Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

policja, lapowkarstwo

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Seba
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 08.06.2002
policja, lapowkarstwo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba » 12.09.2002 21:44

Kilka zdan na temat policji w Hr.
Jedyna pewna wiez Polakow z Chorwatami to policjanci o lepkich lapach !
Te surczybyki sa tak bezczelne, ze potrafily mnie zlapac na radar na jakims zadupiu o 3:00 rano w srodku tygodni. Pokazali mi na radarze 90 km/h a to byl ponos teren zabudowany ( opustoszala wichuraz bez zywej duszy o tej porze ). Cwaniaczek wzial kartke i zaczo mi pisac ze za takie wykroczenie to powinna byc pokuta 500 kn, ale skreslil to i napisal ze dla mnie 200 a jak powiedziaklem ze nie mam to zszadl do 100. Dalej targowac sie bylo juz ciezej ale udalo mi sie zejsc do 50.
Kolejny domagal sie lapowki za wlaczone przednie swiatla przeciwmgilne, chociaz to byla cholernie kreta i nieoswietlona droga w glebi Chorwacji. Chcial 100 kn lub 15 euro. Jak powiedzialem ze nie mam to kazal mi sie wrocic do poprzedniej miejscowoasci di bankomatu a on poczeka z paszportem. Dostal w lape 10 euro i jeszcze probowal mi tlumaczyc ze na taka kwote to on mandatu wystawic nie moze i musi je sobie zatrzymac.
Jednak pies zawsze bedzie tylko psem ! Niewazne polskim, czeskim czy chorwackim. Jedna rasa.
Marcin 44
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 20.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin 44 » 13.09.2002 09:46

Byłem trzy razy w Chorwacji i nigdy nie miałem żadnych problemów z policją. Ostatnio zatrzymałem się na parkingu za mostem na Koranie przed parkiem w Plitvicach. Zawsze się tam zatrzymywałem, a w tym roku ustawiono znak zakazu zatrzymywania i postoju. Podszedł policjant pokazał znak i grzecznie poprosił o odjechanie. O żadnym mandacie nie było mowy.
Zdarzały mi się podobne do Twojej nieprzyjemne przygody z policją w Czechach i na Słowacji.
Jeszcze jedno: znajomi jechali w tym roku przez Bułgarię. Za to, żeby celnik nie kazał im rozpakowywać całego samochodu musieli zapłacić 5 euro. Potem policja zatrzymała ich za przekroczenie prędkości (chociaż jechali zgodnie z przepisami), musieli dać w łapę 10 euro.
Yeger
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 19.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yeger » 13.09.2002 10:47

Marcin daj sobie spokój przecież ten post napisany jest przez jakiegoś oszołoma, który sieje ( jak wielu tu ) tylko na tym forum zamęt. :evil:
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 13.09.2002 11:21

Święta racja
mac1
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 29.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac1 » 13.09.2002 13:34

Yeger napisał(a):Marcin daj sobie spokój przecież ten post napisany jest przez jakiegoś oszołoma, który sieje ( jak wielu tu ) tylko na tym forum zamęt. :evil:


Raczej się z Tobą nie zgodzę. Znam jednak więcej przykładów naciągania policji chorwackiej polskich kierowców. Jesli ktoś pisze o tym to dobrze, bo wszędzie trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Niektórzy policjanci są po prostu mniej uczciwi. Zdarza się to nawet w Chorwacji i myślę że nikt tu zamętu nie robi. Dziwi mnie fakt że jak pojawi się na tym forum krytyczna informacja o Chorwacji wszyscy rzucają się na autora jak na cyt. "oszołoma". Trochę pokory ludzie.
Sam jestem cromaniakiem, ale nikt mi nie wmówi że w HR nie ma cwaniactwa, łapówkarstwa i beznadziejnej pogody. Byłem, widziałem i przyjechałem. Pzdr. wszystkich. Maciek
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 13.09.2002 13:54

Tak napewno, ale sprawa w proporcjach.
Tuszpas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 18.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuszpas » 13.09.2002 14:49

Yeger napisał(a):Marcin daj sobie spokój przecież ten post napisany jest przez jakiegoś oszołoma :evil:


Nie rozumiem dlaczego od razu musisz obrazac ludzi !!! Yeger :twisted:

Pozdrawiam:
Marek
Yeger
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 19.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yeger » 13.09.2002 16:58

Nikogo nie obrażam "oszołom" to delikatne słowo stosowane przez naszych parlamentarzystów. Dokładnie określa to co a raczej kogo ma określać.

Pisałem już w innym wątku, że gdybym na serio brał wszystkie przestrogi i to nie tylko na temat policji ( wszystko jedno jakiej Chorwackiej, Słowackiej... ), jeżowćów, ulewnych deszczy, piorunów walących z jasnego nieba w biednych turystów, tałatajstwa czającego się pod poduszkami na "kwaterach", ostrego słońca i sam już nie pamiętam czego to najlepiej żebym został w kraju i pojechał nad nasze jakże przecież czyste morze ( aczkolwiek byłem w tym roku tu i tu ).
Wniosek: dużo ludzi przesadza z tym co tu pisze, ktoś wcześniej trafnie zauważył że chodzi o proporcje w jakich występują rzeczy na tak i na nie. Czytając te forum można odnieść wrażenie że tych na tak jest o wiele mniej niż tych na nie a w rzeczywistości jest na odwrót!!! Także wysnułem, być może błędnie, teorię spiskową że jest tu spora liczba osób mająca na celu sianie zamętu i nic więcej. No chyba że zaradność życiowa tych osób jest głęboce upośledzona, wiedza o otaczającym nas świecie także i z tąd błache problemy w oczach "oszołomów" urastają do rangi niemalże tragedji narodowej.
jerry
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 04.06.2002
policja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry » 13.09.2002 17:17

mnie też policja zlapala za predkosc ale ze 300 kun zeszlismy na 100 i jeszcze dodal ze najnizszy mandat do wypisania to 150 kun.I bardzo dobrze:jest znak -teren zabudowany(fakt ze bez sensu- tak jak u nas) to i jest ograniczenie , jedziesz szybciej to ryzykujesz ze zaplacisz.To ze kraj jest piekny nie oznacza ze wszyscy są uczciwi , wyrozumiali.Jest dokladnie tak na calym swiecie
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 13.09.2002 20:42

Mówisz o uczciwym policjancie Czy o swojej OSOBIE.Przekraczasz prędkośc to do kogo pretęsje????JA płace ale wiem za co do nikogo niemam pretęsji.
jerry
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 04.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry » 13.09.2002 21:02

nie mam pretensji, jade za szybko - moja sprawa, moje ryzyko tak jest wszedzie."ponoć teren zabudowany " ich znak, ich prawo
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 14.09.2002 17:05

Drodzy Panowie w krótkich spodenkach. Jeżdze do Chorwacji od 96 roku i ani razu nie miałem kontaktu KONTAKTU !! z chorwacką policją. Oczywiście wielokrotnie widziałem ją stojąca w różnych miejscach. i proszę nie mówić, że my tacy prządni a te skur...... nas zatrzymują by pobrać haracz. W tym roku byłem w Povile koło Novi Vinodolski. By dostać się z kempingu do sklepu treba było przejść po wymalowanych pasach jadrdankę. I tu był problem nie lada, ograniczenie prędkości do 40km/h, a smochody bardzo często w białoczerwonych barwach, gdy było ich mniej w kolumnie jechały tak na oko 60-70km/h, bo z górki i prosto. Na trasie oczywiście generalnie łamali przepisy Chorwaci i ci z BiH, ale my ułani nie ustępowaliśmy na krok Włochom zostawiając daleko w tyle Niemców nie mówiąc o Czechach czy Słowakach. To za kierownicą a na kempingach to "imprezowe" wrzaski i teksty to kto? białoczerwone krasnoludki, tam nas nikt nie zna więc można sobie pozwolić i z taką etykietą będzie nam coraz gorzej a potem wypisywanie pijackich czy drogowych opowieści na forum. Co na to Administrator? Chyba forum ma służyć czemu innemu, mn. Pan Rafał Byczyński opisał bardzo udanie swoje wrażenia z tegorocznej wyprawy. Mottem tego artykułu jest: "Gdy w ubieglym roku wracaliśmy z Chorwacji wiedzieliśmy już, że musimy tam wrócić." Pozdrawiam wszystkich poważnych miłośników Chorwacji.
stary admin
Cromaniak
Posty: 2963
Dołączył(a): 26.01.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary admin » 14.09.2002 18:31

Przeniosłem ten temat, bo dotyczy on nie dojazdu do Chorwacji, ale policji w samej Chorwacji.

Nie ingeruję w treść forum. Każdy może tutaj napisać co chce - oczywiście w rozsądnych granicach. Na wiele tematów mam inne zdanie niż forumowicze, ale moja rola sprowadza się jedynie do pilnowania porządku na forum - nie cenzuruję ani nie przekonuję nikogo do swojego zdania.

Ja od siebie mogę dodać tylko tyle, iż nigdy nie miałem żadnych przykrych doświadczeń ze strony chorwackiej policji. Nie twierdzę oczywiście, że nie mogą się zdarzyć sytuacje podobne do opisanych. Temat ten już kilkukrotnie przewijał się na forum i nie będę nikomu wmawiał, że nie ma albo nie ma racji.
seba.
plicja itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) seba. » 15.09.2002 00:18

Jakt to nikogo nie obrazasz ??? Jesli nie czujesz sie dotkniety to od dzisiaj proponuje aby wszyscy na forum nazywali Yegera oszolomem. Pasuje Ci ?
Poza tym jesli nie spotkales sie z tego typu opisywanymi przypadkami to myslisz ze one nie wystepuja ( jesli nie widziales w zyciu slonia to znaczy ze takie zwierze nie wystepuje na Ziemi ?). Od tego jest forum by dzielis sie informacjami i wiedziec co nas moze spotkac. To co napisalem jest szczerom prawda a wnioski niech kazdy wyciaga sobie sam.
Policjanci chorwaccy nie sa wcale inni od polskich i tez wykozystuja sytuacje by sobie dorobic ( oczywiscie nie wszyscy ).
shashlyk
policja

Nieprzeczytany postnapisał(a) shashlyk » 15.09.2002 11:42

Sprawa wydaje sie prosta. Nalezy wyciagnac dwa wnioski, po pierwsze nalezy jezdzic ostroznie bo policja moze stac w miejscach najmniej dla nas odpowiednich, a po drugie i chyba wazniejsze nalezy sie z nimi targowac !! Jesli Yeager-oszolom i Lukasz-przytakiwacz nie potrafia tego wywnioskowac to wspolczuje ( troche pokory ludzie ). Ludzie pomyslcie zanim cos napiszecie a nie od razu pieniactwo. Chorwacja to niestety nie sam miod, chociaz nie wiem jak mocno chcielibyscie tego nie zauwazac.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone