węgrzech, Austri itp. Co ja wrózka jestem czy jasnowidz. To kalkulator ma to mi zapewnić. Ja tylko wiem ile spala mi pb na 100 km i ile kosztuje paliwo w poszczególnych państwach za 1 litr. Dlatego potrzebne jest kolejne narzedzie dla kalkulatora jak mapy interaktywne z kilometrażem od przejścia granicznego z jednego państwa do drugiego. To samo dotyczy Chorwacji - nie znam na pamięć gdzie zaczyna się A2, a gdzie kończy czy tudzież A4. Dlatego kalkulator trzeba powiązać z innymi narzedziami roboczymi dostępnymi na internecie. Pozdrawiam i oczekuję, że Twórca kalkulatora dokona stosownych i oczekiwanych zmian. Szczęść Boże. :wink: Niech Opatrzność czuwa nad Iggy i natchnie jego informatyczny, a nie kapuściany umysł natchnieniem :wink:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 23:19

darek1 napisał(a):To samo dotyczy Chorwacji - nie znam na pamięć gdzie zaczyna się A2, a gdzie kończy czy tudzież A4.

A widzisz... To trzeba se kliknąć na nazwę autostrady i zobaczysz mapkę z jej przebiegiem :-)

Co do reszty, to widzę, że czeka mnie napisanie algorytmu takiego, jaki mają nawigacje: podajesz np trasę: Naświty - Grebastica i mam Ci policzyć trasę od punktu startu poprzez stacje benzynowe/lpg do celu ;-)

No to chyba jednak długie zimowe wieczory to trochę mało czasu na takie ekscesy informatyczne ;-)
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 02.06.2012 23:27

A gdzie te obiecane linki do lepszych kalkulatorów >>>>
Czekamy z niecierpliwością żeby porównać i sprawdzić >>>>
Chyba kolega tak jak pisałem po prostu się przyczepił...czy się mylę...

A skąd kalkulator ma wiedzieć ile kto gdzie spalił i jaką drogą leci.
No faktycznie ciężko... sprawdzić ile km leci się przez dane państwo wybrana trasą w internecie.
Po dodaniu wszystkich wskazówek,map itd. zrobi się z tego jeden wielki bałagan, a nie kalkulator kosztów.
Proponuje dodać -zatrzymanie na posiłek.
Tylko wyróżnić różne kraje bo ja akurat staję w Austrii, a ktoś inny w Czechach itd. więc może się nie zgadzać o jakieś 2-5E. No i jeszcze wprowadzić podział na posiłki 1-3 daniowe, 2-5 osób i powinien przeliczać wszystkie osoby w/g korzystania i ilości z płatnych WC po drodze.
:roll:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 23:33

mamax napisał(a): ilości z płatnych WC po drodze.
:roll:

Poważne niedopatrzenie - zapomniałem o siusiu :-)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 02.06.2012 23:39

Iggy napisał(a):Chciałem odzyskać trochę miejsca na autostrady w Serbii.


Iggy - pełen szacunek dla twojej pracy.
Jeszcze Macedonia - to proste - 3 bramki tylko, i za rok przywożę Tobie flaszkę Ouzo ;)
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone