Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policjanci w Presov

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cmok_Wawelski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 19.06.2011
Policjanci w Presov

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cmok_Wawelski » 18.08.2013 14:22

Dziś, około 2 w nocy, policjanci w radiowozie zajechali mi drogę zmuszając do zatrzymania. Smutna ta rzecz spotkała mnie w miejscowości Presov, po 20 godzinach podrózy z Chorwacji. Wraz ze mną za jednym zamachem zatrzymali inne polskie auto na rejestracjach lubelskich bodajże. Na drogę wyskoczyło dwóch policjantów. Wystroili się w gustowne nakrycia głowy i jeden z nich, starszy, podszedł do mnie a drugi, młodszy, promieniejąc nieskrywaną radością, do drugiego auta
Żeby było weselej, chwilę później pojawił się następny radiowóz zatrzymując kolejne samochody na polskich blachach, zdaje się sztuk 4 i jeden na słowackich. Zaroiło się od stróżów prawa i przestępców.
Druga w nocy, puste miasto.
Jako rzekłem starszy podszedł do mojego auta i zażądał dokumentów. Przeglądając je zainteresował się, czy znam znaki drogowe, bo otóż właśnie tam gdzieś, na bliżej nieokreślonym skrzyżowaniu - tu machnął ręką hen gdzieś w dal - jest "stopka" na której się nie zatrzymałem. Pokuta za takie przewinienie jest sroga, bo aż 150 ojro.
Hm, poruszałem się jak mi się wydawało (i nadal wydaje) drogą z pierwszeństwem przejazdu... a jeżeli nie?:(
Uderzyłem w płacz, że my umęczeni, że wracamy z ciężkich chorwackich wakacji, nie widzimy dobrze bo oczy jeszcze pieką od soli morskiej i nie ma nawet jak ich przetrzeć, bo rany na dłoniach od jeżowców i boli, łzy mi się po opalonej twarzy leją ciurkiem, żona w sukurs idzie też się rozdarła, dziecka również buczą.
Zmiękł!
Jest promocja dla was, mówi, pokuta 20 ojro!
Trzęsącymi dłońmi podałem zwinięty banknot. Obejrzał, pomruczał, poszedł do samochodu, wyjął papiery, coś tam wypełnił, podszedł do mnie i kazał o tu, stuknął palcem, podpisać. Przez łzy zobaczyłem kwotę 10 (?) ojro na jaką opiewał mandat. Pomyślałem niech ma 10 na lewo, należy mu się. Przecież pić za coś musi a pije pewnie sporo, bo zionął subtelnie alkoholem na cztery strony świata.

I teraz pytanie do Was szanowni forumowicze, czy jadąc główną drogą od pożal się Boże autostrady w stronę Bardejova ja i reszta kierowców popełniliśmy karygodny błąd lekceważąc znak "stopka"? Jest on tam gdzieś, czy też po prostu trzeba płacić myto?
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 18.08.2013 15:55

Najprościej będzie jak sobie to sprawdzisz na google street. Tym małym żółtym ludzikiem najeżdzasz na trasę i po kolei "jedziesz"
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2013 16:02

Wystarczyło, że wyłączono w nocy światła na skrzyżowaniu, a był tam też znak stop.
Ty się nie zatrzymałeś, bo po 20 godzinach jazdy widzi się tylko jeżowce w Jadranie. :roll:

Zastawili pułapkę i kasowali.
Policja słowacka jest znana z takich pułapek.
Raczej sobie tego nie wymyślili, bo jak piszesz, złapali także Słowaka. A ten by nie dał sobie wmówić głupot.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.08.2013 16:39

Sorry przez pomyłkę chciałem zacytować w tym poście a dokonałem zgłoszenia więc jakby co to nie ja :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2013 17:08

Z napisał(a):Sorry przez pomyłkę chciałem zacytować w tym poście a dokonałem zgłoszenia więc jakby co to nie ja :D

Pomyłka naprawiona :wink: :idea:
wiklos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 29.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiklos » 18.08.2013 18:17

Będę tą trasą jechał za kilka dni i z ciekawości sprawdziłem. Jeśli autor wątku jechał ulicą Safarikova (E50) i skręcał w lewo w ulicę Duklianska (E50) to znak stop jest jak nic. Jeśli nie reaguje się na znaki to nie ma co się dziwić reakcji policji. Na marginesie publiczne prezentowanie faktu wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi cytuję "Pomyślałem niech ma 10 na lewo" jest co najmniej mało roztropne. Wystarczy link do forum przesłać do MSW Słowacja....
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.08.2013 18:32

_Ewa_ napisał(a):zgłoszenia trzeba wysłać lub anulować, samo kliknięcie w przycisk niczego nie powoduje :P

Zrobione
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2013 19:27

wiklos napisał(a):Będę tą trasą jechał za kilka dni i z ciekawości sprawdziłem. Jeśli autor wątku jechał ulicą Safarikova (E50) i skręcał w lewo w ulicę Duklianska (E50) to znak stop jest jak nic. Jeśli nie reaguje się na znaki to nie ma co się dziwić reakcji policji. Na marginesie publiczne prezentowanie faktu wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi cytuję "Pomyślałem niech ma 10 na lewo" jest co najmniej mało roztropne. Wystarczy link do forum przesłać do MSW Słowacja....



Autor wątku miał dostać mandat 10 euro.
W taryfikatorze mandatów na Słowacji
jest mandat za 10 euro, ale TYLKO za
Jazda na bicykli mimo obce bez riadne upevnenej ochrannej prilby na hlave - jazda na rowerze poza terenem zabudowanym bez zabezpieczenia głowy
Taryfikator jest dostępny w internecie. Wpiszcie sobie
Aktuálny sadzobník pokút do googli :!:

Czyli ktoś tu zmyśla :roll:
wiklos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 29.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiklos » 18.08.2013 20:03

10 euro jest też za wyklejanie miejsc publicznych reklamami komercyjnymi :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.08.2013 20:41

Cmok_Wawelski napisał(a):........

Dałeś się zrobić łapówkarzowi jak dziecko i tyle.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2013 21:23

No, ale 150 eurasów chciał zgodnie z taryfikatorem :wink:

4.1 Prejazd cez križovatku na signál STOJ! dávaný policajtom alebo inou oprávnenou osobou alebo vyplývajúci z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia

150 €


Przejazd przez skrzyżowanie pomimo sygnału STOP dawanego przez policjanta, inna uprawnioną osobę albo wynikającego ze znaku drogowego lub organizacji ruchu (czytaj : światła ) :!:

Jakoś nie wierzę w zniżkę ze 150 do 20 euro :roll:
Takiej promocji u nich nie ma.
Musieliście kolego zapłacić więcej.

Mnie skasowali tylko raz, wtedy jeszcze nie było euro. Chciał 1000 koron, dostał 1000.
Moja wina, nie będę mu jęczał.

Z tego co mówią kierowcy złapani koło Czadcy i Żyliny, to nie ma promocji. I nie ma łapówek.
Kasują twardo jak Austriacy

No, ale Preszów to już prawie Ukraina, inne obyczaje :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.08.2013 21:39

Kiepura nie usuwaj postów, albo nie pisz jeżeli nie jesteś czegoś pewien. :mrgreen:

Równie dobrze mogli mu powiedzieć, że przejchał zająca w Żacholeckim Lesie.
Cel zatrzymania "do kontroli" był jasny.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 18.08.2013 21:47

anakin napisał(a):Kiepura nie usuwaj postów, albo nie pisz jeżeli nie jesteś czegoś pewien. :mrgreen:

Równie dobrze mogli mu powiedzieć, że przejchał zająca w Żacholeckim Lesie.
Cel zatrzymania "do kontroli" był jasny.

Zatrzymali mnie kiedyś za przekroczenie prędkości. Jechałem busem na "bliźniakach", powyżej 3,5 tony. Kierowcy mrugali, jechałem więc zgodnie. A on mi mówi, że przekroczyłem prędkość o 20 km/h. A ja mu na to, że jak chce na flaszkę, to niech powie wprost, bo ja mam tacho i zaraz sprawdzimy ile w danym momencie jechałem. A on, że chyba kolega nie skasował poprzedniego pomiaru i przeprasza.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2013 21:54

Jak nie mają twardych dowodów, to odpuszczą.

Tu raczej mają.
Ustawią monitoring na skrzyżowaniu, światła wyłączone, jelenie wpadają :roll:

Jedyny ratunek, to jazda zgodnie z przepisami.
Wtedy mogą cię w d... pocałować :wink:
Cmok_Wawelski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 19.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cmok_Wawelski » 18.08.2013 22:09

aglig napisał(a):Najprościej będzie jak sobie to sprawdzisz na google street. Tym małym żółtym ludzikiem najeżdzasz na trasę i po kolei "jedziesz"


Dzięki, sprawdziłem i wyszlo, że tam nie ma żadnej "stopki"
Lednice napisał(a):Będę tą trasą jechał za kilka dni i z ciekawości sprawdziłem. Jeśli autor wątku jechał ulicą Safarikova (E50) i skręcał w lewo w ulicę Duklianska (E50) to znak stop jest jak nic. Jeśli nie reaguje się na znaki to nie ma co się dziwić reakcji policji. Na marginesie publiczne prezentowanie faktu wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi cytuję "Pomyślałem niech ma 10 na lewo" jest co najmniej mało roztropne. Wystarczy link do forum przesłać do MSW Słowacja....


Jeżdżę można powiedzieć zawodowo i na znaki reaguję odruchowo, tym bardziej na znak "stop" i tym bardziej na Słowacji.
Dlaczego miałem skręcać w lewo? Jechałem na Bardejov, czyli w prawo, tam jest znak "ustąp pierwszeństwa" nie "stop".

Co do reszty, siedmiu kierowców nie zauważyło znaku? I w dodatku Słowak? Wierzysz w to, co sugerujesz?

Lednice napisał(a):Autor wątku miał dostać mandat 10 euro.
W taryfikatorze mandatów na Słowacji
jest mandat za 10 euro, ale TYLKO za
Jazda na bicykli mimo obce bez riadne upevnenej ochrannej prilby na hlave - jazda na rowerze poza terenem zabudowanym bez zabezpieczenia głowy
Taryfikator jest dostępny w internecie. Wpiszcie sobie
Aktuálny sadzobník pokút do googli

Czyli ktoś tu zmyśla


Taryfikator w internecie jest niezastąpiony w przypadku kontroli policyjnej. Szybciutko wertujemy i mamy jak na tacy co i jak.
Panie Lednice, często jeździsz samochodem jako kierowca? Miałeś kiedyś kontrolę policyjną? A może jakieś doświadczenia w temacie sztuka mediacji np. "panie władzo, tych pieniędzy które pan widzi w dowodzie rejestracyjnym to tak naprawdę nie ma"...?

anakin napisał(a):Dałeś się zrobić łapówkarzowi jak dziecko i tyle.


Wiem, ale byłem zmęczony i chciałem jak najszybciej dowieźć rodzinę do domu. Nie miałem ani chęci ani siły na dyskusje ze złodziejami :evil:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone