Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Postnapisał(a) Iggy » 06.06.2012 00:04

tees napisał(a):I totalny odjazd, to byłoby zrobienie mapek z opisanymi wjazdami / zjazdami (tak żeby łatwo można było się zorientować np. który to wjazd Sv. Helena)

Klient - nasz Pan - są mapki chorwackich autostrad z zaznaczonymi węzłami, na których są bramki :-)

Poza tym rozdzieliłem autostradę A1 i A6 (do tej pory były razem). Musiałem, skoro miały być szczegółowe bramki na mapce.

No i dodałem drugą pozycję do ekstra opłat w Austrii. Doszedłem do wniosku, że 1 tunel to za mało, a 2 będzie w sam raz :-)
huling
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 01.08.2011

Postnapisał(a) huling » 06.06.2012 10:10

Bardzo fajny ten kalkulator. Sposób liczenia paliwa też mi się podoba. Ja też liczę gdzie i ile będę tankował.
Iggy - czy mógłbyś dodać jeszcze autostrady (jak się da to i tunel) na Istrii? W Twoim kalkulatorze brakuje autostrad A8 i A9.
Pozdrawiam
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Postnapisał(a) Iggy » 06.06.2012 20:21

Wszystko, co zostało wycenione tutaj: Cennik Autostrad w Chorwacji, to dodałem :-)
tees
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 17.05.2010

Postnapisał(a) tees » 06.06.2012 20:40

Iggy napisał(a):Klient - nasz Pan - są mapki chorwackich autostrad z zaznaczonymi węzłami, na których są bramki :-)

Poza tym rozdzieliłem autostradę A1 i A6 (do tej pory były razem). Musiałem, skoro miały być szczegółowe bramki na mapce.

No i dodałem drugą pozycję do ekstra opłat w Austrii. Doszedłem do wniosku, że 1 tunel to za mało, a 2 będzie w sam raz :-)


Podziękował - świetna robota. Zaraz ostatni rzut oka, bo jutro.... WYJAZD :)

pozdrawiam

ps. A czy A5 nie zlała się z A3? Lub. ew. zrobić także możliwość skrętu z A5 w drugą stronę - bo ci co jadą przez Bośnię - pojadą na zjazd Velika Kopanica :)
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Postnapisał(a) Iggy » 06.06.2012 20:57

tees napisał(a):ps. A czy A5 nie zlała się z A3?

A3 i A5 są rozdzielone na 2 autostrady od Bregany począwszy. No i bramki poznaczyłem tam, gdzie pokazuje Google Maps, bo sam rzecz jasna nie weryfikowałem tego naocznie :-)
Wg Googla węzeł Velika Kopanica jest za zjazdem na Osijek.
huling
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 01.08.2011

Postnapisał(a) huling » 06.06.2012 21:49

Iggy napisał(a):Wszystko, co zostało wycenione tutaj: Cennik Autostrad w Chorwacji, to dodałem :-)


Cennik autostrad na Istrii jest na stronie ich zarządcy: Bina-Istra.
http://www.bina-istra.com/Default.aspx?sid=2039
Trzeba klikać na zjazdach i w ramce wyświetli się koszt.

Mnie ten cennik nie jest potrzebny, bo w tym roku wybieram się na Krk, ale fajnie by było, gdyby kalkulator obejmował całą Chorwację.
Ostatnio edytowano 10.06.2012 21:26 przez huling, łącznie edytowano 1 raz
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Postnapisał(a) Iggy » 06.06.2012 21:58

O, dzięki - tej stronki nie znałem :-)

Zrobimy więc i Istarskiego Ipsilona :-)
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Postnapisał(a) wawerek » 06.06.2012 22:12

Iggy świetna robota i jak czas Ci pozwoli rozwijaj kalkulator na całą Europę.......w szczególności na dojazd do Portugalii;)

Pozdrawiam
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Postnapisał(a) szary779 » 06.06.2012 22:20

Dajcie chłopu spokój :!: Nie dość,że za was liczy to jeszcze Portugalia- może Italia i co jeszcze :?: Apartmany też ma załatwić :?: Jeszcze ceny karlovacko by się przydały. Ruszcie trochę mózgownice a nie tylko liczyć na innych. Żenada.

P.S. Przepraszam Iggy,że się wcinam ale boli mnie to. Nie daj się wciągać w bezsensowne pisaniny. :oops: :oops: :cry:
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Postnapisał(a) mamax » 06.06.2012 23:10

Iggy myślę że masz już koniec -dosyć. Zrobiłeś kawał dobrej roboty- i Hvala za to (nie wiem czy tak się pisze). Portugalię, Hiszpanie itd. sobie odpuść wyjdzie zamieszanie i bałagan. To nie to forum.... Po co nam takie pierdoły skoro i tak większość kocha tylko ten jeden kraj....
:papa:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Postnapisał(a) Iggy » 07.06.2012 00:22

Hehe - Portugalia... No cóż... Nie w tej wersji :-)

Ale A9 i A8 w Chorwacji już jest. Wraz z mapkami! Dzięki Koledze hulingowi :-)

Tunel Ucka jest tutaj częścią A8.

A! No i są nowe ceny paliw. Coraz lepiej wygląda ta Chorwacja ;-) I euro spadło o prawie 10 groszy...
pzkfv
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.04.2012

Postnapisał(a) pzkfv » 07.06.2012 16:24

Koziorożec napisał(a):Kalkulator - fajny. Cenna inicjatywa. Proponuję jeszcze dodać inne paliwa, np. Pb 98. Sam tankuję tylko V-power racing Pb 100 na SHELLU, a w krajach, gdzie jej nie ma to np Pb 100 na OMV. Jak twórcy kalkulatora nie zabraknie zapału to super byłoby jeszcze dołożyć kalkulację kosztów przeprawy promowej na wyspy.

Pozdrav (jeszcze 20 dni)


:D Jak tankujesz takie paliwko to po grzyba Ci kalkulator, się jedzie to musi kosztować 8)
A na marginesie tankujesz takie paliwo bo musisz czy taka zachciewajka. Masz jakieś rzeczywiste porównanie w spalaniu, zwykłej 98 i V-power racing :?:
Ja mam dielsla i czy zwykły ON czy V-power czy inne superosy nic nie wnoszą, poza ceną, ale może to wina że diesle to do ciagnika.
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Postnapisał(a) wawerek » 07.06.2012 17:21

szary779 napisał(a):Dajcie chłopu spokój :!: Nie dość,że za was liczy to jeszcze Portugalia- może Italia i co jeszcze :?: Apartmany też ma załatwić :?: Jeszcze ceny karlovacko by się przydały. Ruszcie trochę mózgownice a nie tylko liczyć na innych. Żenada.

P.S. Przepraszam Iggy,że się wcinam ale boli mnie to. Nie daj się wciągać w bezsensowne pisaniny. :oops: :oops: :cry:


Proszę Pana smutno mi się zrobiło czytając Pański. Nie sądzę by to co napisałem było aż tak żenujące. Z reguły nigdy nie bawię się w kalkulację tylko zabieram gotówkę i jadę. Kalkulator Iggiego to super zabawa na długie zimowe wieczory i ułatwienie dla podróżujących nie tylko do Chorwacji.
Od dawna zauważyłem, że forum typowo chorwackie wchodzi na inne rejony Europy, więc chyba nie popełniłem wielkiego faux pas proponując rozszerzenie kalkulatora.
I nie martw się ruszam mózgownicą bardzo często i być może nawet intensywniej niż Ty...ale jak to Polak byle skrytykować....
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Postnapisał(a) Iggy » 07.06.2012 20:19

Prawdę mówiąc to pisanie tego kalkulatorka jest i dla mnie świetną zabawą, którą traktuję, jak hobby :-)

Zawsze chciałem nauczyć się PHP i właśnie miałem okazję, bo nauka na czymś konkretnym, w dodatku ocenianym i wykorzystywanym przez innych użytkowników, to jest dopiero super sprawa :-)
Podobnie z tym Google Maps - nie miałem do tej pory ani potrzeby, ani nawet pojęcia, co można z tym zrobić i jak to wykorzystać. A dzięki temu też już sporo wiem, a jeszcze sporo przede mną. Jedni lubią rozwiązywać krzyżówki, a ja lubię rozwiązywać problemy informatyczne ;-)

Toteż z uwagą czytam Wasze propozycje i - jak widzę - na następne wakacje ten kalkulator będzie naprawdę poważną aplikacją. Toteż wcale mnie nie denerwuje, że ktoś coś chce do niego dołożyć, a wręcz przeciwnie. Oczywiście wszystko w jakichś sensownych ramach czasowych, bo to nadal będzie jedynie hobbystyczna aplikacja ;-)
per6
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 02.03.2012

Postnapisał(a) per6 » 07.06.2012 20:53

Dzięki temu kalkulatorowi zaoszczedziłem sporo czasu na szukanie cen winiet, autostrad itd. Jadę pierwszy raz, więc na szybko wiem ile wyniesie mnie podróż. Thx Iggy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone